Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 stycznia 2020, 13:50

Plotka - Prince of Persia: Dark Babylon kolejną odsłoną cyklu

W serwisie Reddit pojawił się rzekomy przeciek dotyczący nowej odsłony cyklu Prince of Persia. Ma ona nosić podtytuł Dark Babylon i stanowić bezpośrednią kontynuację trylogii Piasków Czasu. Produkcja ma zostać zapowiedziana w lutym, a zadebiutować w 2021 roku.

Początek tego roku obfituje w interesujące plotki na temat nowych gier od firmy Ubisoft. Ostatnio sieć rozpisuje się przede wszystkim o przeciekach na temat Assassin's Creed: Ragnarok, lecz nieco na uboczu pojawiły się również doniesienia o powrocie innej kultowej marki – Prince of Persia. W serwisie Reddit opublikowano pogłoski na temat jej kolejnej odsłony, mającej ponoć nosić podtytuł Dark Babylon.

Książę z trylogii Piaski Czasu może wkrótce powrócić. - Plotka - Prince of Persia: Dark Babylon kolejną odsłoną cyklu - wiadomość - 2020-01-09
Książę z trylogii Piaski Czasu może wkrótce powrócić.
Plotka - Prince of Persia: Dark Babylon kolejną odsłoną cyklu - ilustracja #2

Seria Prince of Persia narodziła się w 1989 roku. Przez przeszło 30 lat na rynku ukazało się szesnaście różnych jej odsłon, spin-offów oraz wydań. Ostatnia pełnoprawna odsłona cyklu, Zapomniane Piaski, ukazała się w maju 2010 roku. Została ona dość ciepło przyjęta zarówno przez krytyków, jak i media branżowe.

Według rewelacji osoby, która rzekomo pracuje w firmie Ubisoft, Prince of Persia: Dark Babylon ma być bezpośrednią kontynuacją Dwóch Tronów, czyli ostatniej odsłony trylogii Piasków Czasu. Akcja tytułu będzie ponoć toczyć się w mrocznej, niemalże dystopicznej wersji Babilonu, do pewnego stopnia otwartego na eksplorację. Graczom przyjdzie wcielić się w starszą wersję doskonale znanego fanom serii Księcia, który zostaje zmuszony do stawienia czoła pochodzącej z innej linii czasowej złej wersji samego siebie. Gameplay ma być bardzo zbliżony do tego, czego doświadczyliśmy w trylogii Piasków Czasu, choć rzecz jasna nie zabraknie w nim nowości, takich jak możliwość dostosowywania zbroi czy rozwój umiejętności w stylu ostatniej odsłony cyklu God of War. Zgodnie z informacjami z Reddita, generalnie tytuł będzie dość mocno inspirowany dziełem studia Santa Monica z 2018 roku.

Według przecieku Prince of Persia: Dark Babylon zostanie zapowiedziany już w lutym podczas PlayStation Meeting. Natomiast premiera odbędzie się na początku 2021 roku najprawdopodobniej na PC oraz konsolach obecnej i nadchodzącej generacji.

Czy opowieść zamknięta w Dwóch Tronach wymaga kontynuacji? - Plotka - Prince of Persia: Dark Babylon kolejną odsłoną cyklu - wiadomość - 2020-01-09
Czy opowieść zamknięta w Dwóch Tronach wymaga kontynuacji?

Fakt, że w minionych latach podejmowano starania mające na celu przywrócenie cyklu Prince of Persia, nie jest żadną tajemnicą. W 2018 roku mówił o tym Jordan Mechner, czyli ojciec marki. Pytanie tylko, czy faktycznie efektem tych starań będzie Dark Babylon, czy też jest to jedynie mrzonka znudzonego fana, który chciałby ponownie wcielić się w znaną i lubianą postać Księcia z trylogii Piasków Czasu oraz jej spin-offa, czyli Zapomnianych Piasków. Wszystko powinno stać się jasne już wkrótce.

  1. Oficjalna strona cyklu Prince of Persia