Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 stycznia 2020, 14:20

Pierwszy gameplay z Magic: Legends - hack'n'slasha w świecie MTG

Game Informer opublikował pierwszy pokaz rozgrywki z Magic: Legends – nowej produkcji na licencji karcianki Magic: The Gathering. A to dopiero początek, bo serwis przygotował na styczeń mnóstwo materiałów na temat gry.

Macie pierwszą okazję, by zobaczyć Magic: Legends w akcji. - Pierwszy gameplay z Magic: Legends - hack'n'slasha w świecie MTG - wiadomość - 2020-01-09
Macie pierwszą okazję, by zobaczyć Magic: Legends w akcji.

Pod koniec roku poznaliśmy kolejną produkcję na licencji arcypopularnej karcianki Magic: The Gathering. Tym razem nie była to wirtualna adaptacja oryginalnego CCG (Collectible Card Game, czyli kolekcjonerskiej gry karcianej), lecz MMORPG Magic: Legends. Przynajmniej tak wynikało z pierwszych informacji, bo ostatnie doniesienia wskazują na reprezentowanie przez grę nieco innego gatunku. Serwis Game Informer przygotował obszerne sprawozdanie na temat tytułu, które będzie udostępniane stopniowo przez cały styczeń. Redakcja opublikowała też pierwszą z wielu przygotowanych prezentacji rozgrywki. Materiał jest bardzo krótki, ale jeśli jesteście zainteresowani, możecie go obejrzeć poniżej.

Po zapowiedzi w grudniu twórcy wspominali o mieszance MMO z RPG akcji, co siłą rzeczy narzucało sklasyfikowanie gry jako MMORPG. Jednak pierwszy gameplay pokazuje, że produkcja to w zasadzie typowy hack’n’slash z widokiem izometrycznym i hordami wrogów do usieczenia bronią, magią i przyzywanymi sługusami. Nie jest jasne, jak ma objawiać się aspekt „masowej gry sieciowej” – tytuł będziemy mogli przechodzić w gronie znajomych, ale będzie też możliwość zabawy w pojedynkę.

Jak na razie gra wydaje się mieć więcej wspólnego z Diablo niż World of Warcraft. - Pierwszy gameplay z Magic: Legends - hack'n'slasha w świecie MTG - wiadomość - 2020-01-09
Jak na razie gra wydaje się mieć więcej wspólnego z Diablo niż World of Warcraft.

Choć pierwszy artykuł Game Informera zasadniczo nie zdradza szczegółów, pojawia się w nim nader ciekawa wzmianka. Serwis wspomina o konieczności stworzenia talii złożonej z 12 kart, które mają się nieustannie zmieniać w ramach cyklu. Cztery z nich opisano jako „karty aktywne”, co może po prostu oznaczać umiejętności wymagające aktywacji, ale nie jest pewne. Niemniej potwierdza to, że Magic: Legends niezupełnie odcina się rozgrywką od karcianego pierwowzoru. Co dokładnie przygotował dla nas zespół Cryptic Studios, dowiemy się w najbliższych tygodniach. Dłużej poczekamy na samą grę, która ukaże się na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Nie liczcie jednak na rychły debiut – pierwszy gameplay potwierdza, że produkcja wciąż jest na etapie pre-alfy.

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat, ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GOL-em rozpoczął w 2015 roku, pisząc w newsroomie growym, a następnie również filmowym i – o zgrozo! – technologicznym (nie zabrakło też udziału w encyklopedii gier). Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Nie pytać o kwestie związane z grafiką – po kilku godzinach autor potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej