Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

R.U.S.E. - poradnik do gry

R.U.S.E. - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Holandia - O jeden most za daleko | Kampania | RUSE poradnik R.U.S.E.

Ostatnia aktualizacja: 3 października 2019

[Holandia] - O jeden most za daleko

Legenda - Holandia - O jeden most za daleko | Kampania | RUSE - R.U.S.E. - poradnik do gry

Legenda:

[1] - amerykańska baza

[2] - Nijmegen

[3] - miejsca, w których skutecznie mogą bronić się spadochroniarze

[4] - miejsce, do którego muszą dotrzeć czołgi

[5] - fabryka czołgów wroga

[zielone strzałki] - kierunki atakowania Niemców

Dołącz do 82 Dywizji Powietrzno-Desantowej

Od razu na początku misji wyślij do Nijmegen [2] 2-3 oddziały spadochroniarzy. Pamiętaj, że na wykonanie tego zadania masz dwie minuty. Kiedy wylądujesz w mieście, broniący się w nim żołnierze przejdą pod twoją komendę. Polecam od raz stworzenie dwóch samolotów zwiadowczych, które będą kontrolować tereny na zachód i wschód od Nijmegen oraz około 3 Hurricane'ów, czyli samolotów szturmowych. W tym samym czasie postaraj się jak najszybciej obsadzić piechotą dogodne do obrony miejsca w lasach i okolicznych miastach [3] . Oczywiście zostaw również kilka oddziałów w samym Nijmegen. Szczególnie ważne jest opanowanie zachodniego lasu po północnej stronie mostu, ponieważ przeciwnik szybko obsadzi go działami przeciwpancernymi, które spadochroniarze mogą łatwi wyeliminować.

Eskortuj czołgi przez most

Jeśli szybko wysłałeś swoich ludzi w strategiczne miejsca, to nie powinieneś mieć większych problemów z osłoną sojuszniczych maszyn. Niemcy sami będą wjeżdżać wprost w zasadzki (obrazek poniżej). Pamiętaj jednak, aby na bieżąco uzupełniać straty i łatać ewentualne dziury w obronie. [Zielonymi strzałkami] zostały na mapie oznaczone główne kierunki szturmów przeciwnika.

W okolice Nijmegen ściągnij 2-3 działka przeciwpancerne Bofors i ustaw je w lasach na wschód od miasta, skąd będą miały świetne pole ostrzału do nadlatujących samolotów przeciwnika (obrazek poniżej) - Holandia - O jeden most za daleko | Kampania | RUSE - R.U.S.E. - poradnik do gry

W okolice Nijmegen ściągnij 2-3 działka przeciwpancerne Bofors i ustaw je w lasach na wschód od miasta, skąd będą miały świetne pole ostrzału do nadlatujących samolotów przeciwnika (obrazek poniżej). Ty natomiast stale czuwaj nad tym, aby sojusznicze czołgi dotarły na północ mapy [4] . Korzystaj też z różnych forteli - szczególnie przydatny może okazać się "Blitz", który spowoduje, że osłaniane czołgi znacznie skrócą czas podróży do miejsca docelowego.

Od czasu do czasu wróg wyśle na ciebie artylerię samobieżną oraz działa dalekiego zasięgu, z którymi twoja piechota może mieć problem (aby do nich podejść musiałaby opuścić swoje kryjówki, narażając się tym samym na ogień przeciwnika) - Holandia - O jeden most za daleko | Kampania | RUSE - R.U.S.E. - poradnik do gry

Od czasu do czasu wróg wyśle na ciebie artylerię samobieżną oraz działa dalekiego zasięgu, z którymi twoja piechota może mieć problem (aby do nich podejść musiałaby opuścić swoje kryjówki, narażając się tym samym na ogień przeciwnika). W takich sytuacjach szczególnie przydatny okazuje się zwiad lotniczy oraz samoloty szturmowe, które są świetną bronią w starciu z artylerią wroga (obrazek poniżej).

Zachowaj wszystkie sprzymierzone czołgi (cel dodatkowy) - Holandia - O jeden most za daleko | Kampania | RUSE - R.U.S.E. - poradnik do gry

Zachowaj wszystkie sprzymierzone czołgi (cel dodatkowy)

Zadanie to nie jest zbyt proste do wykonania, ale jeśli na bieżąco będziesz uzupełniał swoje straty i dobrze ustawisz linie obrony, to całkiem prawdopodobne, że wśród pancernych jednostek sojuszniczych nie poniesiesz żadnych strat. Gdyby tak się stało, to pamiętaj, że zawsze możesz cofnąć zapisaną grę.

Aktywuj fortel "Dezinformacja" (cel dodatkowy)

Kiedy otrzymasz fortel "Dezinformacja" po prostu aktywuj go w sektorze, w którym znajduje się Nijmegen (obrazek poniżej).

Przejmij bazę czołgów (cel dodatkowy) - Holandia - O jeden most za daleko | Kampania | RUSE - R.U.S.E. - poradnik do gry

Przejmij bazę czołgów (cel dodatkowy)

Jeśli chcesz, to możesz nieco wyprzedzić komputer i zamiast czekać, aż zadanie to stanie się dostępne, wykonać je zaraz po rozpoczęciu misji. Wystarczy zrzucić spadochroniarzy do wrogiej bazy na północnym zachodzie [5] (tylko koniecznie na północ od fabryki czołgów, ponieważ w innym przypadku piechurzy dostaną się pod morderczy ostrzał przeciwnika) i zająć ją (obrazek poniżej). W ten sposób osłonisz swoją zachodnią flankę od pancernych ataków wroga. Oczywiście możesz też poczekać do czasu, aż cel stanie się aktywny i wypełnić go dopiero wtedy.

1 - Holandia - O jeden most za daleko | Kampania | RUSE - R.U.S.E. - poradnik do gry