Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

R.U.S.E. - poradnik do gry

R.U.S.E. - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Niemcy - Wschód kontra zachód | Kampania | RUSE poradnik R.U.S.E.

Ostatnia aktualizacja: 3 października 2019

[Niemcy] - Wschód kontra zachód

Legenda - Niemcy - Wschód kontra zachód | Kampania | RUSE - R.U.S.E. - poradnik do gry

Legenda:

[1] - miejsce startu

[2] - centralny kierunek ataku

[3] - zachodni kierunek natarcia

[4] - wschodnia kierunek szturmu

[5] - niemiecki sztab

[6] - oddziały przeciwlotnicze na zachodzie

[7] - oddziały przeciwlotnicze na wschodzie

Przejmij sztab przed Rosjanami w ciągu 15 minut

Ponieważ na wykonanie misji nie ma zbyt wiele czasu lepiej od razu zabrać się do roboty. Do celu prowadzą trzy drogi - centralna [2] , zachodnia [3] i wschodnia [4] . Wydaje się, że najtrudniejszy do zrealizowania jest wariant środkowy. Ponadto warto zaznaczyć, że chociaż cele do odkrycia są 4, to decydując się na jedną z dróg automatycznie pozbawiamy się możliwości wykonania przynajmniej jednego z nich, są one bowiem uzależnione od wybranej ścieżki. Bez względu na obrany kierunek ataku taktyka nie będzie się zasadniczo różnić w żadnym z przypadków. Jedyne nasze siły to zatem kilka oddziałów spadochroniarzy (przydatni do eliminowania wrogiej piechoty i ciężkich niszczycieli czołgów), dwoma pojazdami przeciwlotniczymi (dobrze radzą sobie nie tylko z samolotami, ale również z piechotą przeciwnika), trzema niszczycielami czołgów (świetne przeciwko czołgom, ale bezbronne jeśli chodzi o piechotę) oraz trzy czołgi rakietowe (ogromny zasięg rażenia powoduje, że będą główną bronią służącą do przełamywania linii obronnych składających się z umocnień i wszystkich typów oddziałów poza ciężkimi niszczycielami czołgów). W pierwszej kolejności wyeliminuj zatem okoliczne jednostki oponenta, najlepiej ostrzeliwując je z bezpiecznej odległości (obrazek poniżej).

Jednocześnie cały czas zwracaj uwagę na swoje tyły, na które przeciwnik lubi wysyłać czołgi oraz piechotę - Niemcy - Wschód kontra zachód | Kampania | RUSE - R.U.S.E. - poradnik do gry

Jednocześnie cały czas zwracaj uwagę na swoje tyły, na które przeciwnik lubi wysyłać czołgi oraz piechotę. Przed ruszeniem w dalszą drogę sprawdź teren przy pomocy samolotu zwiadowczego. Jeśli po zabójczym ostrzale na placu pozostaną niedobitki, to ostrzelaj dane miejsce jeszcze raz. Co innego, jeśli na twojej drodze staną ciężkie niszczyciela czołgów - w takim przypadku rozpraw się z nimi przy użyciu piechoty (obrazek poniżej).

Po spacyfikowaniu jednego fragmentu mapy przesuń swój samolot zwiadowczy i kontynuuj ostrzeliwanie pojawiających się wrogów, po czym przesuwaj resztę swoich oddziałów - Niemcy - Wschód kontra zachód | Kampania | RUSE - R.U.S.E. - poradnik do gry

Po spacyfikowaniu jednego fragmentu mapy przesuń swój samolot zwiadowczy i kontynuuj ostrzeliwanie pojawiających się wrogów, po czym przesuwaj resztę swoich oddziałów. Jeśli zostaniesz zaatakowany przez pędzące w twoją stronę czołgi, to załatw je przy pomocy swoich niszczycieli (obrazek poniżej). Uważaj natomiast na wrogie działa przeciwpancerne, które wróg lubi chować w lasach. Najlepiej niszczyć je przy pomocy rakiet lub piechoty.

Po dotarciu w okolice sztabu [5] zniszcz rakietami znajdujące się w pobliżu umocnienia (szczególnie bunkry z karabinami maszynowymi) i wyślij swoich ludzi, aby przejęli budynek (obrazek poniżej) - Niemcy - Wschód kontra zachód | Kampania | RUSE - R.U.S.E. - poradnik do gry

Po dotarciu w okolice sztabu [5] zniszcz rakietami znajdujące się w pobliżu umocnienia (szczególnie bunkry z karabinami maszynowymi) i wyślij swoich ludzi, aby przejęli budynek (obrazek poniżej). Koniecznie chroń ich przed wrogimi jednostkami, ponieważ do zakończenia zadania potrzebujesz przynajmniej jednego oddziału żołnierzy. Pamiętaj też, że możesz zwiększyć prędkość jednostek korzystając z fortelu "Blitz".

Aktywuj fortel Terror (cel dodatkowy) - Niemcy - Wschód kontra zachód | Kampania | RUSE - R.U.S.E. - poradnik do gry

Aktywuj fortel "Terror" (cel dodatkowy)

Zadanie to pojawia się bez względu na to, którą ścieżkę wybierzemy. Po prostu w zaznaczonym sektorze musisz użyć fortel "Terror", który spowoduje, że wrogie jednostki będą szybciej wpadać w panikę.

Zestrzel myśliwiec ME-262 (cel dodatkowy)

Wydaje się, że cel ten staje się aktywny jedynie wtedy, gdy wybierze się środkową drogę ataku (w innym przypadku zamiast odrzutowca startują Stukasy). Po prostu kiedy zbliżysz się do lotniska znajdującego się w okolicy wrogiego sztabu ściągnij swoje jednostki przeciwlotnicze i ulokuj w takim miejscu, żeby mogły strącić odrzutowiec.

Zniszcz wszystkie czołgi Wirbelwind (cel dodatkowy)

Cel ten aktywuje się jeśli zdecydujesz się wybrać zachodnią drogę. Wrogie stanowiska przeciwlotnicze są na północnym zachodzie [6] . Najłatwiej rozprawić się z nimi przy pomocy niszczycieli czołgów. Zanim to jednak uczynisz koniecznie oczyść okoliczne lasy z wrogiej piechoty i dział przeciwpancernych.

Zniszcz siły przeciwlotnicze na wschodniej flance (cel dodatkowy)

To zadanie uaktywnia się z kolei po wyborze wschodniej ścieżki. Twoim celem jest zniszczenie kilku stanowisk obrony przeciwlotniczej, które znajdują się na północnym wschodzie [7] . Wystarczy kilka celnych salw rakietowych, aby uporać się z kłopotem.