Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Publicystyka

Publicystyka 5 lipca 2020, 11:41

autor: Patryk „PefriX” Manelski

MMOholik zagubiony w świecie fantasy. Nie pogardzi dobrą książką lub serialem.

13 gier na Androida, które polecamy na wakacje 2020

Co będziecie robili podczas tegorocznych wakacji? Oczywiście, że grali w gry i nie ma w tym nic złego, zwłaszcza, że czas wypoczynku raczej w większość z nas spędzi w domu. Dlatego zebraliśmy dla Was garść mobilnych tytułów, które polecamy z całego serca.

Gry mobilne to zabawny temat, bo każdy „prawdziwy gracz” zarzeka się, że ich nie dotyka i generalnie „mobilki” to zło wcielone. Nawet zwolennicy PC są w stanie podać dłoń konsolowcom, jeśli chodzi o niechęć do tej platformy. Tymczasem zestawienia gier mobilnych cieszą się u nas ogromną popularnością, użytkownicy prześcigają się w polecaniu sobie tych produkcji, a większość osób zapytana, czy gra w jakąś pozycję mobilną, jest w stanie wymienić przynajmniej jeden tytuł. Mamy zatem niechętny stosunek do tego typu dzieł, ale jednak w nie gramy.

Poniżej znajdziecie gry mobilne, które proponujemy na wakacje 2020. Proponujemy (w liczbie mnogiej), bowiem niniejsze zestawienie powstało przy udziale całej redakcji. Okazuje się, że każdy z nas w miarę regularnie gra w przynajmniej jedną mobilną produkcję. O dziwo, niektórzy nawet w więcej – aż czasem zastanawiam się, skąd biorą na to czas. Nie wnikając jednak w szczegóły: oto przygotowana specjalnie dla Was lista gier mobilnych godnych rekomendacji.

CZEKAMY NA WASZE PROPOZYCJE!

Jesteśmy otwarci na Wasze propozycje. Napiszcie w komentarzach o grach mobilnych, w które gracie i które możecie ze spokojnym sumieniem polecić innym. Kto wie, może w ten sposób znajdziecie kompana do zabawy?

Rebel Inc.

  1. System operacyjny: Android 4.4 lub wyżej
  2. Cena: free-to-play + mikropłatności

Twórcy Plague Inc. postanowili wykorzystać sprawdzony schemat swojego przeboju, dać mu inną otoczkę i nieco urozmaicić. W wyniku tych działań powstało Rebel Inc., czyli strategia, w której musimy powstrzymać rebeliantów przed dokonaniem przewrotu w państwie. Inaczej zatem niż w standardowych grach tego typu – nie walczymy tu o dominację nad światem, tylko jesteśmy już na etapie po zakończeniu wojny. Teraz musimy zapewnić naszym ziemiom stabilizację, zaprowadzić ład i porządek oraz nie dopuścić do rewolucji.

Zadanie to wcale nie będzie łatwe. Do naszej dyspozycji oddano zróżnicowane terytoria z cechami charakterystycznymi oraz różnych gubernatorów specjalizujących się w innych dziedzinach. My zaś musimy odpowiednio zarządzać zasobami, rozwijać wojsko, spełniać zachcianki obywateli oraz borykać się z losowymi wydarzeniami. Uważajcie zwłaszcza na te ostatnie, bowiem potrafią napsuć krwi!

Ta gra przypadnie Ci do gustu, jeśli:

  1. lubisz Plague Inc.;
  2. preferujesz proste strategie, niewymagające poświęcania im dużej ilości czasu;
  3. jesteś zwolennikiem rozwiązań siłowych i marzysz o zostaniu dyktatorem.
  1. Więcej o grze Rebel Inc.

DLACZEGO LUBIĘ TĘ GRĘ?

Rebel Inc. ma bardzo dużo wspólnego ze świetnym Plague Inc., ale oferuje też na tyle dużo różnic, by doskonale uzupełniać się z tym tytułem. Pod prostym interfejsem skrywa się kompleksowa, oryginalna i momentami piekielnie trudna strategia, która bez wstydu może mierzyć się z „pełnoprawnymi” przedstawicielami gatunku z PC – i to tymi najlepszymi.

Michał „Czarny Wilk” Grygorcewicz

Pokemon GO

Pokemon GO

Potyczki taktyczne

Potyczki taktyczne

Plants vs. Zombies 2: It's About Time

Plants vs. Zombies 2: It's About Time

Kingdom Rush

Kingdom Rush

Monument Valley

Monument Valley

Animal Crossing: Pocket Camp

Animal Crossing: Pocket Camp

Rebel Inc.

Rebel Inc.

Horizon Chase

Horizon Chase

W co zagrać w wakacje na Androidzie? Lista dobrych gier mobilnych
W co zagrać w wakacje na Androidzie? Lista dobrych gier mobilnych

Każdy z nas nosi dzisiaj ze sobą komputer, który zawstydziłby swoją mocą pecety z lat 90. – o smartfonie mowa. Warto więc przyjrzeć się najlepszych grom mobilnym 2017 roku, bo w zalewie tych produkcji znalazło się wiele świetnych tytułów.

Gry na Androida na wakacje – czyli w co grać w podróży lub na urlopie
Gry na Androida na wakacje – czyli w co grać w podróży lub na urlopie

Nadeszły wakacje, więcej czasu spędzamy poza domem, co oznacza, że chętniej gramy mobilnie. Żeby oszczędzić Wam szukania, wybraliśmy najciekawsze produkcje na Androida, które umilą Wam czas podczas letniego wypoczynku.