Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Guild Wars 2 - poradnik

Guild Wars 2 - poradnik

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Elementalista | Klasy postaci w Guild Wars 2 poradnik Guild Wars 2

Elementalista

Elementalista jest postacią, która większość swojej siły czerpie z czterech żywiołów: ognia, wody, powietrza i ziemi - Elementalista | Klasy postaci w Guild Wars 2 - Guild Wars 2 - poradnik

Elementalista jest postacią, która większość swojej siły czerpie z czterech żywiołów: ognia, wody, powietrza i ziemi. Pomimo małej ilości dostępnych dla niego broni posiada on bardzo szeroki wachlarz ataków: każdy oręż może używać dowolnego, aktualnie dostępnego elementu zwiększając liczbę umiejętności czterokrotnie. Zależnie od aktualnie używanego żywiołu zmienia się zastosowanie posiadanych przez elementalistę zaklęć:

  • Ogień - służy do bezpośredniej walki z przeciwnikami i nadaje się do spopielania zarówno dużych grup wrogów jak i pojedynczych oponentów. Większość ataków wykorzystujących ten żywioł jest w stanie podpalić przeciwnika.
  • Woda - żywioł ten z natury służy wspomaganiu używającej go postaci oraz jego sojuszników: pozwala ona zarówno leczyć jak i usuwać negatywne statusy. Pomimo tego, woda nadal posiada pewne zdolności ofensywne, które często mogą zamrozić wrogów.
  • Powietrze - skupia się na zadawaniu obrażeń pojedynczym celom. Dodatkowo zaklęcia powiązane z tym żywiołem potrafią oślepić, ogłuszyć lub nawet odepchnąć przeciwnika.
  • Ziemia - pomimo, że zaklęcia ziemi nie są zbyt efektowne nie można odmówić im efektywności. Pola siłowe, chwilowa niezniszczalność, unieruchamianie bądź wykrwawianie wrogów jest główną siłą tego żywiołu.

Dodatkowo, odpowiedni dobór broni wpływa zarówno na to, czy nasze ataki będą służyły niszczeniu pojedynczych przeciwników bądź też całych grup wrogów. Elementalista uzbrojony w kostur zatrzyma całe armie, zaś używając sztyletu błyskawicznie pokona wrogiego przywódcę.

Umiejętności pochodzące od broni są dodatkowo wspomagane przez odpowiednie slot skills:

Grupa

Efekt

Arcanes

Zaklęcia nie wykorzystujące magii żywiołów do zadawania obrażeń.

Auras

Zaklęcia defensywne i wspomagające gracza.

Cantrips

Zaklęcia zwiększające przeżywalność elementalisty, pozwalające mu uciec z potrzasku.

Conjures

Zdolności pozwalające przywołać magiczną broń dla elementalisty i jego sojuszników.

Glyphs

Znaki dające użytkownikowi różnego rodzaju bonusy.

Siłą elementalisty w PvE jest jego zdolność do błyskawicznego przełączania się między różnymi żywiołami a tym samym zyskiwanie nowych umiejętności. Potrafi on uleczyć siebie i swoich sojuszników, następnie osłabić wroga aby wrócić do zadawania obrażeń przy pomocy zaklęć ofensywnych. Walcząc w pojedynkę często opłaca się nosić przy sobie fokus aby skorzystać z zaklęć ochronnych. Grając z kolegami możemy śmiało przestawić się na używanie kostura i zadawanie obrażeń z daleka.

Walcząc z żywymi graczami w PvP bądź WvW musimy zdecydować się, jaką rolę zamierzamy pełnić. Kostur i magia ognia pozwala nam ranić przeciwnika na odległość zaś magia wody pomoże naszym towarzyszom kontynuować natarcie. Podczas walki z mniejszą liczbą wrogów można wykorzystywać magię ziemi oraz powietrza do kontrolowania przebiegu starcia poprzez unieruchamianie bądź odpychanie oponentów.