Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Publicystyka

Publicystyka 2 kwietnia 2021, 12:20

autor: Patryk "PefriX" Manelski

MMOholik zagubiony w świecie fantasy. Nie pogardzi dobrą książką lub serialem.

Premiery gier - w jakie nowe gry zagramy w kwietniu 2021

Mamy dla Was dobre wieści, zakończyliśmy bowiem sezon zimowy i pora na odwilż w świecie gier! Na horyzoncie nie brakuje obiecujących produkcji, a sam kwiecień oferuje zróżnicowany zestaw nowości. Każdy powinien znaleźć tutaj coś dla siebie.

Marzec za nami, pora zatem przyjrzeć się temu, co do zaoferowania ma kwiecień. Z radością obwieszczamy, że jest całkiem dobrze! W tym miesiącu branża w końcu otrząsa się z resztek zimowego snu i serwuje kilka interesujących produkcji. Są na tyle zróżnicowane gatunkowo, że każdy powinien wybrać coś dla siebie. Tak, nawet największe marudy! Rynek gier powoli budzi się do życia i wreszcie jest w czym przebierać. Przekonajcie się sami!

Outriders

Data premiery: 1 kwietnia 2021

INFORMACJE

  1. Gatunek: gra akcji
  2. Platformy: PC, PS4, XOne, PS5, XSX
  3. Przybliżona cena: ok. 217 zł (PC, PS4, XOne, PS5, XSX)

Czym jest Outriders?

Rodzime People Can Fly rozpoczyna kwiecień kooperacyjną strzelanką z elementami RPG, którą można zaklasyfikować do gatunku looter shooterów. Nie, nie jest to primaaprilisowy żart, Outriders wychodzi i mimo silnej konkurencji na rynku, spróbuje powalczyć wśród innych sieciowych tytułów. Mocną stroną gry ma być jej fabuła, która zabierze nas w odległą przyszłość, gdzie Ziemia została zniszczona, a niedobitki ludzkości skryły się na planecie Enoch. Uwolniona anomalia zabija jednak większość z ocalałych, unicestwiając również część technologii. Na szczęście nasz bohater wychodzi z tego cało... w miarę.

Warto sprawdzić Outriders?

Jak na porządny kataklizm przystało, mieszkańcy planety Enoch, w tym i nasz heros, wzbogacili się o nowe moce. Ich zdolności reprezentowane są przez klasy, których w Outriders będzie cztery. Każda z nich różni się zestawem zdolności oraz stylem gry. Bohatera rozwiniemy, wykonując zadania i eksterminując wrogów. W ten sposób zdobędziemy punkty doświadczenia, pozwalające wzmocnić postać oraz jej umiejętności klasowe. Sporą rolę odegra również ekwipunek, wpływający na statystyki. Tryb kooperacyjny przewidziany został dla trzyosobowej drużyny, a poziom trudności będzie skalować się do uzbrojenia całej ekipy.

  1. Więcej o grze Outriders

NASZE OCZEKIWANIA

Gdyby w Outriders widziano grę RPG (akcji), a nie strzelankę, powiedziałbym: „Spójrz, BioWare, tak powinno było wyglądać Anthem!”. Zainstalowałem demo tylko po to, żeby zostawić na Enochu wiadro krwi i ołowiu, pozbierawszy trochę łupów – tymczasem zamiast strzelania do ekranu znienacka przykuła mnie... narracja. Poważnie, jest więcej niż dobra – jak na looter shooter oczywiście.

Od początku spodziewałem się, że studio tak charyzmatyczne jak People Can Fly w istocie dostarczy coś ciekawszego, niż sugerowały zwiastuny gry – a i tak jestem mile zaskoczony. Nie widziałem jeszcze w tym gatunku równie zręcznie skrojonych dialogów i cutscenek; postacie też dają radę. Podoba mi się zwłaszcza brutalne i nierzadko dosadnie cyniczne spojrzenie na temat kolonizowania kosmosu przez „chwalebną” ludzkość. Mass Effect: Andromeda mógłby być lepszą grą, gdyby miał okazję podpatrzeć w Outriders, jak przedstawić zasiedlanie obcych planet.

Wbrew moim przewidywaniom Outriders trafiło na listę interesujących mnie gier – lecz do kupienia go w dniu premiery nakłonić się nie dam. Już demo sygnalizuje, że im głębiej w las, tym mocniej otoczka odrywa się od ziemi, a frajdzie z samego strzelania i zbierania łupów trochę za daleko do tej, jaką mam chociażby podczas grania w Borderlands 3. Tak więc trzymam kciuki za sukces polskiego studia – ale jednocześnie liczę po cichu na szybkie zbicie ceny tej gry (lub dodanie jej do Xbox Game Passa na PC).

Draug

Outriders okazało się dla mnie sporym zaskoczeniem. Obejrzane trailery i materiały z rozgrywki nie nastawiły mnie do tej gry nadmiernie optymistycznie. I wiecie, nawet nie chodzi o to, że coś było z nimi nie tak czy że niewłaściwie prezentowały grę. Wydaje mi się, że to raczej jeden z tych rzadkich przypadków, kiedy dzieło końcowe okazuje się być czymś więcej od sumy kawałków, z których się składa. Przekonałem się o tym, testując demo – dobrze bawiłem się, strzelając, cieszyło mnie rozwijanie bohatera i odkrywanie jego zdolności, ale też dałem się wciągnąć nieco głupawemu i przerysowanemu, choć dobrze przedstawionemu i niewątpliwie angażującemu wątkowi fabularnemu. Już wiem, że wrócę na planetę Enoch, choć kilka tygodni temu w ogóle się tam nie wybierałem – brawo, People Can Fly.

Aquma

TWOIM ZDANIEM

Na jaką grę kwietnia 2021 czekasz najbardziej?

Assassin’s Creed: Valhalla – Gniew druidów (DLC)
23,9%
NieR Replicant ver.1.22474487139...
16,7%
Outriders
15,5%
Returnal
11,3%
Stellaris: Nemesis (DLC)
10,1%
Total War: Rome Remastered
7,7%
Oddworld: Soulstorm
6,1%
Realpolitiks II
3,3%
New Pokemon Snap
2,6%
Farm Manager 2021
1,6%
MotoGP 21
1,2%
Zobacz inne ankiety
Returnal

Returnal

Outriders

Outriders

Oddworld: Soulstorm

Oddworld: Soulstorm

NieR Replicant ver.1.22474487139...

NieR Replicant ver.1.22474487139...

Realpolitiks II

Realpolitiks II

Farm Manager 2022

Farm Manager 2022

MotoGP 21

MotoGP 21

New Pokemon Snap

New Pokemon Snap

Premiery gier - czerwiec 2021 to miesiąc dla każdego
Premiery gier - czerwiec 2021 to miesiąc dla każdego

Czerwiec może i nie ma w swoim repertuarze najważniejszych premier tego roku, ale jest to zdecydowanie miesiąc, w którym każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

Premiery gier - maj 2021 to miesiąc pełen obfitości
Premiery gier - maj 2021 to miesiąc pełen obfitości

Każdy znajdzie sobie w maju coś dla siebie – zaczynając od prób ratowania wszechświata przed Żniwiarzami, a kończąc na uciekaniu przed przerośniętą kobietą. Gwarantujemy pełne zróżnicowanie gier!

Premiery gier - w jakie nowe gry zagramy w marcu 2021
Premiery gier - w jakie nowe gry zagramy w marcu 2021

Żegnamy się powoli z zimą i wszystko wskazuje na to, że nadciąga wyraźne ocieplenie! Nie chodzi tutaj jedynie o pogodę, ale również o premiery gier, które w marcu wyglądają znacznie lepiej niż w ostatnich dwóch miesiącach.