Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 30 listopada 2018, 13:18

autor: Przemysław Zamęcki

Gra we wszystko na wszystkim. Fan retro gratów i gier w pudełkach, które namiętnie kolekcjonuje.

Najlepsze gry na PS4 – 15 świetnych gier na konsolę PlayStation 4

PlayStation 4 na dobre zadomowiło się na naszym rynku, dlatego postanowiliśmy w redakcji wybrać piętnaście najlepszych gier na tę konsolę. Oto rezultat naszej pracy.

9. The Last of Us Remastered

Czy The Last of Us to najpoważniejsza gra w naszym zestawieniu? Z pewnością jest to tytuł, który dobrze zniósł generacyjną próbę czasu, i jest absolutnym must play dla każdego właściciela PlayStation 4. - 2018-11-30
Czy The Last of Us to najpoważniejsza gra w naszym zestawieniu? Z pewnością jest to tytuł, który dobrze zniósł generacyjną próbę czasu, i jest absolutnym must play dla każdego właściciela PlayStation 4.
  1. Gatunek: dorosły facet i nastolatka szukają swojego miejsca w postapokaliptycznym świecie chodzących grzybów
  2. Zagraj, jeśli: lubisz dobre historie i bohaterów z krwi i kości
  3. Nie graj, bo: nic nie usprawiedliwia niegrania w TLoU
  4. Gry podobne: Uncharted 4

Kolejne dzieło Naughty Dog w naszym zestawieniu. The Last of Us jest jednak wyjątkowe w dorobku kalifornijskiej firmy. Nie spotkacie tu fikuśnego jamraja Crasha, zabawnych bohaterów serii Jak & Daxter czy wiecznego ironisty Nathana Drake’a. TLoU jest znacznie poważniejszym dziełem, opowiadającym o trudnych wyborach życiowych i walce o przetrwanie w nieprzyjaznym postapokaliptycznym świecie. To wirtualny odpowiednik powieści Droga, w którym doświadczony przez śmierć własnej córki ojciec próbuje uczynić wszystko, by nie stracić tej drugiej, przyszywanej.

To także kolejny tytuł w naszej dwunastce, który premierę miał na urządzeniu poprzedniej generacji. Remaster zwiększa wrażenia wizualne, animacja działa w sześćdziesięciu klatkach na sekundę, a posiadacze nowoczesnych telewizorów mogą cieszyć oczy grafiką w rozdzielczości 4K i HDR-em. Warto z grą zapoznać się tym bardziej, że obecnie można kupić ją w niewygórowanej cenie w edycji gry roku, a więc z dodatkiem Left Behind.

Kolejnym powodem, dla którego warto poznać przygody Joela i Ellie, jest nadchodzący sequel. Na razie nie znamy jeszcze daty jego wydania, ale udostępnione fragmenty w postaci cut-scenek niesamowicie zaostrzyły nam apetyt.

  1. Recenzja The Last of Us Remastered – czy 60 klatek robi różnicę?

Czy masz konsolę PlayStation 4?

76,5%

Tak

23,5%

Nie

Grand Theft Auto V

Grand Theft Auto V

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Nier: Automata

Nier: Automata

Bloodborne

Bloodborne

Horizon Zero Dawn

Horizon Zero Dawn

The Last of Us

The Last of Us

Uncharted 4: Kres Złodzieja

Uncharted 4: Kres Złodzieja

NiOh

NiOh

Persona 5

Persona 5

Najlepsze gry na Switcha – 12 świetnych gier na konsolę Nintendo
Najlepsze gry na Switcha – 12 świetnych gier na konsolę Nintendo

Mario, Zelda, Xenoblade - mimo młodego wieku, najnowsza konsola Nintendo doczekała się już wielu fenomenalnych gier. W tym cyklicznie aktualizowanym artykule stale prezentować będziemy tuzin najlepszych tytułów dostępnych na tej platformie sprzętowej.

Czy warto kupić PlayStation 4 Pro? Specyfikacja techniczna, plusy i minusy konsoli
Czy warto kupić PlayStation 4 Pro? Specyfikacja techniczna, plusy i minusy konsoli

Siódmego września w Nowym Jorku miała miejsce impreza pod nazwą PlayStation Meeting, na której Sony po raz pierwszy zaprezentowało konsolę PlayStation 4 Pro. Co ona potrafi i czy w ogóle warto zainteresować się tym urządzeniem?

Najlepsze gry gangsterskie... które nie są GTA
Najlepsze gry gangsterskie... które nie są GTA

Seria GTA jeszcze długo pozostanie na gangsterskim tronie, nie oznacza to bynajmniej, iż to jedyna gra mafijna, na którą warto zwrócić uwagę. Przyglądamy się bliżej produkcjom, które wprowadzały nas w przestępczy światek…