Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Publicystyka

Publicystyka 1 marca 2021, 14:50

autor: Patryk "PefriX" Manelski

MMOholik zagubiony w świecie fantasy. Nie pogardzi dobrą książką lub serialem.

Premiery gier - w jakie nowe gry zagramy w marcu 2021

Żegnamy się powoli z zimą i wszystko wskazuje na to, że nadciąga wyraźne ocieplenie! Nie chodzi tutaj jedynie o pogodę, ale również o premiery gier, które w marcu wyglądają znacznie lepiej niż w ostatnich dwóch miesiącach.

Jestem przekonany, że znajdą się marudy, które będą wybrzydzać na marcowe zestawienie premier. Ja jednak, o dziwo, wypatrzyłem w tym miesiącu kilka tytułów, po które z przyjemnością sięgnę. Widać, że powoli żegnamy się z mało obfitym w nowości początkiem roku. Oczywiście nie ma na liście żadnych wielkich debiutów, a do tego kilka produkcji to stare gry, które po prostu pojawiają się w nowym miejscu. Niemniej jest na co czekać.

Forza Horizon 4 na Steamie

Data premiery: 9 marca 2021

INFORMACJE

  1. Gatunek: wyścigi
  2. Platforma: PC
  3. Przybliżona cena: ok. 210 zł

Czym jest Forza Horizon 4?

Obecność Forzy Horizon 4 na liście ma prawo dziwić. Jest to bowiem tytuł z 2018 roku! Trudno jednak przejść obojętnie obok faktu, że produkcja ta pojawi się na Steamie. Dlaczego? Będzie to bowiem pierwszy przedstawiciel tej uznanej serii wyścigowej, który zadebiutuje gdzieś poza środowiskiem Microsoftu. Oddani wyznawcy Steama będą się mogli w marcu cieszyć, że na ich platformę zawitała Forza Horizon 4.

Warto sprawdzić Forzę Horizon 4?

W naszym serwisie znajdziecie recenzję Forzy Horizon 4 autorstwa DM-a. Z jego tekstu wynika, że omawiana produkcja powinna zainteresować fanów wyścigów i że zdecydowanie warto dać jej szansę. Mapa Wielkiej Brytanii oddana została z dbałością o detale, a system pór roku podobno faktycznie sprawia, że te same trasy prezentują się zupełnie inaczej. Co najważniejsze, DM zwraca uwagę na płynny i swobodny model jazdy oraz opcje mechanicznego tuningu. Nic tylko wskakiwać za kierownicę!

  1. Więcej o grze Forza Horizon 4

Nasze oczekiwania

Forza Horizon 4 już dawno sięgnęła po tytuł najlepszej „masowej’ samochodówki wszech czasów – i z każdym kolejnym miesiącem dystansuje się od konkurencji, otrzymując bez przerwy zastrzyki nowej zawartości. Rychła premiera na Steamie – wydarzenie bez mała historyczne, symbolizujące upadek ostatniego bastionu Microsoft Store – tylko utwierdza mnie w tym przekonaniu. Coś mi mówi, że zjawisko takie jak FH4 w tej serii już się nie powtórzy. Już się raczej nie zdarzy, by odstęp między kolejnymi Forzami wyniósł więcej niż dwa lata, wymuszając rozwijanie jednej odsłony przez tak długi czas. Rozwinął się zaś ten tytuł pięknie od 2018 roku. Dostajemy coraz więcej samochodów (ich liczba wzrosła już prawie o połowę), trybów gry, wyzwań, użytecznych funkcji i innych atrakcji – a wszystko to za darmo. Jeszcze nigdy żadna gra nie uzależniła mnie od siebie tak długotrwale jak Forza Horizon 4. Prawie nie ma dnia, bym nie włączył jej, żeby sprawdzić, jakie aktywności na mnie czekają – albo po prostu, by pojeździć po pięknej Anglii bądź przyjrzeć się uważnie któremuś z przeszło 700 wozów w trybie Forzavista. I wygląda na to, że będę robić to jeszcze przez wiele miesięcy, skoro poprzez Steama na drogi wyjadą tysiące nowych graczy. Trochę im zazdroszczę, że nie będą musieli użerać się z Microsoft Store...

Draug

TWOIM ZDANIEM

Na jakie gry najbardziej czekasz w marcu 2021?

Twierdza: Władcy wojny
24,5%
Subverse
15,1%
It Takes Two
12%
Forza Horizon 4 na Steamie
11,7%
Evil Genius 2
9,9%
Endzone: A World Apart
7,1%
Magic: Legends
6,9%
Monster Hunter: Rise
6,1%
Yakuza 6 na PC/XOne
3,3%
Kingdom Hearts na PC
3,3%
Zobacz inne ankiety
Twierdza: Władcy wojny

Twierdza: Władcy wojny

Monster Hunter: Rise

Monster Hunter: Rise

It Takes Two

It Takes Two

Evil Genius 2: World Domination

Evil Genius 2: World Domination

Subverse

Subverse

Yakuza 6: The Song of Life

Yakuza 6: The Song of Life

Endzone: A World Apart - Survivor Edition

Endzone: A World Apart - Survivor Edition

Magic: Legends

Magic: Legends

Premiery gier - maj 2021 to miesiąc pełen obfitości
Premiery gier - maj 2021 to miesiąc pełen obfitości

Każdy znajdzie sobie w maju coś dla siebie – zaczynając od prób ratowania wszechświata przed Żniwiarzami, a kończąc na uciekaniu przed przerośniętą kobietą. Gwarantujemy pełne zróżnicowanie gier!

Premiery gier - w jakie nowe gry zagramy w kwietniu 2021
Premiery gier - w jakie nowe gry zagramy w kwietniu 2021

Mamy dla Was dobre wieści, zakończyliśmy bowiem sezon zimowy i pora na odwilż w świecie gier! Na horyzoncie nie brakuje obiecujących produkcji, a sam kwiecień oferuje zróżnicowany zestaw nowości. Każdy powinien znaleźć tutaj coś dla siebie.

Premiery gier - w jakie nowe gry zagramy w lutym 2021
Premiery gier - w jakie nowe gry zagramy w lutym 2021

Początek roku nie był taki zły, więc jak wypada na jego tle luty? W tym miesiącu nie ma jakichś spektakularnych premier, niemniej każdy powinien znaleźć tutaj coś dla siebie. Ewentualnie będzie okazja do pomarudzenia, że nie ma w co grać.