Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

R.U.S.E. - poradnik do gry

R.U.S.E. - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Afryka Płn. - Wykurzyć lisa | Kampania | RUSE poradnik R.U.S.E.

Ostatnia aktualizacja: 3 października 2019

[Afryka Płn.] - Wykurzyć lisa

Legenda - Afryka Płn. - Wykurzyć lisa | Kampania | RUSE - R.U.S.E. - poradnik do gry

Legenda:

[1] - miejsce startu

[2] - wrogie działa przeciwpancerne

[3] - niemiecki sztab

[4] - wrogie zgrupowanie wojskowe

Aktywuj fortel "Szpieg" (cel dodatkowy)

To zadanie możesz wykonać już na samym początku misji. Po prostu wybierz fortel "Szpieg" z rozwijanego menu i użyj go na wskazanym sektorze, gdzie odkryjesz wrogie działa przeciwpancerne [2] .

Zniszcz niemiecki sztab

Po odkryciu wrogich dział przeciwpancernych [2] zaatakuj je swoją piechotą (obrazek poniżej). W pogotowiu cały czas trzymaj swoje czołgi i gdyby Niemcy chcieli zdziesiątkować twoich piechurów przy pomocy broni pancernej, to wesprzyj ich swoim cięższym sprzętem (oczywiście staraj się nie wjeżdżać czołgami w zasięg dział przeciwpancernych).

Kontynuuj swoje natarcie w stronę oazy na północy - Afryka Płn. - Wykurzyć lisa | Kampania | RUSE - R.U.S.E. - poradnik do gry

Kontynuuj swoje natarcie w stronę oazy na północy. Sprawdzaj nieodkryte tereny przy pomocy fortelu "Szpieg", dzięki czemu dowiesz się, jakie niespodzianki przygotowali na ciebie Niemcy. Używaj też "Nasłuchu", co pozwoli ci poznać rozkazy wydawane wrogim jednostkom. Podczas posuwania się na północy będziesz atakowany zarówno przez piechotę (w otwartym terenie świetnie radzą sobie z nią czołgi) oraz jednostki pancerne (najlepiej niszczyć je przy pomocy dział przeciwpancernych, które mają największy zasięg) (obrazek poniżej). W pogotowiu trzymaj też piechotę, którą ubezpieczaj swoje oddziały, a działa przeciwpancerne w szczególności.

Obejdź oazę od strony zachodniej i kontynuuj szturm na sztab [3] - Afryka Płn. - Wykurzyć lisa | Kampania | RUSE - R.U.S.E. - poradnik do gry

Obejdź oazę od strony zachodniej i kontynuuj szturm na sztab [3] . Zachowaj tutaj szczególną ostrożność, ponieważ na północy oazy znajduje się potężne przeciwpancerne działo 7.5 mm, które z łatwością poradzi sobie nawet z twoimi średnimi czołgami. Wyeliminuj je przy pomocy piechoty, a następnie wjedź do miasta, w którym znajduje się sztab (obrazek poniżej). Nie niszcz go jeszcze, a zamiast tego rozstaw swoje oddziały, aby skutecznie odpierały ataki wroga. Bardzo skuteczne jest następujące ustawienie - dwa działa przeciwpancerne na centralnym skrzyżowaniu miasta, a dwa następne w uliczce na południowym wschodzie. Trzy czołgi na ścieżce na zachód od skrzyżowania, a trzy następne w otwartym terenie poniżej zabudowań na południowym wschodzie. Całość dodatkowo wzmocnić piechotą. Po ustawieniu oddziałów zniszcz sztab czołgami.

Utrzymaj miasto przez 04:00 minuty - Afryka Płn. - Wykurzyć lisa | Kampania | RUSE - R.U.S.E. - poradnik do gry

Utrzymaj miasto przez 04:00 minuty

Po zniszczeniu sztabu otrzymasz wsparcie w postaci trzech czołgów lekkich i trzech średnich. Rozdziel je po równo między rozstawione już oddziały i po prostu patrz na masakrę, jaką urządzisz Niemcom (obrazek poniżej). Oczywiście gdyby jakieś oddziały zaczęły się przedzierać to reaguj odpowiednio do sytuacji i ściągnij w słabszy punkt dodatkowe czołgi lub piechotę. Jeśli jednak postąpiłeś zgodnie ze wskazówkami udzielonymi w poprzednim akapicie, to utrzymanie się przez 4 minuty nie powinno stanowić żadnego problemu. Warto też wspierać się dostępnymi fortelami, aby poznać zamiary przeciwnika.

Zbierz 1000 punktów - Afryka Płn. - Wykurzyć lisa | Kampania | RUSE - R.U.S.E. - poradnik do gry

Zbierz 1000 punktów

Po odparciu niemieckich szturmów przygotuj się do ataku na ich oddziały na północy [4] . Twoim celem jest zniszczenie wrogich jednostek i budynków wartych 1000 punktów. Dobrym sposobem jest dołączenie do atakujących od zachodu Brytyjczyków - czołgami posuwaj się w otwartym terenie, piechotę wyślij do miasteczka na północy z celem niszczenia wrogich dział przeciwpancernych, a swoje działa trzymaj nieco z tyłu w otwartym terenie. Puszczony w ten sposób wojskowy walec zmiecie wszystko na swojej drodze, a ty dość szybko zdobędziesz 1000 punktów.

Zniszcz czołg Tiger (cel dodatkowy)

W trakcie szturmu na północne zgrupowanie przeciwnika w centrum miasta pojawi się ciężki czołg Tygrys, który może błyskawicznie przetrzebić twoje szeregi. Jeżeli chcesz się go pozbyć nie ponosząc strat albo je minimalizując to wprowadź piechotę między budynki (niech niszczy stanowiska przeciwpancerne), czołgi ustaw po zachodniej stronie miasta (tuż przy zabudowaniach), a w otwartym terenie nieco dalej na zachodzie ustaw swoje działa. Te ostatnie rozpoczną ostrzał Tygrysa z bezpiecznej odległości (obrazek poniżej), a kiedy ten zareaguje i spróbuje przeprowadzić kontratak, to użyj swoich czołgów, aby zaatakować go z zaskoczenia.

1 - Afryka Płn. - Wykurzyć lisa | Kampania | RUSE - R.U.S.E. - poradnik do gry