Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Guild Wars 2 - poradnik

Guild Wars 2 - poradnik

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Tworzenie postaci w Guild Wars 2 | Jak zacząć? poradnik Guild Wars 2

Tworzenie postaci

Po określeniu świata, w którym zamierzamy grać, nadchodzi czas na najważniejszą dla nas decyzję - stworzenie awatara. Do wyboru mamy jedną z pięciu ras: Ludzi, Asurów, Nornów, Sylvari i Charrów, przy czym selekcja jakiej dokonamy będzie miała wpływ jedynie na dostępne dla nas misje fabularne oraz kilka umiejętności.

Wybór rasy to kwestia gustu: żadna z nich nie ma przewagi nad inną, chociaż każda posiada unikalne umiejętności.. - Tworzenie postaci w Guild Wars 2 | Jak zacząć? - Guild Wars 2 - poradnik
Wybór rasy to kwestia gustu: żadna z nich nie ma przewagi nad inną, chociaż każda posiada unikalne umiejętności..

Następnym krokiem jest przypisanie do naszej postaci jednej z ośmiu dostępnych profesji:

Elementalista - Tworzenie postaci w Guild Wars 2 | Jak zacząć? - Guild Wars 2 - poradnik
Elementalista

Mag posiadający władzę nad żywiołami: ognia, powietrza, ziemi i wody. Używa głównie magicznej broni dystansowej i nosi lekki pancerz.

Łowca - Tworzenie postaci w Guild Wars 2 | Jak zacząć? - Guild Wars 2 - poradnik
Łowca

W starciu z wrogiem wykorzystuje pułapki i jest wspomagany przez zwierzęta. Nosi on średni pancerz zaś walczy zarówno bronią białą jak i zasięgową.

Wojownik - Tworzenie postaci w Guild Wars 2 | Jak zacząć? - Guild Wars 2 - poradnik
Wojownik

Jego podstawowym zadaniem jest zadawanie jak największych obrażeń przeciwnikom - w tym celu wykorzystuje zarówno broń białą jak i dystansową a osłonę gwarantuje mu ciężki pancerz.

Nekromanta - Tworzenie postaci w Guild Wars 2 | Jak zacząć? - Guild Wars 2 - poradnik
Nekromanta

Przywołuje kreatury, zatruwa i wykrwawia wrogów, nakłada na nich klątwy. Do wyboru ma zarówno magiczną broń dystansową jak i sztylety czy topory. Odziany jest w lekki pancerz.

Strażnik - Tworzenie postaci w Guild Wars 2 | Jak zacząć? - Guild Wars 2 - poradnik
Strażnik

Skupia się głównie na zdolnościach obronnych i defensywnych. Najlepiej sprawdza się w grupach, lecz nawet samotnie potrafi sprostać każdemu wyzwaniu. Używa broni białej oraz ciężkich pancerzy.

Złodziej - Tworzenie postaci w Guild Wars 2 | Jak zacząć? - Guild Wars 2 - poradnik
Złodziej

Jest najbardziej mobilną z dostępnych klas postaci. Atakuje z ukrycia wykorzystując pułapki, miecze, sztylety oraz broń dystansową. Odziany jest w średni pancerz.

Inżynier - Tworzenie postaci w Guild Wars 2 | Jak zacząć? - Guild Wars 2 - poradnik
Inżynier

W walce rozstawia wieżyczki i miny, rzuca granaty oraz wzmacnia siebie i towarzyszy za pomocą eliksirów. Używa pistoletów, strzelb oraz średnich pancerzy.

Mesmer - Tworzenie postaci w Guild Wars 2 | Jak zacząć? - Guild Wars 2 - poradnik
Mesmer

Wykorzystuje iluzje aby zdezorientować i ranić przeciwników. Ma dostęp do różnorodnej broni oraz nosi lekki pancerz.

Po ustaleniu rasy, profesji oraz pasującego nam wyglądu naszego awatara przechodzimy do ostatniego fragmentu tworzenia postaci: wyboru początkowego ekwipunku, osobowości i historii naszego bohatera. Sprzęt będzie służył nam jedynie przez kilka początkowych poziomów doświadczenia, zaś osobowość będzie odzwierciedlona w dialogach, jakie będziemy prowadzili ze spotkanymi postaciami niezależnymi. Nasza przeszłość będzie miała większe znaczenie, gdyż podyktuje nam, jakie misje i wyzwania napotkamy na swojej drodze. Dopiero w okolicach 30 poziomu doświadczenia, drogi obrane przez różne postacie zbiegną się ze sobą.