Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

FIFA 18 - poradnik do gry

FIFA 18 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Transfery i kontrakty | Kariera menadżera | FIFA 18 Poradnik FIFA 18

Przeprowadzanie transferów i tworzenie lub przedłużanie kontraktów to obowiązek każdego menedżera. Zanim zaczniesz swoją karierę warto bliżej przyjrzeć się tym dwóm zagadnieniom.

Kupowanie zawodników

Gdy chcesz znaleźć najlepszych zawodników do Twojej drużyny warto jest oprzeć się na doświadczeniu skautów - Transfery i kontrakty | Kariera menadżera | FIFA 18 - FIFA 18 - poradnik do gry

Gdy chcesz znaleźć najlepszych zawodników do Twojej drużyny warto jest oprzeć się na doświadczeniu skautów. Po prostu daj im kilka wytycznych dotyczących tego, jakiego zawodnika szukasz i pozwól im wykonać swoją robotę. Rozglądaj się przede wszystkim za młodymi zawodnikami, którzy mają szanse się rozwinąć. Zaletą takich graczy jest ich nieduży koszt, a przy dobrym wyborze możesz nawet wyszkolić gracza klasy światowej na którym bardzo dobrze zarobisz.

Jeśli właśnie straciłeś dobrego zawodnika i potrzebujesz kogoś, kto od razu uzupełni lukę w zespole i będzie świetnie się prezentował, zdecyduj się na starszego i rozwiniętego piłkarza. Dobrą strategią jest zakup dwóch zawodników - jednego, który przekroczył już wiek 30 lat, a drugiego poniżej 20. Ten starszy nie będzie zbyt drogi ze względu na swój wiek, ale za to będzie trzymał odpowiedni poziom. Zanim starszy zawodnik przejdzie na emeryturę, ten młodszy zdąży się rozwinąć i wejdzie na jego miejsce.

Sprzedawanie zawodników

Warto pamiętać o tym, że czasem nie opłaca się sprzedawać starszych zawodników, bo nie da się dostać za nich dobrych pieniędzy. Jeżeli dobrze się spisują i nie kosztują zbyt dużo, lepiej zostawić ich w klubie dopóki nie przejdą na emeryturę. Jeżeli zawodnik ma wysoką pensję wtedy lepiej go sprzedać za niewielkie pieniądze i zainwestować je w młodzika, który zażąda kilkukrotnie niższej gaży. Pamiętaj, że na cenę sprzedawanych zawodników wpływa: ocena ogólna, wiek, forma i długość kontraktu.

Czasem może się zdarzyć, że kupisz zawodnika, który prezentował się świetnie pod względem statystyk, ale niestety nie pasuje do Twojego stylu gry. Możesz wtedy sprzedać takiego gracza, ale zanim to zrobisz warto najpierw przedłużyć mu kontrakt, aby podwyższyć jego cenę rynkową. Pamiętaj jednak o tym, że przy każdym przedłużeniu kontraktu rośnie płaca zawodnika.

Wypożyczanie zawodników

Niektóre kluby oferują możliwość wypożyczenia zawodników co może być przydatną opcją w momencie, gdy brakuje Ci pieniędzy na zakup własnych piłkarzy. Pamiętaj jednak o tym, że nie warto wypożyczać młodych piłkarzy ze względu na to, że rozwijanie ich nie przyniesie Ci żadnej korzyści, a jedynie podniesie wartość zawodnika.

Kontrakty

Kontraktowanie piłkarzy to z pozoru bardzo proste zadanie, ale trzeba zwracać uwagę na kilka rzeczy. Na początku zawsze warto zgodzić się na żądania zawodnika, a rola w zespole może pozostać nieokreślona. Jeżeli kontrakt zostanie odrzucony, w wiadomości zwrotnej otrzymasz powód odmowy co zazwyczaj wiąże się ze zmianą oferowanej roli w zespole. Teraz należy dobrze się zastanowić ponieważ przydzielenie zbyt mało znaczącej roli może sprawić, że zawodnik nie zgodzi się na podpisanie umowy. Jeśli natomiast zaoferujesz zbyt dużą rolę w zespole, zawodnik będzie miał niskie morale i chęć odejścia z drużyny. Warto także wspomnieć o tym, że jeżeli gracz w odpowiedzi zwrotnej pisze, że nie podoba mu się kraj lub nie chce się przeprowadzać, zazwyczaj chodzi o podwyżkę.