Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Batman Arkham Knight - poradnik do gry

Batman Arkham Knight - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Porady na start | Główny wątek fabularny w Batman Arkham Knight Batman Arkham Knight poradnik, solucja

Ostatnia aktualizacja: 4 września 2019

Na tej stronie poradnika znajduje się zestaw porad na start, z którymi warto zapoznać się przed rozpoczęciem przygody z Batmanem: Arkham Knight. Opracowane one zostały zarówno dla tych graczy, dla których Arkham Knight jest pierwszym kontaktem z serią o przygodach Człowieka-Nietoperza, jak i osób, którym poprzednie części serii są dobrze znane.

  1. Batman już na starcie gry dysponuje pokaźnym wachlarzem umiejętności oraz gadżetów znanych z wcześniejszych odsłon cyklu. Możesz więc między innymi już od samego początku gry korzystać między innymi z takich umiejętności jak rozwałka czy takich gadżetów jak wybuchowy żel lub wyrzutnia lin. Dobrym pomysłem jest przejrzenie w oknie umiejętności jakie kombinacje klawiszy lub przycisków odpowiedzialne są za ich odpalanie, gdyż w trakcie właściwej gry samouczki koncentrują się w głównej mierze na omawianiu zupełnie nowych elementów gry, nie zaś na szczegółowym przypominaniu jak działają stare mechanizmy.
  2. Najważniejsze nowe umiejętności oraz gadżety automatycznie odblokowywane są w określonych momentach fabuły. Nie oznacza to, że nie możesz wpływać na rozwój Batmana, gdyż otrzymuje on punkty umiejętności wraz z awansowaniem na kolejne poziomy doświadczenia. Punkty te początkowo wydaj na zdolności poprawiające pancerz batmobilu oraz samego Batmana (zwiększona odporność na ataki wręcz i na ataki z użyciem broni palnej). W następnej kolejności warto zainteresować się umiejętnościami dodającymi nowe funkcje do tych gadżetów, których lubisz często używać (np. zdalne detonowanie wybuchowego żelu).
  3. Poszczególne umiejętności mają różne wymogi punktowe i te najlepsze wymagają poświęcenia nawet 7-8 punktów rozwoju. Nie staraj się za wszelką cenę nabywać wszystkich najsłabszych 1-2 punktowych zdolności, tylko prędzej czy później zacznij zbierać punkty na poczet lepszych umiejętności.
  4. Z batmobilu warto korzystać równie często jak z opcji szybowania. Jest to szczególnie wskazane w tych sytuacjach, w których przemierzasz dzielnice okupowane przez wrogie czołgi. Chwila nieuwagi może w takich sytuacjach kosztować Batmana jego życie, bo jest on praktycznie bezbronny w spotkaniach z wrogimi maszynami.
  5. Gra bardzo wyraźnie zachęca do zajmowania się pobocznymi zleceniami. Część z nich jest wręcz "wbudowanych" w główny wątek fabularny i nie można ich przez to przegapić (m.in. kolejne próby Człowieka Zagadki), w pozostałych przypadkach o odblokowaniu nowych okazji Batman jest zazwyczaj informowany przez Alfreda. Dobrym pomysłem jest zajmowanie się na bieżąco dostępnymi zleceniami, bo pozwalają one na zdobywanie dużych ilości doświadczenia i innych cennych nagród.
  6. Oprócz pobocznych misji powinieneś zainteresować się też znajdźkami (są one powiązane z Człowiekiem Zagadką) oraz wyzwaniami Rzeczywistości Rozszerzonej (RR). Te drugie odblokowywane są stopniowo i dzielą się na kilka różnych kategorii (np. wyzwania walki wręcz czy trybu bojowego batmobilu), tak więc jeśli jakiś rodzaj wyzwań ci nie odpowiada możesz zainteresować się innym.
  7. Podczas bezpośrednich starć z przeciwnikami stawiaj przede wszystkim na bezbłędne podbijanie mnożnika. Dokonuje się tego dzięki wyprowadzaniu kolejnych ciosów bez żadnych przestojów i nie dając się przy tym trafić (kontry, uniki itp.). Pozwoli ci to podbijać regularnie mnożnik do wartości x30 i wyższych. Oprócz tego powinieneś zawsze stawiać na różnorodność, odpalając różne rodzaje ciosów, stosując ataki zespołowe (wtedy gdy Batmanowi pomaga np. Nightwing), wykorzystując obiekty z otoczenia czy polegając na gadżetach. Gra zawsze po ukończeniu bitwy wyświetla jej podsumowanie i możesz się dowiedzieć za co dokładnie przyznane zostały punkty doświadczenia.
  8. Tam gdzie jest taka możliwość próbuj się skradać, bo doprowadzenie do wykrycia Batmana rzadko oznacza dobre wieści. Pamiętaj o tym żeby zawsze dobrze zapoznać się z daną lokacją oraz z dostępnymi zagrożeniami (rozstawienie i typy przeciwników, wieżyczki obronne itp.). W miarę awansów w fabule gra na różne sposoby utrudnia skradanie się. Przeciwnicy mogą na przykład dysponować urządzeniami wykrywającymi tryb detektywa, minami przyczepianymi do gzymsów czy granatami termobarycznymi wrzucanymi do szybów wentylacyjnych. Uwzględniaj zawsze ich wyposażenie w swoich działaniach z ukrycia, tak by nagle nie zostać zauważonym czy wręcz od razu osłabionym.
  9. W sytuacji gdy życie Batmana znajdzie się w niebezpieczeństwie (bardzo niski poziom stanu zdrowia) wycofuj się jak najszybciej poza obszar okupowany przez wrogów lub (jeśli jest to możliwe) przyzywaj sobie na pomoc batmobil. W przypadku "sekcji skradankowych" w przypadku wykrycia dobrze jest też użyć kulki dymnej w celu zapewnienia sobie bezpiecznej ucieczki.
  10. Do niektórych pomieszczeń czy wręcz całych lokacji możesz wkroczyć dopiero po zagwarantowaniu sobie dostępu do nowych/ulepszonych gadżetów lub po rozpoczęciu konkretnej pobocznej misji. Warto zapamiętywać sobie te miejsca i ich ograniczenia (np. panel kontrolny nadający się do włamania) i powracać do nich gdy możliwe już będzie przejście dalej. Uwaga - Niedostępne sekrety możesz sobie oznaczać po ich namierzeniu na odległość, dzięki czemu będą od tego momentu widoczne na mapie okolicy.
  11. Po ukończeniu głównego wątku fabularnego możesz rozpocząć grę w trybie Nowa Gra Plus. Fabułę rozpoczyna się w nim od początku, ale przenoszone są odblokowane wcześniej umiejętności. WAŻNĄ informacją jest również to, że zachowywane są postępy w kwestii odnajdywania sekretów Człowieka Zagadki (jest ich w sumie 243), tak więc nie musisz wyruszać na ich poszukiwania od nowa.