Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 3 stycznia 2021, 11:30

autor: Czarny Wilk

Bez umiaru pożre gry oraz filmy, nie pogardzi też soczystym komiksem albo dobrze upieczonym serialem.

Najlepsze gry 2020 roku według redakcji GRYOnline.pl

The Last of Us: Part 2 czy Cyberpunk 2077? A może niepozorny Hades, który skradł redakcyjne serca? Wybraliśmy nasze redakcyjne gry roku.

1. Cyberpunk 2077

  1. Data premiery: grudzień 2020
  2. Gatunek: RPG akcji
  3. Platformy: PC, PS4, XOne

„Mesjasz gier wideo”. „Najbardziej wyczekiwana gra wszech czasów”. Albo po prostu „najlepsza gra, jaka powstanie”. Takie i inne określenia padały w finałowych miesiącach poprzedzających premierę Cyberpunka 2077 nagminnie, jeszcze bardziej nadmuchując i tak napompowany do granic absurdu balon wygórowanych, nierealnych oczekiwań. Czy gra je spełniła? Oczywiście, że nie – nigdy nie miała na to szans. Nie zmienia to jednak faktu, że Cyberpunk 2077 okazał się piekielnie dobrym tytułem.

„Redzi” zaprojektowali jedno z najwspanialszych wirtualnych miast, pełne mocno różniących się od siebie dzielnic, architektonicznych cudów i detali poukrywanych w setkach niewielkich alejek odchodzących od głównych arterii. Duszną atmosferę Night City chce się chłonąć, wydzierając z objęć metropolii historie jej mieszkańców.

Drugim filarem gry okazały się bowiem postacie – fenomenalnie wymyślone i zagrane, o wiele żywsze i bardziej wiarygodne niż to, do czego przyzwyczaiły nas konkurencyjne produkcje. Czy mówimy o zuchwałej nomadce Panam, czy o zamkniętej w sobie Judy, czy o pełnym marzeń o lepszym życiu Jackiem, nie da się nie ulec iluzji, że to prawdziwi ludzie z krwi i kości, a nie wyłącznie odczytujące napisane dla nich kwestie kukiełki. Świetny scenariusz głównej linii fabularnej oraz wyjątkowo dobre misje poboczne pozwalają się zresztą wykazać także dziesiątkom, a może nawet setkom postaci pobocznych, które już w ciągu kilku minut danego im czasu ekranowego potrafią zapaść w pamięć. Cyberpunk 2077 błyszczy scenariuszem i designem, dając też wytchnienie od typowych historii o ratowaniu czy kształtowaniu świata – to faktycznie kameralna w skali opowieść, w której w centrum wydarzeń znajdują się losy jednostki, a jej ewentualny wpływ na otoczenie jest sprawą drugorzędną.

Zostało jeszcze 47% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie

Michał Czarny Wilk Grygorcewicz

TWOIM ZDANIEM

Jak oceniasz Cyberpunka 2077?

Jest świetną grą, nie przeszkadzają mi błędy!
70,9%
Średnio, fabuła nie broni błędów.
12,6%
Porażka :(
7,8%
Jest nieźle, błędy do zniesienia.
4,8%
Jest źle, nie na to się pisałam/pisałem :(
4%
Zobacz inne ankiety
Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077

Assassin's Creed: Valhalla

Assassin's Creed: Valhalla

Hades

Hades

The Last of Us: Part II

The Last of Us: Part II

Ghost of Tsushima

Ghost of Tsushima

Mafia: Edycja Ostateczna

Mafia: Edycja Ostateczna

Baldur's Gate III

Baldur's Gate III

Final Fantasy VII Remake

Final Fantasy VII Remake

Doom Eternal

Doom Eternal

Ori and the Will of the Wisps

Ori and the Will of the Wisps

Gry 2021 roku - aktualna lista najlepszych produkcji
Gry 2021 roku - aktualna lista najlepszych produkcji

To jeszcze nie jest podsumowanie, a nasza lista najlepszych tegorocznych gier na PC i konsole, w jakie można już zagrać w 2021 roku. Przedstawiamy tytuły, na które warto zwrócić uwagę, bo może powalczą pod koniec roku o tytuł GOTY.

Gry 2020 roku - lista najlepszych produkcji bieżącego roku
Gry 2020 roku - lista najlepszych produkcji bieżącego roku

Oto zestawienie najlepszych gier 2020 roku, jakie zdążyły ukazać się do tej pory. Artykuł był na bieżąco aktualizowany w miarę pojawiania się kolejnych tytułów wartych uwagi - teraz zakończyliśmy prace nad nim.

Najlepsze gry 2019 roku według redakcji GRYOnline.pl
Najlepsze gry 2019 roku według redakcji GRYOnline.pl

Death Stranding, Sekiro, Disco Elysium, Control, Resident Evil 2, Metro Exodus - ten rok obfitował w wiele hitów. Wybraliśmy 15, które najbardziej skradły nasze serca.