Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 30 listopada 2018, 13:18

autor: Przemysław Zamęcki

Gra we wszystko na wszystkim. Fan retro gratów i gier w pudełkach, które namiętnie kolekcjonuje.

Najlepsze gry na PS4 – 15 świetnych gier na konsolę PlayStation 4

PlayStation 4 na dobre zadomowiło się na naszym rynku, dlatego postanowiliśmy w redakcji wybrać piętnaście najlepszych gier na tę konsolę. Oto rezultat naszej pracy.

14. Persona 5

Irracjonalna atmosfera i demony czyhające na każde potknięcie bohaterów – oto Persona 5. Świetna gra również dla osób niekoniecznie rozkochanych w jRPG. - 2018-11-30
Irracjonalna atmosfera i demony czyhające na każde potknięcie bohaterów – oto Persona 5. Świetna gra również dla osób niekoniecznie rozkochanych w jRPG.
  1. Gatunek: japońska gimbaza walczy z demonami
  2. Zagraj, jeśli: masz ochotę na niesztampowe jRPG
  3. Nie graj, gdy: nie trawisz japońskich klimatów licealnych
  4. Gry podobne: Tokyo Mirage Sessions #FE

Persona 5 to bardzo dobra gra jRPG, która właśnie z racji swoich korzeni może być jednym z trudniejszych do przełknięcia kąsków dla osób nieprzepadających za typową stylistyką twórców z Kraju Kwitnącej Wiśni. Gra jest jednak na tyle dobra, że może przekonać do siebie nawet zatwardziałych fanów zachodnich RPG, udowadniając, iż malowany na mangową modłę diabeł nie jest wcale taki straszny, jak im się wydaje.

Akcja przenosi nas do współczesnego Tokio, gdzie podróże pomiędzy różnymi surrealistycznymi wymiarami są dla naszego nastoletniego protagonisty proste niczym zaklęcie Wingardium Leviosa dla Harry’ego Pottera i jego przyjaciół. Do tego dochodzi oczywiście zwykła szkolna rzeczywistość i ból głowy u każdego, kto po raz wtóry zalicza któregoś Gothica.

Tak czy inaczej, bohater to nie słodki bishonen, tylko potencjalny zakapior mający na koncie zatargi z policją. Być może taki opis zachęci do sięgnięcia po ten tytuł. Tym bardziej że oferuje on starcia z przeciwnikami w systemie turowym, więc nie grozi nam połamanie paluszków.

  1. Recenzja gry Persona 5 – mocne uderzenie RPG

Czy masz konsolę PlayStation 4?

76,5%

Tak

23,5%

Nie

Grand Theft Auto V

Grand Theft Auto V

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Nier: Automata

Nier: Automata

Bloodborne

Bloodborne

Horizon Zero Dawn

Horizon Zero Dawn

The Last of Us

The Last of Us

Uncharted 4: Kres Złodzieja

Uncharted 4: Kres Złodzieja

NiOh

NiOh

Persona 5

Persona 5

Najlepsze gry na Switcha – 12 świetnych gier na konsolę Nintendo
Najlepsze gry na Switcha – 12 świetnych gier na konsolę Nintendo

Mario, Zelda, Xenoblade - mimo młodego wieku, najnowsza konsola Nintendo doczekała się już wielu fenomenalnych gier. W tym cyklicznie aktualizowanym artykule stale prezentować będziemy tuzin najlepszych tytułów dostępnych na tej platformie sprzętowej.

Czy warto kupić PlayStation 4 Pro? Specyfikacja techniczna, plusy i minusy konsoli
Czy warto kupić PlayStation 4 Pro? Specyfikacja techniczna, plusy i minusy konsoli

Siódmego września w Nowym Jorku miała miejsce impreza pod nazwą PlayStation Meeting, na której Sony po raz pierwszy zaprezentowało konsolę PlayStation 4 Pro. Co ona potrafi i czy w ogóle warto zainteresować się tym urządzeniem?

Najlepsze gry gangsterskie... które nie są GTA
Najlepsze gry gangsterskie... które nie są GTA

Seria GTA jeszcze długo pozostanie na gangsterskim tronie, nie oznacza to bynajmniej, iż to jedyna gra mafijna, na którą warto zwrócić uwagę. Przyglądamy się bliżej produkcjom, które wprowadzały nas w przestępczy światek…