Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

R.U.S.E. - poradnik do gry

R.U.S.E. - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Francja - Bitwa o Cherbourg | Kampania | RUSE poradnik R.U.S.E.

Ostatnia aktualizacja: 3 października 2019

[Francja] - Bitwa o Cherbourg

Legenda - Francja - Bitwa o Cherbourg | Kampania | RUSE - R.U.S.E. - poradnik do gry

Legenda:

[1] - amerykański sztab

[2] - miejsce do stworzenia linii obrony

[3] - niemieckie lotnisko

[4] - niemieckie działa przeciwlotnicze

[5] - wrogi sztab

Zneutralizuj niemiecki sztab w Cherbourgu

Już na początku chciałbym zaznaczyć, że wykonanie tego zadania będzie znacznie łatwiejsze, jeśli wypełnisz również cele dodatkowe (Zneutralizuj niemieckie lotnisko oraz Wyślij atrapy) pojawiające się podczas misji i opisane w dalszej części poradnika. Na początku skup się jednak na stworzeniu składu zaopatrzenia na zachodzie i zakupie kilku myśliwców, które pomogą ci odpierać ataki wrogiego lotnictwa (obrazek poniżej). Samoloty myśliwskie są jedyną obroną przed bombowcami i myśliwcami przeciwnika, uważaj jednak, aby nie zapędzały się w pogoni na niemieckie lotnisko, które jest obstawione działami przeciwlotniczymi. W tym czasie warto już stworzyć kolejną artylerię samobieżną M7 Priest i ustawić ją w takim miejscu, aby mogła z bezpiecznej odległości ostrzeliwać drogę na północy, biegnącą przez las. Stwórz też kilka Shermanów oraz postaw bazę jednostek przeciwpancernych i zakup kilka dział, które ustaw przed mostem [2] . Jeśli chcesz możesz też ulepszyć zwykłą piechotę w Rangersów.

W taki sposób stworzysz silną linię obrony, na którą natkną się wrogie oddziały, które spróbują cię niedługo zaatakować - Francja - Bitwa o Cherbourg | Kampania | RUSE - R.U.S.E. - poradnik do gry

W taki sposób stworzysz silną linię obrony, na którą natkną się wrogie oddziały, które spróbują cię niedługo zaatakować. Kiedy tylko wjadą pod ogień artylerii, dział i czołgów (możesz też pokusić się o stworzenie przy moście paru bunkrów przeciwpancernych), to zostaną błyskawicznie zdziesiątkowane (obrazek poniżej). Warto swoje wojska naziemne wspomóc samolotami (między innymi bombowcami oraz szturmowcami) i fortelami (jak zwykle świetnie sprawdza się "Cisza Radiowa" i "Blitz").

Kiedy już zabezpieczysz przeprawę na północy stwórz kolejny skład zaopatrzenia w wysuniętym na wschód punkcie - Francja - Bitwa o Cherbourg | Kampania | RUSE - R.U.S.E. - poradnik do gry

Kiedy już zabezpieczysz przeprawę na północy stwórz kolejny skład zaopatrzenia w wysuniętym na wschód punkcie. Następnie postaw drugie lotnisko, na którym zacznij inwestować w bombowce Mitchell. Kiedy będziesz miał ich około 6-8 zacznij zbombarduj nimi stanowiska obrony przeciwlotniczej, znajdujące się na zachód od Cherbourga [4] . Pamiętaj, że samoloty B-25 nie muszą mieć odkrytego celu, aby móc go atakować. Jeśli dodatkowo na trasie ich przelotu użyjesz forteli "Cisza Radiowa" oraz "Blitz", to znacznie ułatwisz pilotom zniszczenie trzech baterii przeciwlotniczych (obrazek poniżej).

Kiedy twoim samolotom nie będzie już zagrażać żadna broń przeciwlotnicza, a obrona przy moście będzie spokojnie odpierać kolejne ataki Niemców, to skoncentruj się jedynie na bombardowaniu niemieckiego sztabu [5] - Francja - Bitwa o Cherbourg | Kampania | RUSE - R.U.S.E. - poradnik do gry

Kiedy twoim samolotom nie będzie już zagrażać żadna broń przeciwlotnicza, a obrona przy moście będzie spokojnie odpierać kolejne ataki Niemców, to skoncentruj się jedynie na bombardowaniu niemieckiego sztabu [5] . Kilka fal nalotów wystarczy, aby obrócić go w pył (obrazek poniżej), a tobie zapewnić zwycięstwo. Jeżeli jednak nie wykonałeś dodatkowego celu Zneutralizuj niemieckie lotnisko, to musisz się liczyć z tym, że twoje jednostki będą nękane przez wrogie maszyny latające. Oczywiście możesz spróbować też zaatakować siłami naziemnymi - w takim przypadku najlepiej jest podjechać na taką odległość, aby jednostki twojej artylerii mogły z bezpiecznej odległości ostrzelać wrogi sztab. Potem wystarczy je tylko osłaniać przed niemieckimi kontratakami. Licz się również z tym, że wokół Cherbourga (np. na zachód od niego i od zniszczonych wcześniej dział przeciwlotniczych) znajdują się stanowiska artylerii, która może nieźle przetrzebić twoje siły lądowe (możesz spróbować zmniejszyć te straty korzystając np. z fortelu "Cisza Radiowa" albo po prostu niszcząc oddziały artylerii np. samolotami).

Zneutralizuj niemiecki lotnisko (cel dodatkowy) - Francja - Bitwa o Cherbourg | Kampania | RUSE - R.U.S.E. - poradnik do gry

Zneutralizuj niemiecki lotnisko (cel dodatkowy)

Po paru chwilach od rozpoczęcia misji otrzymasz zadanie zniszczenia wrogiego lotniska, znajdującego się na północnym wschodzie [3] . Najłatwiejszym i najszybszym sposobem na dokonanie tego jest wysłanie w tamten rejon 2 artylerii samobieżnych M7 Priest w asyście kilku Shermanów oraz myśliwców (na wypadek, gdyby na niebie pojawiły się bombowce nieprzyjaciela) i ostrzelanie lotniska z bezpiecznej odległości (obrazek poniżej). Po kilku salwach z budynku zostaną tylko zgliszcza, a twoje samoloty zaczną panować w powietrzu.

Wyślij atrapy (cel dodatkowy) - Francja - Bitwa o Cherbourg | Kampania | RUSE - R.U.S.E. - poradnik do gry

Wyślij atrapy (cel dodatkowy)

Zanim nastąpi zmasowany atak niemiecki, który najlepiej odeprzeć w pobliżu mostu, możesz nieco pomieszać szyki Niemcom używając we wskazanym sektorze na zachód od Cherbourga fortelu "Pozorowana Ofensywa". Spowoduje to, że w wybrany rejon będą przez kilka minut zmierzać sztuczne oddziały, wprowadzając przeciwnika w błąd, a tobie dając więcej czasu na przygotowanie się do obrony. Fortel ten przydaje się też w późniejszych częściach misji.