Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

R.U.S.E. - poradnik do gry

R.U.S.E. - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Francja - Wojna wśród żywopłotów | Kampania | RUSE poradnik R.U.S.E.

Ostatnia aktualizacja: 3 października 2019

[Francja]- Wojna wśród żywopłotów

Legenda - Francja - Wojna wśród żywopłotów | Kampania | RUSE - R.U.S.E. - poradnik do gry

Legenda:

[1] - pierwsze działo szturmowe

[2] - drugie działo szturmowe

[zielona strzałka] - miejsce natarcia wzdłuż wybrzeża

[3] - miejsce do stworzenia przyczółka

[4] - Valognes

Zidentyfikuj zagrożenie

Wyślij swój samolot zwiadowczy do jednego z zaznaczonych punktów [1] lub [2] , gdzie znajdują się wrogie działa szturmowe. Do zaliczenia celu wystarczy odkrycie jednego oddziału.

Zniszcz działa Stuh

Do zniszczenia wrogich dział posłuż się samolotami szturmowymi P-47 Thunderbolt. Zauważ, że w przeciwieństwie do średnich bombowców Mitchell, P-47 nie mogą atakować nie zidentyfikowanych celów. Dlatego aby móc zaatakować wrogie jednostki musi znajdować się nad nimi samolot zwiadowczy. Skieruj go zatem nad jeden z celów [1] lub [2] , a potem wyślij swoje samoloty szturmowe, aby obróciły w pył niemieckie maszyny (obrazek poniżej). Następnie rozkaż maszynie zwiadowczej polecenie nad drugą jednostkę dział i je także zrównaj z ziemią.

Zestrzel myśliwiec - Francja - Wojna wśród żywopłotów | Kampania | RUSE - R.U.S.E. - poradnik do gry

Zestrzel myśliwiec

Podczas polowania na wrogie jednostki pancerne na niebie pojawi się wrogi samolot myśliwski, który jest zabójczy dla jednostek zwiadu oraz bombowców. Dlatego kiedy tylko otrzymasz kontrolę na myśliwcami P-40 Warhawk, to od razu wyślij je na podniebnego intruza i strąć go (obrazek poniżej).

Zabezpiecz Valognes - Francja - Wojna wśród żywopłotów | Kampania | RUSE - R.U.S.E. - poradnik do gry

Zabezpiecz Valognes

Aby przystąpić do wyzwalania miasta Valognes, znajdującego się na północnym wschodzie [4] od twojej pozycji startowej, musisz zawczasu przygotować swoje wojska, a do tego niezbędne będzie zaopatrzenie. W pierwszej kolejności zabezpiecz swoją północną flankę stawiając tam kilka bunkrów przeciwpancernych i wzmacniając je czołgami Sherman. Z czasem warto też zainwestować w fabrykę broni przeciwpancernej i stworzyć kilka dział, które z dużej odległości mogą razić wrogie jednostki pancerne. Kiedy będzie zbliżał się przeciwnik to korzystaj również ze swoich samolotów, aby osłabić siłę jego natarcia. Jak najszybciej zajmij okoliczne składy z zaopatrzeniem (dwa są np. na północy - są one dość blisko linii niemieckich, ale jeśli wzmocnisz je bunkrami i czołgami, to przyniosą ci sporo korzyści). Oczywiście nie zapominaj o korzystaniu z forteli, szczególnie z "Ciszy Radiowej" i "Blitz". Kiedy zabezpieczysz już północną flankę wyślij samolot zwiadowczy na wzdłuż drogi na wschód [zielona strzałka] . Jest tam kilka jednostek niemieckich, ale ich siła bojowa nie jest zbyt wielka. Zmiękcz ich przy pomocy lotnictwa, a następnie wyrusz wzdłuż wybrzeża swoimi oddziałami pancernymi, wspieranymi przez piechotę (obrazek poniżej). Zachowaj szczególną ostrożność w lasach, gdzie czai się wroga piechota.

Na północ od małego miasteczka leżącego tuż przy plaży natkniesz się na niemiecki sztab pomocniczy - Francja - Wojna wśród żywopłotów | Kampania | RUSE - R.U.S.E. - poradnik do gry

Na północ od małego miasteczka leżącego tuż przy plaży natkniesz się na niemiecki sztab pomocniczy. Zajmij go piechotą i jak najszybciej wzmocnij tą pozycję podsyłając nowe oddziały oraz budując umocnienia - Niemcy będą próbowali odbić skład atakami ze wschodu oraz przez las na północy (obrazek poniżej). Wystarczy jednak dobrze zorganizowana obrona od czasu do czasu wspierana samolotami, aby spokojnie uporać się ze szturmami. Sztaby pomocnicze, chociaż są nieco mniej wytrzymałe od zwykłych sztabów, spełniają taką samą rolę, tzn. służą jako magazyny surowców. Od momentu przejęcia wrogiego sztabu pomocniczego będziesz mógł je budować - warto to robić szczególnie przy oddalonych od sztabu głównego składach zaopatrzenia, co znacznie przyspieszy proces pozyskiwania gotówki. Kontynuuj swoją ofensywę na wschód, gdzie znajdują się już tylko wrogie niedobitki. Jednocześnie cały czas miej na oku swoją główną bazę, która będzie atakowana nie tylko przez zwykłe wojska, ale również artylerię i samoloty. Tą pierwszą wykańczaj przy pomocy samolotów szturmowych, a te drugie strącaj swoimi myśliwcami.

Po opanowaniu punktów na wschodzie warto też zabezpieczyć skład znajdujący się na północ od bazy, tuż przy małym miasteczku [3] - Francja - Wojna wśród żywopłotów | Kampania | RUSE - R.U.S.E. - poradnik do gry

Po opanowaniu punktów na wschodzie warto też zabezpieczyć skład znajdujący się na północ od bazy, tuż przy małym miasteczku [3] . Zmiękcz obronę samolotami, a potem wyślij tam swoje czołgi i działa przeciwpancerne, wybuduj sztab pomocniczy oraz kilka bunkrów, co pozwoli ci odpierać wrogie ataki. Początkowo opór stawiany przez rywala może być tutaj dość silny, ale z czasem ograniczy się do niemrawych szturmów (uważaj jednak na czołgi Tygrys, które atakuj razem z jednostkami powietrznymi), a ty odsuniesz swoją linię obrony daleko od bazy. Aby przystąpić do głównego szturmu na Valognes polecam najpierw wykonać cele dodatkowe - Zniszcz wszystkie jednostki przeciwlotnicze oraz Zniszcz ciężki bunkier, które są opisane poniżej. Po uczynieniu tego nie pozostanie ci nic innego, jak tylko zbudowanie drugiego lotniska na którym stwórz kilka maszyn B-25 Mitchell. Następnie rozpraw się z wrogimi myśliwcami nad Valognes, obróć w pył lotnisko, po czym systematycznie niszcz z powietrza wszystkie niemieckie budowle (obrazek poniżej) i pojazdy, które będą bezbronne. Pamiętaj o korzystanie z forteli ("Cisza Radiowa", "Blitz"), dzięki którym twoje samoloty mogą stać się bardzo szybkie i niewidoczne (przynajmniej przez jakiś czas) dla przeciwnika. Oczywiście możesz też zaatakować oddziałami lądowymi, ale i tak radzę wspierać je lotnictwem, ponieważ miasto osłania sporo czołgów oraz dział przeciwpancernych, które mogą zdziesiątkować twoje armie pancerne. Aby ostatecznie wyzwolić Valogne musisz zniszczyć wszystkie wrogie jednostki i budynki w rejonie miasta.

Zniszcz wszystkie jednostki przeciwlotnicze (cel dodatkowy) - Francja - Wojna wśród żywopłotów | Kampania | RUSE - R.U.S.E. - poradnik do gry

Zniszcz wszystkie jednostki przeciwlotnicze (cel dodatkowy)

W sumie przeciwnik posiada cztery działa przeciwlotnicze rozlokowane wokół miasta [1] , [2] , [3] , [4] (na obrazku poniżej). Dwa pierwsze [1] i [2] można stosunkowo łatwo zniszczyć podczas prowadzenia działań w kierunku wschodnim. W tym celu wystarczy oczyścić okoliczne lasy z piechoty, a potem uporać się z nimi przy pomocy piechoty lub czołgów. Aby dostać się do dział na zachodzie [3] i [4] musiałbyś już przedzierać się przez wrogie terytorium. Dlatego do ich zniszczenia polecam użycie bombowców (szczególnie B-25 Mitchell, które możesz stworzyć na postawionym wcześniej drugim lotnisku i które nie wymagają rozpoznania przed atakiem), a w newralgicznych sektorach przed atakiem użycie forteli "Blitz" oraz "Cisza radiowa". Po zniszczeniu jednostek przeciwlotniczych oraz lotniska atakowanie Valogne z powietrza będzie już dziecinną zabawą.

Zniszcz ciężki bunkier (cel dodatkowy) - Francja - Wojna wśród żywopłotów | Kampania | RUSE - R.U.S.E. - poradnik do gry

Zniszcz ciężki bunkier (cel dodatkowy)

Wypełnienie tego zadania jest szczególnie opłacalne, jeśli chcesz utrzymać przyczółek na północnym wschodzie od bazy. Bunkier [1] (na obrazku poniżej) jest bowiem tak ulokowany, że wycofujące się z pola niemieckie czołgi mogą sprowadzać twoje maszyny wprost na niego. Najłatwiejszą metodą na pozbycie się go jest skorzystanie z bombowców B-25 Mitchell, wspieranymi przez myśliwce i fortele "Blitz" oraz "Cisz radiowa". Kilka nalotów wystarczy, aby obrócić cały budynek w pył.

1 - Francja - Wojna wśród żywopłotów | Kampania | RUSE - R.U.S.E. - poradnik do gry