Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

R.U.S.E. - poradnik do gry

R.U.S.E. - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Poradnik do gry - Porady ogólne | RUSE poradnik R.U.S.E.

Ostatnia aktualizacja: 3 października 2019

W grze nie ma opcji aktywnej pauzy, a ponieważ w misjach dzieje się sporo rzeczy naraz, dlatego konieczne jest dobre opanowanie poruszania się po całej mapie. Aby dotrzeć szybko do oddalonego miejsca najlepiej jest maksymalnie odsunąć obraz (oddalanie i przybliżanie odbywa się przy pomocy kółka w myszce), a potem najechać na interesujące nas miejsce i przybliżyć mapę. Pamiętaj również, że jeśli wciśniesz "spację" to zostaniesz automatycznie przeniesiony do sektora, który pojawił się w ostatnim komunikacie. Bardzo ważne jest też odpowiednie pogrupowanie oddziałów (możemy je tworzyć zaznaczając jednostki i wciskając klawisz ctrl, a potem jakąś cyfrę. Następnie wystarczy wcisnąć daną cyfrę, aby od razu zaznaczyć stworzony w ten sposób oddział) oraz możliwość wybierania identycznych jednostek danego typu z tłumu innych (należy wtedy kliknąć na daną jednostkę dwa razy, co spowoduje zaznaczenie wszystkich oddziałów danego typu w pobliżu).

  • W wielu misjach (i praktycznie we wszystkich potyczkach) klucz do zwycięstwa stanowi ekonomia. Pieniądze pozyskujemy w składach zaopatrzenia, które możemy budować tylko w specjalnie wyznaczonych (zaznaczonych na żółto) miejscach. Po stworzeniu takiego składu co 30 sekund będą z niego wyjeżdżać trzy, nieuzbrojone ciężarówki, z których każda będzie wiozła do najbliższego sztabu lub sztabu pomocniczego 3$. Warto zatem zapewnić tym konwojom odpowiednią ochronę czy to w postaci budynków obronnych czy też jednostek bojowych.
  • Podczas tworzenia składów zaopatrzenia w oddalonych miejscach warto postawić przy nich sztaby pomocnicze, co znacznie skróci drogę przemierzaną przez ciężarówki.
  • W R.U.S.E. podstawę wygranej stanowi umiejętne korzystanie z forteli i jednostek. Nie istnieją tutaj "słabe" oddziały - trzeba po prostu odpowiednio nimi zarządzać. Przykładowo nawet słaba na pozór lekka piechota może stanowić śmiertelne zagrożenie dla armii pancernej, jeśli uda nam się przeprowadzić skuteczną zasadzkę w lesie lub mieście. Więcej szczegółów na temat forteli i taktyk dla poszczególnych typów jednostek znajduje się w kolejnych działach poradnika.
  • Przed podjęciem jakichkolwiek działań zawsze staraj się rozpoznać siły przeciwnika. Najłatwiej uczynić to przy pomocy fortelu "Szpieg", ale jeśli wróg zastosował na przykład "Ciszę Radiową", to skorzystanie z tego fortelu na nic się nie zda. Dlatego tak ważne jest umiejętne wykorzystywanie jednostek zwiadu - zarówno naziemnego, jak i lotniczego. Pamiętaj, że oddziały tego typu nie tylko odsłaniają przed tobą wrogie jednostki, ale umożliwiają też prowadzenie skuteczne ostrzału na większych dystansach np. bunkrom przeciwpancernym oraz niszczycielom czołgów.
  • Często dużo lepszym rozwiązaniem od niszczenia wrogich budynków jest ich przejmowanie. Potrafią to wszystkie oddziały piechoty, a szczególnie skuteczni mogą okazać się w tej kwestii spadochroniarze, których można zrzucać na tyły wroga i błyskawicznie (przydaje się fortel "Blitz") zajmować ważne budynki. Oczywiście warto zawczasu się upewnić czy dany obiekt nie jest silnie broniony przez oddziały przeciwlotnicze i przeciwpiechotne.
  • Wykorzystuj z głową dostępne fortele i pamiętaj, że zawsze możesz połączyć ze sobą do dwóch "oszustw" w jednym sektorze. Nie bój się z nich korzystać, ponieważ nic cię to nie kosztuje - fortele odnawiają się co kilka minut.