Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

R.U.S.E. - poradnik do gry

R.U.S.E. - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Afryka Płn. - Przełęcz Al-Kasrajn | Kampania | RUSE poradnik R.U.S.E.

Ostatnia aktualizacja: 3 października 2019

[Afryka Płn.] - Przełęcz Al-Kasrajn

Legenda - Afryka Płn. - Przełęcz Al-Kasrajn | Kampania | RUSE - R.U.S.E. - poradnik do gry

Legenda:

[O] - Al-Kasrajn (miejsce obrony)

[zielone strzałki] - kierunki niemieckich ataków

[1,2,3 itd.] - numery kolejnych fal atakujących wrogów

Wzmocnij obronę

Wystarczy, że do centrum miasta [O] wprowadzisz swoje oddziały piechoty. Działa przeciwpancerne są już bardzo dobrze ustawione na rogatkach miast. Jedno z nich znajduje się przy piechocie, korzystaj z niego w miejscach, gdzie robi się gorąco.

Aktywuj fortel "Nasłuch"

Po otrzymaniu nowego zadania w lewym górnym narożniku pojawi się ikonka z kartkami i cyfrą. Kliknij na nią, a potem z rozwijanej listy wybierz fortel o nazwie "Nasłuch". Oddal trochę mapę i aktywuj go w południowym sektorze mapy (obrazek poniżej). Dzięki temu poznasz rozkazy wydawane wojskom przeciwnika w danym fragmencie mapy.

Nie strać żadnego działa ppanc - Afryka Płn. - Przełęcz Al-Kasrajn | Kampania | RUSE - R.U.S.E. - poradnik do gry

Nie strać żadnego działa ppanc. (cel dodatkowy)

Kiedy rozpoczną się ataki przeciwnika ustawiaj swoje działa przeciwpancerne w taki sposób, aby jak najskuteczniej raziły czołgi przeciwnika. Jednocześnie cały czas zwracaj uwagę czy wśród atakujących nie znajduje się piechota. Jeżeli tak się dzieje, to koniecznie wzmocnij swoją broń ciężką własnymi piechurami. W ten sposób zapewnisz osłonę swoim działom. Nie musisz się obawiać artylerii ostrzeliwującej miasto, ponieważ bardzo rzadko trafia ona w twoje jednostki.

Utrzymaj Al-Kasrajn

Po umocnieniu miasta Niemcy rozpoczną szturmy z czterech kierunków [zielone strzałki] . W pierwszym ataku [1] wezmą udział jedynie czołgi, dlatego dwa, ustawione na drodze działa przeciwpancerne z łatwością dadzą sobie z nimi radę (obrazek poniżej).

Drugi atak [2] przeprowadzi niemiecka piechota, dlatego koniecznie ściągnij w miejsce obrony własnych piechurów - Afryka Płn. - Przełęcz Al-Kasrajn | Kampania | RUSE - R.U.S.E. - poradnik do gry

Drugi atak [2] przeprowadzi niemiecka piechota, dlatego koniecznie ściągnij w miejsce obrony własnych piechurów. Ściągnij ich jak najwięcej, aby mieć dużą przewagę liczebną, dzięki czemu z łatwością odeprzesz przeciwników (obrazek poniżej).

W kolejnych szturmach często będą pojawiały się oddziały mieszane, dlatego kluczem do zwycięstwa jest dobre rozmieszczenie artylerii (tak aby miała jak największe pole ostrzału), a kiedy na pole bitwy wkracza piechota, to osłanianie swoich przeciwpancernych jednostek własnymi piechurami - Afryka Płn. - Przełęcz Al-Kasrajn | Kampania | RUSE - R.U.S.E. - poradnik do gry

W kolejnych szturmach często będą pojawiały się oddziały mieszane, dlatego kluczem do zwycięstwa jest dobre rozmieszczenie artylerii (tak aby miała jak największe pole ostrzału), a kiedy na pole bitwy wkracza piechota, to osłanianie swoich przeciwpancernych jednostek własnymi piechurami. Pamiętaj też, aby pod żadnym pozorem nie wysyłać piechoty na czołgi, ponieważ zostanie zdziesiątkowana. W kolejnych atakach będą brały udział następujące jednostki: [3] - czołgi, [4] - czołgi i piechota, [5] - czołgi, [6] - czołgi, [7] - z południa czołgi, z północnego wschodu czołgi i piechota, [8] - czołgi, [9] - z południowego wschodu czołgi, z północnego wschodu piechota i czołgi. W między czasie otrzymasz posiłki w postaci oddziału spadochroniarzy, których również wykorzystaj do obrony swoich dział. W ostatnim ataku [10] weźmie udział czołg Panzer IV - jest dość silny, dlatego najlepiej zniszczyć go (obrazek poniżej) przy pomocy minimum dwóch dział przeciwpancernych.

1 - Afryka Płn. - Przełęcz Al-Kasrajn | Kampania | RUSE - R.U.S.E. - poradnik do gry