Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

R.U.S.E. - poradnik do gry

R.U.S.E. - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Niemcy - Sekrety Rzeszy | Kampania poradnik R.U.S.E.

Ostatnia aktualizacja: 3 października 2019

[Niemcy] - Sekrety Rzeszy

Legenda - Niemcy - Sekrety Rzeszy | Kampania - R.U.S.E. - poradnik do gry

Legenda:

[1] - baza

[2] - główna linia obrony

[3 zielone strzałki] - główne kierunki uderzenie Rosjan

[4 zielona strzałka] - poboczny kierunek natarcia przeciwnika

[5] - bunkier KM

[6] - miejsce użycia fortelu "Atrapa Budynku"

[7] - miejsce zrzuty radzieckich spadochroniarzy

Wzmocnij obronę

Główne natarcia Rosjan będą następowały z północy [3 zielone strzałki] , dlatego trzeba skupić się przede wszystkim na tym odcinku obrony. Wschodnią flankę można umocnić później albo osłaniać ją pojazdami z centrum bazy. W pierwszej kolejności postaw skład zaopatrzenia i użyj fortelu "Blitz", aby wozy zaopatrzeniowe dostarczały ci pieniędzy. Następnie zainwestuj w dwa czołgi Mause i postaw dwa blockhausy tuż z prawej strony tajnego ośrodka rzeszy. Będzie to twoja główna linia obrony. Zainwestuj też przynajmniej w jeden samolot zwiadowczy, który od razu wyślij nad niemiecki ośrodek, aby odkrywał wszystkie jednostki wyjeżdżające ze ścieżek biegnących przez las (nie wysyłaj go zbyt daleko, aby nie narażał się na wrogi ostrzał). Kiedy zarobisz trochę więcej pieniędzy zainwestuj jeszcze samobieżny pojazd przeciwlotniczy i przynajmniej w jeden (a najlepiej dwa) bombowce Stuka. Z czasem możesz też wzmocnić obronę pojazdami rakietowymi.

Utrzymaj centrum badawcze

Po minięciu określonego czasu rozpocznie się wrogi szturm. Jeśli twój samolot zwiadowczy jest dobrze ustawiony, to wszystkie wrogie jednostki wychodzące z lasu będą momentalnie masakrowane przez ogień z czołgów Mause i bunkrów (obrazek poniżej). Oczywiście staraj się na bieżąco uzupełniać straty i wspomagać się fortelami (np. używać "Ciszy Radiowej" kiedy będzie ostrzeliwać cię artyleria).

Po chwili do oddziałów lądowych dołączą jednostki powietrzne - Niemcy - Sekrety Rzeszy | Kampania - R.U.S.E. - poradnik do gry

Po chwili do oddziałów lądowych dołączą jednostki powietrzne. Początkowo będą to pojedyncze samoloty, z którymi nawet jeden pojazdy przeciwlotniczy powinien sobie poradzić. Z czasem naloty przybiorą jednak na sile (obrazek poniżej) i w tym momencie bardzo przydałyby się działa przeciwpancerne i przeciwlotnicze, które możesz ściągnąć do bazy po wykonaniu celu dodatkowego Oczyść drogę dla Panzerjagerów. Z ich pomocą obrona przed nalotami stanie się znacznie prostsza.

Po odparciu wrogich oddziałów pancernych i lotniczych przyjdzie czas na piechotę - Niemcy - Sekrety Rzeszy | Kampania - R.U.S.E. - poradnik do gry

Po odparciu wrogich oddziałów pancernych i lotniczych przyjdzie czas na piechotę. Tutaj świetnie sprawdzą się zarówno czołgi Mause, jak i uzbrojone w miotacze ognia blockhausy i Flammpanzery, które możesz ściągnąć do bazy po wykonaniu celu dodatkowego Oczyść drogę dla Flammpanzerów. Z ich pomocą odparcie wrogiej piechoty będzie dziecinne proste (obrazek poniżej). Tak przygotowana linia obrony powinna zatem zapewnić osłonę przed atakującymi Rosjanami. Co się zaś tyczy szturmów na wschodniej flance [4 zielona strzałka] , to warto w tamten rejon wysłać dodatkowy samolot zwiadowczy i rozprawiać się z przeciwnikami przy pomocy bombowców albo skorzystać z części jednostek osłaniających północne podejście do bazy.

Oczyść drogę dla Panzerjagerów (cel dodatkowy) - Niemcy - Sekrety Rzeszy | Kampania - R.U.S.E. - poradnik do gry

Oczyść drogę dla Panzerjagerów (cel dodatkowy)

Wypełnienie tego zadania jest banalnie proste, a w zamian otrzymasz cztery działa, które świetnie dają sobie radę zarówno z samolotami, jak i jednostkami naziemnymi. Po prostu stwórz chociaż jeden bombowiec Stuka i zbombarduj przy jego pomocy bunkier na zachodzie [5] (obrazek poniżej). Kiedy budynek obróci się w pył otrzymasz kontrolę nad działami, które znacznie ułatwią ci obronę bazy. Jeśli odpowiednio je ustawisz, to będą mogły nie tylko ostrzeliwać oddziały atakujące cię z północy, ale również te próbujące zajść cię od wschodu.

Aktywuj fortel Atrapa Budynku (cel dodatkowy) - Niemcy - Sekrety Rzeszy | Kampania - R.U.S.E. - poradnik do gry

Aktywuj fortel "Atrapa Budynku" (cel dodatkowy)

Kiedy otrzymasz to zadanie do wykonania po prostu wybierz nowy fortel "Atrapa Budynku" i użyj go w sektorze na północnym zachodzie [6] . W ten sposób zdezorientujesz Rosjan.

Oczyść drogę dla Flammpanzerów (cel dodatkowy)

Wykonanie tego zadania również nie jest trudne, a w zamian otrzymasz czołgi z miotaczami ognia, świetnie radzącymi sobie z odpieraniem sporych ilości radzieckiej piechoty. Aby je wypełnić wyślij bombowce nurkujące Stuka z zadaniem zbombardowania piechoty na północnym wschodzie [7] . Kiedy radzieccy piechurzy odejdą do historii otrzymasz kontrolę nad nowo przybyłymi czołgami.