Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Guild Wars 2 - poradnik

Guild Wars 2 - poradnik

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Świat Super Adventure Box w Guild Wars 2 poradnik Guild Wars 2

Super Adventure Box jest wypuszczoną z okazji Prima Aprilis instancją przypominającą klimatem gry z serii Super Mario Bros, jakie pamiętamy sprzed "nastu" lat, jednym słowem świat wygląda tam jak w 8-bitowej platformówce.

Zasady obowiązujące w "SAB" są takie same jak w każdym innym dungeonie GW2, wejść może maksymalnie 5 osób, a poziom i statystyki postaci są dynamicznie dostosowane do wymagań i warunków panujących w danej instancji.

Główna różnica między SAB a innymi dungeonami to fakt, że instancja nie bierze pod uwagę umiejętności czy talentów postaci - tu nasza postać ma umiejętności te, które zdobyliśmy w Boxie.

Jak się dostać?

Super Adventure Box w Rata Sum w sekcji Creators Commons - Świat Super Adventure Box w Guild Wars 2 - Guild Wars 2 - poradnik

Super Adventure Box w Rata Sum w sekcji Creator's Commons.

W Rata Sum (stolica rasy Asura, poziom trzeci) w sekcji Creator's Commons znajduje się nowy portal prowadzący do świata ośmiobitowych przeciwników a obok niego stoi NPC Moto, który oferuje nam wymianę Baubli (które znajdziesz w SABie) za tak nowe jak i już znane przedmioty.

O ile Instancja zaprojektowana jest na przyjęcie pięciu graczy, o tyle różni się od prawie każdej innej w Guild Wars 2, że można przejść ją z mniejszą ilością graczy, a nawet samemu.

Śmierć i Continue Coin

Każdy gracz dostaje 5 "żyć" na start, na każde życie składa się określona ilość "serc", jakie posiadasz (każdy zaczyna z trzema sercami, kolejne dostaje za ukończenie pewnych elementów gry), serca reprezentują pasek życia, jedno serce to dwa ciosy.

Za każdym razem, gdy gracz ginie zużywa jedno "życie" i pojawia się przy ostatnim checkpoincie. Po utracie wszystkich żyć trafia do odosobnionego pomieszczenia, gdzie Moto oferuje kolejne 5 żyć za jedną Continue Coin (wypadają one ze skrzyń w innych instancjach, ze smoków czy ze skrzynek na końcu jumping puzzli), jeśli nie posiadasz tej monety Moto może Ci ją sprzedać na miejscu.

Umiejętności

Pasek umiejętności w świecie Super Adventure Box - Świat Super Adventure Box w Guild Wars 2 - Guild Wars 2 - poradnik

Pasek umiejętności w świecie Super Adventure Box.

W Super Adventure Box zaczynasz od trzech serc (w sumie sześć ciosów), pięciu żyć oraz... kija (umiejętność numer 1). Nic specjalnego, ale kij okazuje się być w stanie zgładzić przeciętnego przeciwnika jednym lub dwoma ciosami. Po odnalezieniu kilku ukrytych sklepów będziesz mógł dokupić sobie trochę wzmocnień wzbogacając ostatecznie pasek umiejętności do takiej postaci:

  1. Kij - podstawowy atak z bliska.
  2. Proca - dostępna w ostatnim sklepie w Świecie 1, szybki atak zasięgowy, ale tylko w linii prostej. Każdy atak zużywa 1 Bauble.
  3. Bomba - dwa razy większe obrażenia niż kij czy proca, ale wolniejszy atak. Tak jak proca każdy atak bombą zużywa 1 Bauble. Używane głównie do wysadzania drzwi ukrytych pomieszczeń.
  4. Bicz - oszołomienie przeciwnika.
  5. Świeca - używana głównie do palenia roślin oszałamiających gracza oraz czasami do odkrywania ukrytych lokacji.
  6. Potion -standardowy napój regenerujący życie - nie jest to stała umiejętność, trzeba wykupić napoje, aby mieć je dostępne.
  7. Łopata - do kopania w poszukiwaniu Bauble, czasem nawet można wykopać przeciwnika, najczęściej jednak nic.
  8. Moto's Breath - umiejętność elitarna, którą dostajesz dopiero po odkryciu jednego z tajemnych miejsc w grze. Oddechu możemy użyć tylko raz na każdą planszę, po użyciu wielka głowa Moto rozdmuchuje pobliskich przeciwników.

Dodatkowym elementem, który wzmocni postać (ale nie jest bezpośrednim upgradem) jest Bauble Purse - torebka pozwalająca nosić do 500 Baubli na raz.

Waluta: Bauble (Świecidełka)

Walutą w SAB są Bauble oraz Bauble Bubble (zwane w tym poradniku także kulkami, błyskotkami oraz świecidełkami). Za nie można kupić dodatki postaci w instancji, ale też wyglądy broni i kilka innych znanych już graczom przedmiotów.

Wyglądy broni "Super Weapon"

50 Bauble Bubble + 1 gold

Wygląd plecaka "Super Backpack Cover"

25 Bauble Bubble + 50 silver

5 Continue Coins

1 Bauble Bubble

Obsidian Shard

1 Bauble Bubble

Crystal

1 Bauble Bubble

6 Philosopher's Stones

1 Bauble Bubble

Super Adventure Box o'Fun

1 Bauble Bubble

1 Bauble Bubble

250 Baubles

Continue Coin

25 Baubles

Infantile Mode

Normalny lub prosty tryb gry do wyboru - Świat Super Adventure Box w Guild Wars 2 - Guild Wars 2 - poradnik

Normalny lub prosty tryb gry do wyboru.

W grze istnieje możliwość przejścia świata w łatwym trybie (Infantile Mode) - wybiera się go podchodząc do chmurki w pierwszym pomieszczeniu Super Adventure Box (na prawo od pnia który rozpoczyna normalny tryb). Ułatwienie polega na tym, że w trudnych do pokonania miejscach tworzą się skróty w postaci tęczy. Infantile Mode jednak ma swoje minusy, tu na przykład nie dostaniesz w nagrodę za ukończenie planszy skrzyni mogącej zawierać wygląd broni.