Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Publicystyka

Publicystyka 30 września 2018, 11:30

autor: Michał "Czarny Wilk" Grygorcewicz

Bez umiaru pożre gry oraz filmy, nie pogardzi też soczystym komiksem albo dobrze upieczonym serialem.

Gry października 2018 – najciekawsze premiery i konkurs

Październik to przede wszystkim Red Dead Redemption II, ale nawet gdyby w tym miesiącu nie debiutowała długo wyczekiwana produkcja Rockstara, byłby to mocny miesiąc – swoje premiery mieć będą także m.in. nowe Call of Duty, Assassin’s Creed i Soulcalibur.

W tym miesiącu król będzie jeden. Po wielu latach oczekiwań Rockstar Games w końcu pozwoli nam wrócić na Dziki Zachód w kontynuacji fenomenalnego Red Dead Redemption. Gra zapowiada się kapitalnie, renoma firmy ją tworzącej jest niepodważalna – ciężko sobie wyobrazić katastrofę, która spowodowałaby, że coś poszłoby nie tak.

RDR2 nie będzie jedyną atrakcją października. Zagramy także w kolejne odsłony Assassin’s Creed, Call of Duty i Soulcalibura (z świetnie zapowiadającym się gościnnym występem Geralta z Rivii), wypróbujemy singleplayerową kampanię do Gwinta, która wyewoluowała w samodzielną grę, oraz sprawdzimy ciekawe polskie projekty, jak World War 3, Kursk i My Memory of Us. Na nudę narzekać nie będziemy!

KONKURS! Wygraj najbardziej oczekiwaną przez siebie premierę miesiąca!

Zapraszamy Was do udziału w konkursie, w którym do wygrania jest wskazana w komentarzu pozycja na wybraną platformę. Użytkownik, którego post zostanie nagrodzony, otrzyma najbardziej oczekiwaną przez siebie grę.

Aby wygrać, do 26 października 2018 roku trzeba podać najbardziej wypatrywany przez siebie tytuł, który ma premierę w tym właśnie miesiącu, i krótko uzasadnić swój wybór. Opinię tę należy umieścić w komentarzu pod niniejszym artykułem. Dodatkowo, będąc zalogowanym, należy odszukać wybraną produkcję w naszej encyklopedii gier i przyznać jej „łapkę w górę”. Trafi ona wówczas do kolekcji gier użytkownika. Najpierw jednak koniecznie przeczytajcie regulamin konkursu „Gra Miesiąca”, jego akceptacja jest warunkiem niezbędnym do wzięcia udziału w zabawie.

W poprzedniej edycji konkursu wygrał komentarz użytkownika MikaWV.

Nagrody w konkursie sponsoruje SKLEP GRYOnline.pl.

Wojna Krwi: Wiedźmińskie opowieści + Gwint

Data premiery: 23 października

INFORMACJE

  1. Gatunek: gra karciana
  2. Platforma: PC
  3. Przybliżona cena: za darmo (Gwint), 100 zł (Wojna Krwi)

Po przeszło roku od startu otwarte beta-testy Gwinta: Wiedźmińskiej gry karcianej w końcu dobiegną końca. Podczas tego burzliwego okresu twórcy wprowadzili liczne, często kontrowersyjne zmiany w formule rozgrywki, która w pewnym momencie już tylko w nikłym stopniu przypominała minigrę, jaką znaliśmy z Wiedźmina 3.

Finalna wersja Gwinta ostro namiesza w mechanice zabawy. Duża aktualizacja, zatytułowana Homecoming, przyniesie m.in. ograniczenie liczby kart w ręce i w talii oraz usunięcie srebrnych kart. Szczególnie drastyczne może okazać się zlikwidowanie trzeciego rzędu – teraz jednostki rozłożymy jedynie na dwóch poziomach. Liftingu doczeka się także oprawa wizualna, która stanie się bardziej stonowana i mroczna.

Równocześnie z Gwintem premierę mieć będzie gra Wojna Krwi: Wiedźmińskie opowieści – projekt, który pierwotnie miał być modułem fabularnym Wiedźmińskiej gry karcianej, ostatecznie stał się jednak oddzielną produkcją. Tu również pojedynki stoczymy za pomocą kart, pomiędzy nimi pozwiedzamy jednak wiedźmińską krainę i poznamy losy Meve, królowej Lyrii i Rivii, toczącej wojnę z Nilfgaardem.

NASZE PRZEWIDYWANIA

Po serii nieprzyjętych zbyt entuzjastycznie zmian rewolucja w postaci Homecoming może być dla Gwinta równie dobrze drugą szansą, jak i gwoździem do trumny – ciężko póki co stwierdzić, w którą stronę rozwinie się sytuacja. Wojna Krwi zapowiada się za to solidnie – szykuje się przyjemny spin-off wiedźmińskiej sagi.

Michał „Czarny Wilk” Grygorcewicz

  1. Wojna Krwi – niby Gwint, a trochę jak Heroesi. Graliśmy w wiedźmińskie RPG
TWOIM ZDANIEM

Na którą grę października 2018 czekasz najbardziej?

Red Dead Redemption II
52,4%
Assasin’s Creed: Odyssey
17,2%
Wojna krwi: Wiedźmińskie opowieści
8,4%
Forza Horizon 4
5,2%
World War 3
4,9%
Call of Cthulhu
4,7%
Call of Duty: Black Ops IIII
1,9%
Soulcalibur VI
1,8%
Kursk
1,5%
Fist of the North Star: Lost Paradise
0,7%
Starlink: Battle for Atlas
0,7%
My Memory of Us
0,7%
Zobacz inne ankiety
Red Dead Redemption 2

Red Dead Redemption 2

Assassin's Creed: Odyssey

Assassin's Creed: Odyssey

World War 3

World War 3

Forza Horizon 4

Forza Horizon 4

Wojna Krwi: Wiedźmińskie opowieści

Wojna Krwi: Wiedźmińskie opowieści

Call of Cthulhu

Call of Cthulhu

Gwint: Wiedźmińska gra karciana

Gwint: Wiedźmińska gra karciana

Kursk

Kursk

Soulcalibur VI

Soulcalibur VI

Call of Duty: Black Ops IIII

Call of Duty: Black Ops IIII

My Memory of Us

My Memory of Us

Gry grudnia 2018 – najciekawsze premiery i konkurs
Gry grudnia 2018 – najciekawsze premiery i konkurs

Grudzień to miesiąc wytchnienia po ostatnich kilku gorących premierach. Nie znaczy to jednak, że nie będzie w co grać - pojawi się czwarta odsłona Just Cause, dodatek do Don't Starve czy przepełniony treścią Super Smash Bros. Ultimate.

Gry listopada 2018 – najciekawsze premiery i konkurs
Gry listopada 2018 – najciekawsze premiery i konkurs

W listopadzie zagramy w długo wyczekiwaną kontynuację Darksiders. Po wielu latach powróci sympatyczny smoczek Spyro, swoją obecność zaznaczą też takie serie jak Battlefield i Hitman.

Gry września 2018 – najciekawsze premiery i konkurs
Gry września 2018 – najciekawsze premiery i konkurs

We wrześniu rozpoczyna się jesienny sezon na hity – zagramy m.in. w Spider-Mana od twórców Ratchet & Clank, kolejną odsłonę Tomb Raidera, sequel Life is Strange i kolejną cześć FIFY.