Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCPS4XONE
Okładka Magic: Legends (PC)

Magic: Legends

Izometryczna gra RPG akcji nastawiona na sieciową zabawę w kooperacji, osadzona w uniwersum karcianki Magic: The Gathering. Magic: Legends zostało opracowane przez Cryptic Studios (twórców m.in. MMORPG Neverwinter).

RPG | fantasy | hack'and'slash | zagraj za darmo | widok izometryczny | Magic: The Gathering | kooperacja | RPG akcji

Okładka Magic: Legends (PC)

data premiery gry:

2021

PC PS4 XONE
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Magic Legends to produkcja typu MMORPG osadzona w uniwersum fantasy znanym z popularnej gry karcianej Magic: The Gathering, która od wielu lat jest rozwijana przez koncern Wizards of the Coast. Tytuł oferuje dynamiczny system walki i funkcjonuje w modelu free-to-play. Odpowiadają za niego doświadczeni deweloperzy z firmy Cryptic Studios, którzy mają na swoim koncie m.in. udaną grę Neverwinter, a także City of Heroes czy Champions Online. Wydawcą jest firma Perfect World Entertainment.

Fabuła

Akcja gry Magic Legends toczy się przed tzw. War of the Spark – wojną, w czasie której starszy smok Nicol Bolas próbował przejąć kontrolę nad multiwersum, zaś grupa Gatewatch starała się go powstrzymać. Warto odnotować, że wydarzenia przedstawione w grze studia Cryptic są kanoniczne – stanowią część oficjalnej historii MT:G. W produkcji pojawiają się także postacie znane z karcianki – m.in. Squee, Danitha Capashen, Lyra Dawnbringer czy Josu Vess.

Mechanika

Magic Legends jest klasyczną grą MMORPG, w której świat gry obserwujemy z góry (tzw. perspektywa izometryczna). Gracz wciela się w tzw. Planeswalkera i zaczyna zabawę od stworzenia własnej postaci. Do wyboru jest pięć klas posiadających odmienne specjalizacje (na liście są m.in. Geomancer – mag ziemi, Mind Mage – czarownik specjalizujący się w magii umysłu); można też określić wygląd swojego bohatera.

Każdy heros ma trzy aktywne umiejętności, podstawowy atak, tzw. signature power (charakterystyczną, wyjątkowo potężną zdolność) oraz utility power (chodzi o zdolności, które niekoniecznie są związane z walką – mogą dotyczyć np. ruchu). Mamy też dwa wzmocnienia i pasywną zdolność specjalną. Ogółem przypomina to system zastosowany we wspominanym już Neverwinter, choć jest pewna różnica – część naszych zdolności jest uzależniona od klasy, a część od talii, którą dysponujemy (rozwijamy ją, grając). Składa się ona z dwunastu kart, ale w danym momencie aktywne są cztery (wybór jest losowy).

Czary mogą należeć do jednej z trzech grup: wezwania (sprowadzanie stworów pomagającym nam w walce, które odgrywa ważną rolę w Magic: The Gathering – w Legends liczba i siła wzywanych stworzeń są ograniczone specjalną pulą punktów), czarnoksięstwo (Sorcery – różnego rodzaju efekty natychmiastowe) i zaklęcia (Enchantment – zdolności wywołujące długotrwałe efekty). Magii używamy kosztem many, tę zaś otrzymujemy, wybierając karty do talii. Energia regeneruje się z czasem i jest podzielona na różne kolory, wymagane przez konkretne zaklęcia.

Właściwa zabawa, podobnie jak w każdym innym MMO, polega na eksplorowaniu świata, walce z potworami oraz wykonywaniu zadań (większych i mniejszych – np. tzw. ordeals, które służą głównie poprawieniu ekwipunku bohatera). Warto zaznaczyć, że trafiamy do licznych miejsc znanych z gry karcianej Magic: The Gathering – m.in. na wyspę Shiv, do bagiennego Caliogo Morass czy dumnego kraju Benalia. Co ciekawe, poziomy są częściowo losowe – jeśli radzimy sobie naprawdę dobrze, algorytmy AI mogą np. dodać gdzieś specjalnego przeciwnika. W miarę postępów w rozgrywce wzmacniamy też zdolności postaci – zarówno poprzez budowanie talii, jak i rozwijanie klasy.

Tryby gry

W Magic Legends możemy grać wyłącznie z innymi. Podstawą rozgrywki jest tutaj sieciowy tryb wieloosobowy i choć sporą część zawartości możemy przejść sami, to zabawa zdecydowanie nabiera rumieńców, kiedy znajdziemy sobie towarzyszy. W grze jest też sporo rzeczy przeznaczonych wyłącznie dla grup.

Kwestie techniczne

Magic Legends posiada ciekawą, trójwymiarową oprawę graficzną. Grafika na pierwszy rzut oka przypomina np. Diablo III – mamy tutaj bardzo wyraziste barwy, nieco przerysowane projekty postaci (przypominają to, co znamy z kart Magic: The Gathering) i dużo widowiskowych efektów świetlnych.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-3  

Oczekiwania czytelników: 3,5 / 10 na podstawie 48 głosów czytelników.

Gry podobne do Magic: Legends

Wymagania wiekowe Magic: Legends

12+

Magic: Legends - mieszanka Diablo i karcianki robi wrażenie
Magic: Legends - mieszanka Diablo i karcianki robi wrażenie

wiadomość26 stycznia 2021

W nowym trailerze Magic: Legends możemy poznać bliżej zasady gry i sposób, w jaki łączy ona gameplay charakterystyczny dla produkcji typu hack'n'slash z elementami znamiennymi dla karcianek.

Pierwszy gameplay z Magic: Legends - hack'n'slasha w świecie MTG
Pierwszy gameplay z Magic: Legends - hack'n'slasha w świecie MTG

wiadomość9 stycznia 2020

Game Informer opublikował pierwszy pokaz rozgrywki z Magic: Legends – nowej produkcji na licencji karcianki Magic: The Gathering. A to dopiero początek, bo serwis przygotował na styczeń mnóstwo materiałów na temat gry.

Magic Legends - nowe MMO w świecie Magic The Gathering
Magic Legends - nowe MMO w świecie Magic The Gathering

wiadomość13 grudnia 2019

Firma Perfect World Entertainment pracuje nad Magic Legends - produkcją MMO osadzoną w świecie popularnej gry karcianej Magic: The Gathering. Tytuł został zapowiedziany w czasie gali TGA 2019.

PC
PS4
XONE