Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 29 grudnia 2021, 15:18

1. Resident Evil Village – wampiry są lepsze od zombie. Najlepsze gry 2021 roku - wybór redakcji

Zestawienie najlepszych gier 2021 roku pojawiło się już chyba we wszystkich konfiguracjach, ale jak wygląda ranking redakcji GRYOnline.pl? Przeprowadziliśmy wewnętrzne głosowanie i sprawdziliśmy. Choć każdy ma swoją własną grę roku, tą wspólną redakcji GO

1. Resident Evil Village – wampiry są lepsze od zombie

Gatunek: survival horror FPP

Producent: Capcom

Platformy: PC Windows, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox Series X/S, Xbox One

Twórcy najnowszego Resident Evila trochę odeszli od klimatu i formuły zapoczątkowanych w pierwszych odsłonach serii, jednak wszystko wskazuje na to, że wyszło to tej marce na dobre. Zarówno poprzednia część – Biohazard – jak i ostatnia – Village – zostały niezwykle ciepło przyjęte przez graczy i krytyków. Ethan Winters powraca, tym razem w scenerii znanej z Draculi i Nieustraszonych łowców wampirów, do rumuńskiego zamczyska pełnego tych ostatnich. A o tym, jak to miejsce i jego mieszkańcy wyglądają, to już warto przekonać się osobiście. Resident Evil Village zachwyca klimatem i oprawą audiowizualną. Wciąga fabułą i różnorodnością lokacji. Oferuje walkę, eksplorację, zagadki środowiskowe i zwroty akcji. Może nie jest to pozycja rewolucyjna, ale ma wszystko, czego potrzebuje gra, by stać się hitem.

Powody, dla których warto zagrać:

  1. udana kontynuacja stylu rozgrywki z poprzedniego RE: Biohazarda;
  2. można spotkać Lady Dimitrescu;
  3. gra zaskakuje od początku do samego końca.
  1. Więcej o grze Resident Evil Village

NASZYM ZDANIEM

W moim prywatnym rankingu najlepsza produkcja 2021 roku, przynajmniej spośród tych wysokobudżetowych. Nie ukrywam, że lubię tę serię, ale nie oznacza to, że wszystkie dotychczasowe gry mi pasowały. Village to dla mnie najlepsza odsłona od czasów „czwórki” i dowód na to, że Capcom ma na to wszystko pomysł. Ogólnie rzecz biorąc, polityka tej firmy podoba mi się bardzo. Odważnie weszła ona w tryb pierwszoosobowy z „siódemką”, podrasowała go w „ósemce”, a jakby tego było mało, robi co najmniej przyzwoite remaki starszych gier, nie idąc na łatwiznę. Propsuję.

Krystian Smoszna

NASZYM ZDANIEM

Z tą słynną serią nie jest mi po drodze. Mam braki. Do napisów końcowych dotarłem tylko w przypadku RE5 i RE7, „dwójkę” ledwo pamiętam, a ostatnie remake'i nadal czekają na swoją kolej. Jednak Village, jako bezpośrednia kontynuacja świetnej „siódemki”, była wysoko na liście growych priorytetów w 2021 roku. I bardzo się cieszę, że zagrałem. Śliczna, klimatyczna, doskonale zagrana, odpowiednio dziwaczna i zaskakująca gra z bardzo fajnym zwrotem akcji na koniec to coś, co sprawiło, że już prawie nie tęsknię na Silent Hill. Brawo!

Filip „fsm” Grabski

NASZYM ZDANIEM

Do nowego Residenta podchodziłem nieufnie – pod koniec „siódemki” byłem na tyle znudzony, że nie wiedziałem, czy znowu chcę pakować się w to samo. Ostatecznie dałem się jednak uwieść Lady Dimitrescu i nie żałuję. Capcom umiejętnie rozwinął wykorzystaną poprzednio formułę, nieco bardziej otwierając strukturę gry, wprowadzając do niej elementy metroidvanii i znacznie urozmaicając zabawę. Jeśli więc efektowny, choć dość zachowawczy, etap w zamku Was znuży, idźcie dalej – będzie tylko lepiej. Czy na tyle, by Village można było określić mianem najlepszej produkcji tego roku? Rzecz gustu – dla mnie jest to numer dwa, zaraz po Deathloopie.

Hubert „hexx0” Śledziewski

Dariusz "DM" Matusiak

Dariusz Matusiak

Dariusz Matusiak

Autor tekstów. Absolwent Wydziału Nauk Społecznych i Dziennikarstwa. Gracz od czasów świetności Amigi. Pisanie o grach rozpoczął w 2013 roku od swojego bloga na gameplay.pl, skąd szybko trafił do działu recenzji i publicystki GOL-a. Czasem pisze też o filmach i technologii. Od zawsze fan wyścigów, realistycznych symulatorów i strzelanin militarnych oraz gier z wciągającą fabułą lub wyjątkowym stylem artystycznym. W wolnych chwilach uczy latać w symulatorach nowoczesnych myśliwców bojowych na prowadzonej przez siebie stronie Szkoła Latania. Poza tym wielki miłośnik urządzania swojego stanowiska w stylu „minimal desk setup”, sprzętowych nowinek i kotów.

więcej

TWOIM ZDANIEM

Jak oceniasz rok 2021 pod względem gier?

Było źle :(
51,3%
Było średnio :|
38,2%
Było dobrze :)
10,5%
Zobacz inne ankiety
Hitman 3

Hitman 3

Forza Horizon 5

Forza Horizon 5

Resident Evil Village

Resident Evil Village

Age of Empires IV

Age of Empires IV

Deathloop

Deathloop

It Takes Two

It Takes Two

Kena: Bridge of Spirits

Kena: Bridge of Spirits

Ratchet & Clank: Rift Apart

Ratchet & Clank: Rift Apart

NieR Replicant ver.1.22474487139...

NieR Replicant ver.1.22474487139...

10 najlepszych gier MMORPG w 2022 roku
10 najlepszych gier MMORPG w 2022 roku

Gatunek MMORPG nie samym World of Warcraft żyje! Jest całkiem sporo tytułów, które stanowią godną konkurencję dla ledwie zipiącego króla, i właśnie je postaramy się przybliżyć. Przed Wami zestawienie najlepszych wirtualnych światów!

W co grała redakcja GRYOnline.pl w 2021 roku? Nasze podsumowanie
W co grała redakcja GRYOnline.pl w 2021 roku? Nasze podsumowanie

Przez cały rok zbieraliśmy dane dotyczące growych wyborów członków naszej redakcji i w końcu przyszedł czas na podzielenie się wynikami, wnioskami oraz ciekawostkami z nimi związanymi. Oto, w co grał GOL przez ostatnie 12 miesięcy!

10 najlepszych gier MMO, w które warto zagrać w 2021 roku
10 najlepszych gier MMO, w które warto zagrać w 2021 roku

Gry sieciowe mają się wyśmienicie i przeżywają aktualnie swój złoty okres. To najlepszy czas, aby wskoczyć do wirtualnego świata, aby pograć z lub przeciwko innym graczom. Dlatego pomożemy wybrać Wam te produkcje, które zdecydowanie warte są Waszej uwagi.