Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 stycznia 2020, 13:50

autor: AlexB

Plotka - Prince of Persia: Dark Babylon kolejną odsłoną cyklu

W serwisie Reddit pojawił się rzekomy przeciek dotyczący nowej odsłony cyklu Prince of Persia. Ma ona nosić podtytuł Dark Babylon i stanowić bezpośrednią kontynuację trylogii Piasków Czasu. Produkcja ma zostać zapowiedziana w lutym, a zadebiutować w 2021 roku.

Początek tego roku obfituje w interesujące plotki na temat nowych gier od firmy Ubisoft. Ostatnio sieć rozpisuje się przede wszystkim o przeciekach na temat Assassin's Creed: Ragnarok, lecz nieco na uboczu pojawiły się również doniesienia o powrocie innej kultowej marki – Prince of Persia. W serwisie Reddit opublikowano pogłoski na temat jej kolejnej odsłony, mającej ponoć nosić podtytuł Dark Babylon.

Książę z trylogii Piaski Czasu może wkrótce powrócić. - Plotka - Prince of Persia: Dark Babylon kolejną odsłoną cyklu - wiadomość - 2020-01-09
Książę z trylogii Piaski Czasu może wkrótce powrócić.
Plotka - Prince of Persia: Dark Babylon kolejną odsłoną cyklu - ilustracja #2

Seria Prince of Persia narodziła się w 1989 roku. Przez przeszło 30 lat na rynku ukazało się szesnaście różnych jej odsłon, spin-offów oraz wydań. Ostatnia pełnoprawna odsłona cyklu, Zapomniane Piaski, ukazała się w maju 2010 roku. Została ona dość ciepło przyjęta zarówno przez krytyków, jak i media branżowe.

Według rewelacji osoby, która rzekomo pracuje w firmie Ubisoft, Prince of Persia: Dark Babylon ma być bezpośrednią kontynuacją Dwóch Tronów, czyli ostatniej odsłony trylogii Piasków Czasu. Akcja tytułu będzie ponoć toczyć się w mrocznej, niemalże dystopicznej wersji Babilonu, do pewnego stopnia otwartego na eksplorację. Graczom przyjdzie wcielić się w starszą wersję doskonale znanego fanom serii Księcia, który zostaje zmuszony do stawienia czoła pochodzącej z innej linii czasowej złej wersji samego siebie. Gameplay ma być bardzo zbliżony do tego, czego doświadczyliśmy w trylogii Piasków Czasu, choć rzecz jasna nie zabraknie w nim nowości, takich jak możliwość dostosowywania zbroi czy rozwój umiejętności w stylu ostatniej odsłony cyklu God of War. Zgodnie z informacjami z Reddita, generalnie tytuł będzie dość mocno inspirowany dziełem studia Santa Monica z 2018 roku.

Według przecieku Prince of Persia: Dark Babylon zostanie zapowiedziany już w lutym podczas PlayStation Meeting. Natomiast premiera odbędzie się na początku 2021 roku najprawdopodobniej na PC oraz konsolach obecnej i nadchodzącej generacji.

Czy opowieść zamknięta w Dwóch Tronach wymaga kontynuacji? - Plotka - Prince of Persia: Dark Babylon kolejną odsłoną cyklu - wiadomość - 2020-01-09
Czy opowieść zamknięta w Dwóch Tronach wymaga kontynuacji?

Fakt, że w minionych latach podejmowano starania mające na celu przywrócenie cyklu Prince of Persia, nie jest żadną tajemnicą. W 2018 roku mówił o tym Jordan Mechner, czyli ojciec marki. Pytanie tylko, czy faktycznie efektem tych starań będzie Dark Babylon, czy też jest to jedynie mrzonka znudzonego fana, który chciałby ponownie wcielić się w znaną i lubianą postać Księcia z trylogii Piasków Czasu oraz jej spin-offa, czyli Zapomnianych Piasków. Wszystko powinno stać się jasne już wkrótce.

  1. Oficjalna strona cyklu Prince of Persia
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.