Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

R.U.S.E. - poradnik do gry

R.U.S.E. - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Włochy - Awantura o Basię | Kampania | RUSE poradnik R.U.S.E.

Ostatnia aktualizacja: 3 października 2019

[Włochy] - Awantura o Basię

Legenda - Włochy - Awantura o Basię | Kampania | RUSE - R.U.S.E. - poradnik do gry

Legenda:

[1] - sztab

[strzałki] - kierunki ataków Niemców

[2,3] - przeprawy na rzece

[4] - niemiecki sztab

Zbuduj niszczyciele czołgów

Wystarczy zbudować jeden pojazd typu Wolverine. Dla pewności lepiej jednak od razu stworzyć przynajmniej dwa niszczyciele czołgów.

Zniszcz zbliżające się czołgi

Od wschodu zostaniesz zaatakowany przez kilka jednostek pancernych, z którymi twoje Wolverine rozprawią się w kilka chwil.

Wyeliminuj nadchodzącą piechotę

Piechurzy niemieccy również przyjdą ze wschodu. Kiedy zaczną się zbliżać wycofaj swoje Wolverine'y i spokojnie poczekaj, aż wróg wpadnie w zasadzkę zastawioną przez twoich piechurów w okolicznym lesie.

Chroń sztab

Do wypełnienia tego zadania przyda ci się około 6 niszczycieli czołgów podzielonych na dwie grupy oraz wspierająca je (najlepiej ukryta w lasach) piechota. Niemcy zaatakują ze wschodu i z zachodu [zielone strzałki] . Ważne jest, aby twoje niszczyciele jak najszybciej niszczyły pancerne wojska przeciwnika (obrazek poniżej), a piechurzy eliminowali nadchodzącą piechotę. Trzymaj zatem swoje jednostki przeciwpancerne w otwartym terenie, a piechotę w lasach, dzięki czemu dość szybko uporasz się z wrogimi atakami.

Przejmij 3 bazy polowe wroga (cel dodatkowy) - Włochy - Awantura o Basię | Kampania | RUSE - R.U.S.E. - poradnik do gry

Przejmij 3 bazy polowe wroga (cel dodatkowy)

Wprawdzie cel ten pojawia się nieco później niż następny, ale je wykonanie znacznie ułatwi ci pracę w dalszej części zadania. Twoim celem jest zajęcie i utrzymanie (żadna z nich nie może zostać zniszczona przez wroga) trzech. Pierwsza z nich [1] (na obrazku poniżej) to fabryka czołgów, która umożliwi ci tworzenie lekkich jednostek pancernych. W drugiej [2] (na obrazku poniżej) znajdują się koszary, a trzecia z baz [3] (na obrazku poniżej) to fabryka pojazdów przeciwpancernych. Nie musisz się spieszyć z ich zajmowaniem - wystarczy to robić systematycznie wraz z przesuwaniem się kolejnych oddziałów. Najważniejsze jest zajęcie bronionej stosunkowo słabo bazy na zachodzie, ponieważ czołgi znacznie ułatwią ci przeprowadzenie dalszej ofensywy.

Przekrocz rzekę - Włochy - Awantura o Basię | Kampania | RUSE - R.U.S.E. - poradnik do gry

Przekrocz rzekę

Twoim celem jest przekroczenie rzeki przez któryś z dwóch mostów na północy [2] , [3] . Zanim przystąpisz do tego zadania wyślij kilku swoich piechurów na zachód (warto w tym sektorze skorzystać z fortelu "Szpieg"), gdzie przy drodze znajduje się działa przeciwpancerne (obrazek poniżej). Podejdź do niego piechurami i zniszcz je.

Następnie ściągnij na polanę jak najwięcej swoich jednostek - jeepy zwiadowcze ustaw tak, aby bez narażania się na ostrzał odsłaniały jak największe połacie terenu, piechotę ustaw w lasach, a czołgi i niszczyciele wyślij na otwarty teren - Włochy - Awantura o Basię | Kampania | RUSE - R.U.S.E. - poradnik do gry

Następnie ściągnij na polanę jak najwięcej swoich jednostek - jeepy zwiadowcze ustaw tak, aby bez narażania się na ostrzał odsłaniały jak największe połacie terenu, piechotę ustaw w lasach, a czołgi i niszczyciele wyślij na otwarty teren. W początkowym okresie Niemcy będą dość zacięcie atakowali ten rejon (obrazek poniżej), ale jeśli będziesz na bieżąco podsyłał nowe jednostki, to w końcu ich możliwości ofensywne zostaną znacznie ograniczone. Warto również w tym momencie wykonać chociaż pierwszą część zadania Przejmij 3 bazy polowe wroga (cel dodatkowy), dzięki czemu otrzymasz dostęp do czołgów mogących ostrzeliwać zarówno pojazdy pancerne, jak i piechotę (Wolverine'y nie są bowiem zdolne do ostrzeliwania piechurów). W miarę możliwości staraj się również budować kolejne składy zaopatrzenia.

W pewnym momencie Niemcy otoczą twoją bazę z lewej flanki i zaatakują od południa - Włochy - Awantura o Basię | Kampania | RUSE - R.U.S.E. - poradnik do gry

W pewnym momencie Niemcy otoczą twoją bazę z lewej flanki i zaatakują od południa. Kilka czołgów można z łatwością pokonać przy użyciu niszczycieli czołgów lub dział przeciwpancernych (obrazek poniżej).

Po uzbieraniu silnej armii, składającej się z niszczycieli, czołgów oraz piechoty zacznij kierować się na północ - Włochy - Awantura o Basię | Kampania | RUSE - R.U.S.E. - poradnik do gry

Po uzbieraniu silnej armii, składającej się z niszczycieli, czołgów oraz piechoty zacznij kierować się na północ. Zachowaj jednak szczególną uwagę w lasach, gdzie może czaić się wroga piechota. Rozpraw się z Niemcami stacjonującymi po twojej stronie rzeki, a potem przepraw się przez jeden z mostów [2] lub [3] na drugą stronę. Najlepiej wysłać tam jakąś jednostkę zwiadowczą, a następnie wycofać ją do swoich oddziałów, które podziel na dwie grupy broniące obydwu przepraw. Znacznie ułatwi ci to obronę przed wrogim szturmem, który niedługo nastąpi. Wprawdzie wśród atakujących znaczną część będą stanowiły atrapy (obrazek poniżej), ale nie zabraknie też prawdziwych jednostek, przed którymi znacznie łatwiej bronić się na ciasnych mostach.

Zneutralizuj włoski sztab - Włochy - Awantura o Basię | Kampania | RUSE - R.U.S.E. - poradnik do gry

Zneutralizuj włoski sztab

Po odparciu kontrataku wzmocnij swoje siły i przepraw się na drugą stronę rzeki, niszcząc wszystko co stanie ci na drodze. Skorzystaj również z fortelu "Szpieg" oraz zwiadowcy, aby odkryć jak najwięcej wrogich jednostek (uważaj szczególnie na piechotę w lasach). W dolinie na zachód od sztabu znajduje się stanowisko artylerii. Możesz ją zniszczyć atakiem piechoty albo skorzystać z fortelu "Cisza radiowa", który spowoduje, że staniesz się niewidoczny dla wrogich artylerzystów. Po wyczyszczeniu z żołnierzy okolicznych lasów rozstaw swoją armię na polanie i zacznij odpierać niemieckie ataki pancerne (obrazek poniżej).

Po pokonaniu głównych sił przeciwnika nie pozostanie ci nic innego, jak przeprowadzenie szturmu na włoski sztab [4] i obrócenie go w pył przy pomocy czołgów (obrazek poniżej) - Włochy - Awantura o Basię | Kampania | RUSE - R.U.S.E. - poradnik do gry

Po pokonaniu głównych sił przeciwnika nie pozostanie ci nic innego, jak przeprowadzenie szturmu na włoski sztab [4] i obrócenie go w pył przy pomocy czołgów (obrazek poniżej).

1 - Włochy - Awantura o Basię | Kampania | RUSE - R.U.S.E. - poradnik do gry