Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 30 listopada 2018, 13:18

autor: Przemysław Zamęcki

Gra we wszystko na wszystkim. Fan retro gratów i gier w pudełkach, które namiętnie kolekcjonuje.

Najlepsze gry na PS4 – 15 świetnych gier na konsolę PlayStation 4

PlayStation 4 na dobre zadomowiło się na naszym rynku, dlatego postanowiliśmy w redakcji wybrać piętnaście najlepszych gier na tę konsolę. Oto rezultat naszej pracy.

15. Uncharted: Kolekcja Nathana Drake’a

Trylogia przygód Nathana Drake’a to świetna okazja, by zapoznać się z dokonaniami awanturnika godnymi wcześniejszych wyczynów Indiany Jonesa lub Lary Croft. - 2018-11-30
Trylogia przygód Nathana Drake’a to świetna okazja, by zapoznać się z dokonaniami awanturnika godnymi wcześniejszych wyczynów Indiany Jonesa lub Lary Croft.
  1. Gatunek: współczesny Indiana Jones
  2. Zagraj, jeśli: chcesz zobaczyć ewolucję najlepszej serii gier na PS4
  3. Nie graj, bo: pierwsza część zestarzała się trochę gorzej niż sequele – niemniej „dwójkę” i tak znać wypada
  4. Gry podobne: Tomb Raider Definitive Edition

Trudno o większego zucha na PlayStation niż Nathan Drake. Awanturnik, poszukiwacz skarbów, potomek jednego z najsławniejszych korsarzy zasłużonych dla brytyjskiego imperium, a przy okazji gość, który nawet najbardziej niebezpieczną sytuację umie trafnie i ironicznie skomentować. I to nie tylko w wersji oryginalnej, ale także w rodzimej, w której w tego bohatera wciela się niezastąpiony Jarosław Boberek.

Kolekcja Nathana Drake’a to przyzwoicie poprawione pierwsze trzy gry z serii, które pierwotnie ukazały się na PlayStation 3. W nowych edycjach doczekały się wyższej rozdzielczości, dokładniejszych tekstur, a także dwa razy bardziej płynnej animacji, utrzymującej stałe sześćdziesiąt klatek na sekundę. Niestety, coś za coś. W związku z konwersją na potężniejszą platformę z wszystkich gier wycięto tryb wieloosobowy i dodatki przedstawiające kulisy pracy nad tymi tytułami.

Na pytanie, czy warto zapoznać się z pierwszymi przygodami Nathana przed, a nawet już po „lekturze” obowiązkowej na PS4, jaką jest czwarta część cyklu, odpowiedź brzmi: oczywiście. Tym bardziej że to właśnie część druga jest ponoć tą najlepszą, a przynajmniej najbardziej przełomową zarówno pod względem opowiadanej historii, jak i technicznej doskonałości. Należy wprawdzie w przypadku tego ostatniego aspektu wziąć poprawkę na poprzednią generację, ale nawet na czwartej czarnulce Nepal wygląda olśniewająco.

  1. Recenzja gry Uncharted: Kolekcja Nathana Drake’a – remaster na medal

Czy masz konsolę PlayStation 4?

76,5%

Tak

23,5%

Nie

Grand Theft Auto V

Grand Theft Auto V

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Nier: Automata

Nier: Automata

Bloodborne

Bloodborne

Horizon Zero Dawn

Horizon Zero Dawn

The Last of Us

The Last of Us

Uncharted 4: Kres Złodzieja

Uncharted 4: Kres Złodzieja

NiOh

NiOh

Persona 5

Persona 5

Najlepsze gry na Switcha – 12 świetnych gier na konsolę Nintendo
Najlepsze gry na Switcha – 12 świetnych gier na konsolę Nintendo

Mario, Zelda, Xenoblade - mimo młodego wieku, najnowsza konsola Nintendo doczekała się już wielu fenomenalnych gier. W tym cyklicznie aktualizowanym artykule stale prezentować będziemy tuzin najlepszych tytułów dostępnych na tej platformie sprzętowej.

Czy warto kupić PlayStation 4 Pro? Specyfikacja techniczna, plusy i minusy konsoli
Czy warto kupić PlayStation 4 Pro? Specyfikacja techniczna, plusy i minusy konsoli

Siódmego września w Nowym Jorku miała miejsce impreza pod nazwą PlayStation Meeting, na której Sony po raz pierwszy zaprezentowało konsolę PlayStation 4 Pro. Co ona potrafi i czy w ogóle warto zainteresować się tym urządzeniem?

Najlepsze gry gangsterskie... które nie są GTA
Najlepsze gry gangsterskie... które nie są GTA

Seria GTA jeszcze długo pozostanie na gangsterskim tronie, nie oznacza to bynajmniej, iż to jedyna gra mafijna, na którą warto zwrócić uwagę. Przyglądamy się bliżej produkcjom, które wprowadzały nas w przestępczy światek…