Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Publicystyka

Publicystyka 29 grudnia 2021, 15:18

autor: Dariusz "DM" Matusiak

Strzelam i jeżdżę – wirtualnie i w realu. Później o tym piszę – krytycznie lub z zachwytem.

Najlepsze gry 2021 roku - wybór redakcji GRYOnline.pl

Zestawienie najlepszych gier 2021 roku pojawiło się już chyba we wszystkich konfiguracjach, ale jak wygląda ranking redakcji GRYOnline.pl? Przeprowadziliśmy wewnętrzne głosowanie i sprawdziliśmy. Choć każdy ma swoją własną grę roku, tą wspólną redakcji GO

Listę najlepszych gier mijającego roku znamy już chyba na pamięć. Prezentowaliśmy ją Wam i uzupełnialiśmy na bieżąco przez cały czas, by każdy mógł usłyszeć o tych wartych uwagi tytułach. W grudniu poznaliśmy laureatów gali The Game Awards, a swój własny, prywatny ranking ma też zapewne każdy z nas. Wielką niewiadomą pozostaje jeszcze gra roku 2021 według Was – czytelników serwisu GRYOnline.pl, ale tutaj głosowanie trwa do 12 stycznia, więc na wyniki musimy jeszcze chwilę poczekać.

W międzyczasie możemy jednak zaprezentować Wam nasze, redakcyjne, wyniki głosowania na najlepszą produkcję 2021 roku. Blisko czterdziestu pracowników i współpracowników GOL-a wybierało swoją najlepszą dziesiątkę tytułów, przydzielając im odpowiednią liczbę punktów. Różne osobowości, różne gusta i różne liczby zaliczonych w ciągu tego roku gier przełożyły się na taką właśnie kolejność. Oto top 15 najlepszych dzieł elektronicznej rozrywki według redakcji GRYOnline.pl.

W tekście prezentujemy top 15 gier redakcji. Jeśli zastanawiacie się, jakie gry pojawiły się na kolejnych miejscach, oto one:

16. Diablo 2: Resurrected

17. The Artful Escape

18. Mass Effect: Legendary Edition

19. Lost Judgment

20. Monster Hunter: Rise

21. Little Nightmares 2

22. Back 4 Blood

23. No More Heroes 3

24. Death’s Door

25. Twierdza: Władcy wojny

27. Shin Megami Tensei 5

28. Metroid Dread

29. The Forgotten City

30. Pokemon Brilliant Diamond and Shining Pearl

15. Returnal – wciągające science fiction

Gatunek: roguelike’owa gra akcji TPP

Producent: Housemarque

Platforma: PlayStation 5

Returnal wziął wszystkich z zaskoczenia. Wyglądająca dość generycznie i pozbawiona wielkiej kampanii reklamowej gra science fiction nie zapowiadała się na to, co finalnie otrzymaliśmy. Dzieło studia Housemarque okazało się niezwykle trudnym „rogalikiem”, w którym każda walka potrafi dać mocno w kość, a już zwłaszcza potyczki z bossami.

Ogromną zaletę tej produkcji stanowi też fabuła, która intryguje i wciąga. Twórcy osiągnęli taki efekt, podając ją w oszczędny sposób oraz wzbogacając o elementy horroru psychologicznego i klimaty inspirowane słynnym filmem Alien. Dzięki temu Returnal nie jest kolejnym SF „z metra ciętym”, tylko ma swoją niepowtarzalną atmosferę i świat, który chce się poznać bliżej.

Powody, dla których warto zagrać:

  1. jeden z lepszych exclusive’ów na PS5;
  2. nieprosta mechanika walki połączona z elementami gatunku roguelike;
  3. nietuzinkowa narracja i wciągająca fabuła.
  1. Więcej o grze Returnal

NASZYM ZDANIEM

Housemarque niemal zawsze zachwycało mnie swoimi grami, które mimo wyśrubowanego poziomu trudności wciągały na długie godziny. Z Returnalem przekroczyli jednak wszystkie granice dostarczając coś niesamowitego. Nie ma drugiej takiej mieszanki i przy tym tak uzależniającej i świetnie wykonanej.

Krzysiek „kalwa” Kalwasiński

TWOIM ZDANIEM

Jak oceniasz rok 2021 pod względem gier?

Było źle :(
50,8%
Było średnio :|
38,4%
Było dobrze :)
10,8%
Zobacz inne ankiety
Forza Horizon 5

Forza Horizon 5

Resident Evil Village

Resident Evil Village

Deathloop

Deathloop

Age of Empires IV

Age of Empires IV

Hitman 3

Hitman 3

It Takes Two

It Takes Two

Kena: Bridge of Spirits

Kena: Bridge of Spirits

Ratchet & Clank: Rift Apart

Ratchet & Clank: Rift Apart

NieR Replicant ver.1.22474487139...

NieR Replicant ver.1.22474487139...

W co grała redakcja GRYOnline.pl w 2021 roku? Nasze podsumowanie
W co grała redakcja GRYOnline.pl w 2021 roku? Nasze podsumowanie

Przez cały rok zbieraliśmy dane dotyczące growych wyborów członków naszej redakcji i w końcu przyszedł czas na podzielenie się wynikami, wnioskami oraz ciekawostkami z nimi związanymi. Oto, w co grał GOL przez ostatnie 12 miesięcy!

10 najlepszych gier MMO, w które warto zagrać w 2021 roku
10 najlepszych gier MMO, w które warto zagrać w 2021 roku

Gry sieciowe mają się wyśmienicie i przeżywają aktualnie swój złoty okres. To najlepszy czas, aby wskoczyć do wirtualnego świata, aby pograć z lub przeciwko innym graczom. Dlatego pomożemy wybrać Wam te produkcje, które zdecydowanie warte są Waszej uwagi.

10 najlepszych gier samochodowych w 2021 roku
10 najlepszych gier samochodowych w 2021 roku

Gry wyścigowe mają teraz swoje 5 minut. Tuż po premierze przebojowej Forzy Horizon 5 i przed debiutem Gran Turismo 7, sprawdzamy jakie jeszcze tytuły z samochodami są warte uwagi w 2021 roku.