Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

R.U.S.E. - poradnik do gry

R.U.S.E. - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Włochy - Bitwa o Monte Cassino | Kampania | RUSE poradnik R.U.S.E.

Ostatnia aktualizacja: 3 października 2019

[Włochy] - Bitwa o Monte Cassino

Legenda - Włochy - Bitwa o Monte Cassino | Kampania | RUSE - R.U.S.E. - poradnik do gry

Legenda:

[1] - baza

[2] - wrogie jednostki artyleryjskie

[3] - niemieckie odziały przeciwlotnicze

[4] - punkt szturmu Amerykanów

[5] - punkt szturmu Francuzów

[6] - punkt szturmy Brytyjczyków

[7] - wrogi sztab na Monte Cassino

Zbombarduj wrogą artylerię

W tej misji nauczysz się posługiwać siłami powietrznymi, a konkretnie bombowcami, które są bardzo skuteczne przeciwko budynkom i nieopancerzonym celom. Zwróć uwagę, że ciężki bombowce mogą atakować nawet niezidentyfikowane obiekty przeciwnika. Zaczynasz z jednym bombowcem Mitchell, który stacjonuje na lotnisku na południe od Monte Cassino [1] . Zaznacz jego ikonę w lewym dolnym narożniku ekranu i rozkaż mu zaatakować artylerię, znajdującą się na pobliskim wzgórzu [2] .

Zbombarduj bazę artylerii

Niedaleko zbombardowanej przed chwilą artylerii znajdziesz bazę artyleryjską. Ją również zniszcz przy pomocy bombardowania. Zauważ, że po każdym nalocie samoloty muszą wrócić na lotnisko uzupełnić zapasy. Należy zatem chwilę poczekać, zanim ponownie będziemy mogli przeprowadzić nalot.

Aktywuj fortel Blitz (cel dodatkowy)

W wybranym sektorze, w którym musisz zniszczyć wrogie pojazdy przeciwlotnicze [3] (obrazek poniżej), aktywuj fortel "Blitz", dzięki czemu przez kilka minut wszystkie twoje oraz sojusznicze jednostki będą poruszały się w danym fragmencie mapy o 50% szybciej.

Zniszcz czołgi przeciwlotnicze - Włochy - Bitwa o Monte Cassino | Kampania | RUSE - R.U.S.E. - poradnik do gry

Zniszcz czołgi przeciwlotnicze

Po wykonaniu poprzednich celów otrzymasz dostęp do całej bazy. Warto już teraz wybudować skład zaopatrzenia a miejscu na wschodzie, postawić bazę czołgów oraz stworzyć na lotnisku kilka bombowców. Następnie zainwestuj w kilka oddziałów piechoty i trochę czołgów średnich M3, po czym wyrusz drogą na północ, gdzie natkniesz się na pojazdy przeciwlotnicze [3] . Rozpraw się z nimi przy pomocy swoich maszyn (obrazek poniżej).

Oczyść drogę dla Amerykanów - Włochy - Bitwa o Monte Cassino | Kampania | RUSE - R.U.S.E. - poradnik do gry

Oczyść drogę dla Amerykanów

Po zniszczeniu pojazdów przeciwlotniczych przejmij piechotą wszystkie budynki wzdłuż drogi prowadzącej na północ (uważaj na wrogich żołnierzy, którzy mogą kryć się w mieście). Zabezpiecz szlak swoimi wojskami i postaw kolejny skład zaopatrzenia. Jednocześnie użyj swoich bombowców, aby zbombardować niemieckie oddziały [4] (obrazek poniżej) stojące na drodze Amerykanom.

Oczyść drogę dla Francuzów (cel dodatkowy) - Włochy - Bitwa o Monte Cassino | Kampania | RUSE - R.U.S.E. - poradnik do gry

Oczyść drogę dla Francuzów (cel dodatkowy)

Aby wypełnić ten cel wyślij swoje bombowce na wrogie wojska, blokujące przejście Francuzom na północny wschód [5] od twojej bazy.

Oczyść drogę dla Brytyjczyków (cel dodatkowy)

Podobnie jak w przypadku Francuzów wyślij swoje bombowce B-25 na wskazane jednostki niemieckie, znajdujące się na północy [6] . Pamiętaj, że możesz zwiększać efektywność swoich samolotów przy pomocy forteli - przykładowo skorzystanie z "Ciszy Radiowej" spowoduje, że twoje maszyny będzie znacznie trudniej namierzyć wrogim myśliwcom.

Zbombarduj sztab na Monte Cassino

Chociaż wrogi sztab [7] jest dość silnie chroniony przez myśliwskie samoloty, to można się stosunkowo łatwo uporać z tym zadaniem. Stwórz 8 bombowców B-25 i w sektorze, w którym znajduje się nieprzyjacielski sztab użyj forteli "Cisza Radiowa" (przeciwnik będzie miał problemy ze zlokalizowaniem twoich samolotów) oraz "Blitz" (Mitchelle będą o 50% szybsze). Teraz wystarczy wysłać wszystkie bombowce na cel i patrzeć, jak sztab jest obracany w pył (obrazek poniżej). Do jego zniszczenia będziesz potrzebował około 12 nalotów. Zanim przystąpisz do powietrznej ofensywy możesz też pokusić się o zajęcie niemieckiego lotniska znajdującego się niecno na południe od klasztoru. Może ci się ono przydać jako baza wypadowa dla twoich samolotów.

Nie pozwól Aliantom stracić 50 jednostek (cel dodatkowy) - Włochy - Bitwa o Monte Cassino | Kampania | RUSE - R.U.S.E. - poradnik do gry

Nie pozwól Aliantom stracić 50 jednostek (cel dodatkowy)

Jeśli chcesz zaliczyć ten cel, to po oczyszczeniu drogi Brytyjczykom postaraj się jak najszybciej zakończyć misję, bombardując niemiecki sztab na wzgórzu z klasztorem.