Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

R.U.S.E. - poradnik do gry

R.U.S.E. - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Niemcy - Wielki finał! | Kampania | RUSE poradnik R.U.S.E.

Ostatnia aktualizacja: 3 października 2019

[Niemcy] - Wielki finał!

Legenda - Niemcy - Wielki finał! | Kampania | RUSE - R.U.S.E. - poradnik do gry

Legenda:

[1] - twoja baza

[zielone strzałki] - główne kierunki ataku Rosjan

[2] - baza zajęta przez Rosjan

[3] - druga baza zajęta przez Rosjan

[4] - druga linia frontu

[5] - miejsce pojawienia się Long Toma

[6] - sztab Kate

Wzmocnij obronę

Przed rozpoczęciem misji ponownie staniesz przed wyborem jednej z czterech stron konfliktu. Jest to sprawa indywidualna, aczkolwiek osobiście polecam Niemców posiadających świetne bunkry i oddziały pancerne. Twoim pierwszym celem jest wzmocnienie obrony bazy głównej [1] . Koniecznie stwórz silne umocnienia przeciwpancerne na północy, między nimi poustawiaj działa przeciwpancerne oraz czołgi, a z tyłu ustaw jednostki zwiadu. Po całej bazie poustawiaj też oddziały mogące prowadzić ogień przeciwlotniczy. Zachodnią część bazy wzmocnij kilkoma bunkrami, jednostką zwiadu i piechotą ustawioną w lesie. Południem na razie nie musisz się jeszcze przejmować, ale w miarę możliwości wyślij do lasu przed rzeką działa przeciwpancerne, trochę piechoty i oddział zwiadowczy. Ustaw swoje działa tak, aby miały dobre pole ostrzału na obydwa mosty. Wybuduj też lotnisko, ponieważ wkrótce przydadzą ci się spadochroniarze.

Utrzymaj bazę do przybycia Long Toma

Po zakończeniu odliczania Rosjanie rozpoczną zmasowany szturm z północy [zielone strzałki] . Dobrze zorganizowana obrona powinna sobie jednak dać z nimi radę (obrazek poniżej). Przeciwnik musi bowiem pokonać spory dystans w otwartym polu, gdzie twoje bunkry i czołgi powinny go z łatwością zdziesiątkować. Podczas obrony zwracaj szczególną uwagę na wrogie lotnictwo i tak przestaw swoje pojazdy przeciwlotnicze, aby strącały je zanim te dolecą do twoich wojsk. Jednocześnie z atakami z północy przeciwnik przejmie bazę na zachód od ciebie [2] , a następnie tą znajdującą się na południu [3] . W miarę możliwości i nasilania się ataków z zachodu i południa staraj się zatem wzmacniać obronę w tamtym rejonie.

Jednocześnie z atakami z północy przeciwnik przejmie bazę na zachód od ciebie [2] , a następnie tą znajdującą się na południu [3] - Niemcy - Wielki finał! | Kampania | RUSE - R.U.S.E. - poradnik do gry

Jednocześnie z atakami z północy przeciwnik przejmie bazę na zachód od ciebie [2] , a następnie tą znajdującą się na południu [3] . W miarę możliwości i nasilania się ataków z zachodu i południa staraj się zatem wzmacniać obronę w tamtym rejonie. Ukryte w południowym lesie działa przeciwpancerne będą po prostu dziesiątkować wrogie wojska pancerne przejeżdżające przez obydwa mosty (obrazek poniżej). Również na zachodzie nie powinieneś mieć większych problemów z utrzymaniem linii obrony.

Zanim wrodzy komandosi na dobre zadomowią się w południowej bazie [4] , stwórz kilka oddziałów spadochroniarzy, przeprowadź szybki desant i postaraj się odbić jak najwięcej budynków (obrazek poniżej) - Niemcy - Wielki finał! | Kampania | RUSE - R.U.S.E. - poradnik do gry

Zanim wrodzy komandosi na dobre zadomowią się w południowej bazie [4] , stwórz kilka oddziałów spadochroniarzy, przeprowadź szybki desant i postaraj się odbić jak najwięcej budynków (obrazek poniżej). Szczególnie ważne są fabryki czołgów i sztab. Nie przejmuj się, jeśli oponent zrówna te budowle z ziemią, ważne, że sam nie będzie mógł z nich korzystać. W miarę możliwości staraj się organizować kolejne zrzuty komandosów, do czasu aż przejmiesz kontrolę nad wszystkimi zabudowaniami.

Utrzymaj drugą linię frontu (cel dodatkowy) - Niemcy - Wielki finał! | Kampania | RUSE - R.U.S.E. - poradnik do gry

Utrzymaj drugą linię frontu (cel dodatkowy)

W trakcie obrony głównej bazy otrzymasz w pewnym momencie dodatkowe zadanie, polegające na utrzymaniu ośrodka wojskowego na północnym zachodzie [4] . Wzmocnij obronę kilkoma bunkrami przeciwpancernymi, które ustaw na przedpolu bazy, a między nimi poustawiaj swoje czołgi. Do pobliskiego lasu wyślij zwiad. W ten sposób będziesz mógł skutecznie ostrzeliwać wrogów na przedpolu (obrazek poniżej).

W pewnym momencie wróg spróbuje przeprowadzić potężną ofensywę powietrzną, ale dobrze rozlokowane działa przeciwlotnicze, które stoją w lesie, z łatwością powinny strącić większość maszyn nieprzyjaciela (obrazek poniżej) - Niemcy - Wielki finał! | Kampania | RUSE - R.U.S.E. - poradnik do gry

W pewnym momencie wróg spróbuje przeprowadzić potężną ofensywę powietrzną, ale dobrze rozlokowane działa przeciwlotnicze, które stoją w lesie, z łatwością powinny strącić większość maszyn nieprzyjaciela (obrazek poniżej). Najwięcej kłopotów przysporzy zapewne artyleria dalekiego zasięgu, której raczej nie dasz rady zniszczyć (znajduje się w centrum silnie bronionej bazy). Postaraj się więc w miarę możliwości rozproszyć swoje oddziały i skorzystać z fortelu "Cisza Radiowa", który powinien utrudnić celowanie przeciwnikowi.

Chroń Long Toma - Niemcy - Wielki finał! | Kampania | RUSE - R.U.S.E. - poradnik do gry

Chroń Long Toma

Po zakończeniu odliczania na południowym zachodzie [5] pojawi się spory oddział na czele z Long Tomem, czyli artylerią dalekiego zasięgu, zdolną wystrzeliwać pociski nuklearne. Wyślij całą kawalkadę na wschód, a potem przez bliższy most wprost do bazy głównej. Ustaw Long Toma za oddziałami na północnej linii obronnej i ostrzelaj wrogie pojazdy i zabudowania (obrazek poniżej).

Zbombarduj sztab Kate - Niemcy - Wielki finał! | Kampania | RUSE - R.U.S.E. - poradnik do gry

Zbombarduj sztab Kate

Po przetrzebieniu radzieckich wojsk wyjdź całą armią na przedpole (cały czas osłaniaj Long Toma) i kiedy sztab Kate na północnym zachodzie [6] wejdzie w zasięg twojej nuklearnej artylerii, odpal ostatni w kampanii pocisk (obrazek poniżej). W ten sposób zakończysz kampanię w R.U.S.E.

1 - Niemcy - Wielki finał! | Kampania | RUSE - R.U.S.E. - poradnik do gry