Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 czerwca 2021, 17:17

autor: hexx0

Magic: Legends anulowane; deweloperzy zwrócą pieniądze za mikrotransakcje

Magic: Legends, hack’n’slash na licencji karcianki Magic: The Gathering, został anulowany. Studio Cryptic zwróci graczom pieniądze za mikrotransakcje.

Studio Cryptic poinformowało, że gra hack’n’slash na licencji popularnej karcianki Magic: The GatheringMagic: Legends – została anulowana. Jej serwery zostaną wyłączone 31 października 2021 roku. Produkcja nie ukaże się więc na konsolach. Ponadto deweloperzy obiecali zwrócić graczom pieniądze przeznaczone na mikrotransakcje w trakcie otwartej bety.

Tytuł będzie dostępny przez kolejne cztery miesiące zarówno na oficjalnej stronie, jak i w Epic Games Store, jednak Zen Shop, w którym można było dokonywać zakupów, zostanie niezwłocznie zamknięty. Oferowane w nim przedmioty wciąż da się kupić, ale wyłącznie za Aether, czyli grową walutę.

Jeden z producentów Magic: Legends, Steve Ricossa, podziękował graczom za wsparcie, jednocześnie komentując całą sytuację w następujący sposób:

Nasza wizja Magic: Legends okazała się nie do końca trafiona, ale jesteśmy dumni z tego, co osiągnęliśmy. Dzięki wsparciu Wizards of the Coast mogliśmy przybliżyć bogate multiwersum Magic: The Gathering szerszej publiczności i odkryć nowe możliwości w ramach popularnego gatunku ARPG. Przy okazji wiele się nauczyliśmy i zamierzamy wykorzystać tę wiedzę w naszych kolejnych projektach.

Czy decyzja twórców może dziwić? Tytuł został zapowiedziany na gali The Game Awards 2019. Pierwsze trailery robiły całkiem niezłe wrażenie, ale kiedy wystartowała otwarta beta gry, okazało się, że jej stan techniczny i gameplay pozostawiają wiele do życzenia, a mikrotransakcje są zbyt agresywne. Koniec końców hack’n’slash nie cieszył się zbyt dużą popularnością, a niedługo przejdzie do historii. Nie wydaje mi się, aby ktoś – nie licząc może twórców – miał zapłakać nad jego losem.