Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Publicystyka

Publicystyka 7 grudnia 2018, 14:36

autor: Czarny Wilk

Bez umiaru pożre gry oraz filmy, nie pogardzi też soczystym komiksem albo dobrze upieczonym serialem.

Gorące zapowiedzi zimy, czyli nie tylko Outer Worlds

Gala The Game Awards obfitowała w zaskakujące zapowiedzi gier oraz nowe materiały z wyczekiwanych hitów. Dowiedzieliśmy się m.in. o kolejnych odsłonach Dragon Age’a i Mortal Kombat, nowej grze studia Obsidian czy remaku Crash Team Racing.

Geoff Keighley obiecywał, iż tegoroczna gala The Game Awards będzie obfitować w wiele mocnych zapowiedzi, i trzeba przyznać, że nie rzucał słów na wiatr. „Oscary gier wideo” przyniosły sporo ciekawych nowości oraz gorących materiałów z oczekiwanych hitów – ujawniono chociażby kolejne odsłony Dragon Age’a, Mortal Kombat i Far Crya, zapowiedziano świeże tytuły Obsidianu i twórców Abzu, pojawiły się także nieprezentowane wcześniej nagrania z takich produkcji jak Devil May Cry V oraz Rage 2. Zapraszamy na przegląd najciekawszych gier, jakie widzieliśmy na gali.

GRYOnline.pl wśród jurorów TGA

Czy wiesz, że serwis GRYOnline.pl znalazł się wśród jurorów The Game Awards? Tak, tak – wraz z kolegami z najważniejszych zagranicznych portali o grach głosowaliśmy na „oscary gier wideo”. To duże wyróżnienie, z którego jesteśmy bardzo dumni.

The Outer Worlds – taki Fallout New Vegas 2

Data premiery: późny 2019

INFORMACJE

  1. Gatunek: RPG akcji
  2. Platforma: PC, PS4, XONE
  3. Producent: Obsidian Entertainment
  4. Nasza zapowiedź

Co pokazano na The Game Awards?

Podczas gali po raz pierwszy usłyszeliśmy o The Outer Worlds, uzyskaliśmy też całkiem sporo konkretnych informacji na temat tego, czym będzie ten interesujący projektu Obsidianu. Zaprezentowano także zwiastun demonstrujący grę w akcji.

Czym będzie The Outer Worlds?

Jest to nowy projekt doskonale znanego fanom gier fabularnych studia Obsidian Entertainment, które po wtopie finansowej Pillars of Eternity II postanowiło odwrócić się od izometrycznej perspektywy i znów postawić na widok pierwszoosobowy, niczym w swoim Falloucie: New Vegas. Podobieństwa do tego cenionego dzieła nie sprowadzają się zresztą tylko do tego – można je także dostrzec w systemie rozwoju postaci, drzewkach dialogowych czy samym świecie przedstawionym, wyraźnie inspirowanym retrofuturyzmem. Klimat produkcji z kolei zdaje się silnie nawiązywać do serii Borderlands.

Jaki jest zarys fabularny produkcji?

Akcja The Outer Worlds toczy się na rubieżach galaktyki, w zapomnianej przez cywilizację kolonii przypominającej kosmiczny Dziki Zachód – lata nieokiełznanej terraformacji poskutkowały kolorowymi zmutowanymi monstrami, a brak nadzoru doprowadził do podziału społeczności na wojujące ze sobą frakcje. Gracze trafiają do tego niezwykłego miejsca, budząc się z hibernacji i starając odnaleźć w nietypowej rzeczywistości.

NASZE PRZEWIDYWANIA

Nigdy nie pogardzę RPG ze strzelankowym zacięciem. Nawet jeśli wygląda na zrzynkę pomysłów z innych gier (czyt. z Fallouta i Borderlands) i od strony technologii sprawia trochę wrażenie, jakby zatrzymało się w 2010 roku. Ale hej, to Obsidian! Studio, które chyba jeszcze nigdy nie dało plamy w tak zasadniczych sprawach jak projekt świata, fabuła czy postacie! Jeśli The Outer Worlds nie zawiedzie na tych polach, to jakie znaczenie ma trochę drewniana rozgrywka?

Krzysztof „Draug” Mysiak

Nie grałem w Borderlands ani trójwymiarowe Fallouty, więc dla mnie wygląda to świeżo. No i mam na tyle duże zaufanie do ekipy Obsidianu, że nawet widmo technicznych baboli nie odciągnie mnie od The Outer Worlds. Wysokobudżetowe singlowe RPG z widokiem FPP w klimatach retrofuturystycznego Dzikiego Zachodu jest czymś, o czym nie wiedziałem, że właśnie tego potrzebuję. Dla mnie niekwestionowany zwycięzca gali The Game Awards.

Filip „fsm” Grabski

TWOIM ZDANIEM

Czy The Outer Worlds będzie lepszym Falloutem niż Fallout 76?

Tak
93,4%
Nie
3,3%
Nie mam zdania
3,3%
Zobacz inne ankiety
The Outer Worlds

The Outer Worlds

Far Cry: New Dawn

Far Cry: New Dawn

Mortal Kombat 11

Mortal Kombat 11

RAGE 2

RAGE 2

Devil May Cry 5

Devil May Cry 5

Dragon Age IV

Dragon Age IV

Ancestors: The Humankind Odyssey

Ancestors: The Humankind Odyssey

Crash Team Racing Nitro-Fueled

Crash Team Racing Nitro-Fueled

E3 marzeń gracza – Cyberpunk 2077, Elex 2 i inne gry, na które czekamy
E3 marzeń gracza – Cyberpunk 2077, Elex 2 i inne gry, na które czekamy

Od rozpoczęcia pierwszej konferencji tegorocznego E3 czeka nas mniej niż tydzień. To więc ostatni dzwonek, by dać się ponieść spekulacjom i wybrać kilkanaście gier, na których prezentacje lub zapowiedzi nie możemy się doczekać.

Gorące zapowiedzi zimy – najciekawsze informacje o nadchodzących grach
Gorące zapowiedzi zimy – najciekawsze informacje o nadchodzących grach

W tym tygodniu dzień po dniu odbyły się dwa duże wydarzenia branżowe, co zaowocowało zapowiedziami i nowymi materiałami z nadchodzących hitów. Zebraliśmy najciekawsze z nich w jednym miejscu.