Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać Artykuły PREMIUM

Publicystyka

Publicystyka 6 stycznia 2018, 11:30

Najlepsze gry 2017 roku – wybór redakcji

Czas na najważniejsze z podsumowań 2017 roku – które gry wideo z minionych dwunastu miesięcy były najlepsze? Prezentujemy osiemnaście redakcyjnych wyborów – to te tytuły pokochaliśmy najmocniej.

Spis treści

7. Assassin’s Creed Origins

Wraz z Origins cykl powrócił do najwyższej dyspozycji. Czy ta część osiągnie tak kultowy status jak niegdyś Assassin’s Creed II? - 2018-01-06
Wraz z Origins cykl powrócił do najwyższej dyspozycji. Czy ta część osiągnie tak kultowy status jak niegdyś Assassin’s Creed II?
  1. Producent: Ubisoft
  2. Data premiery: 27 października
  3. Platformy: PC, PlayStation 4, Xbox One
  4. Gatunek: gra akcji, sandbox
  5. Nasza ocena: 9/10

Od pewnego czasu seria Assassin’s Creed ewoluowała w bardzo niepokojącym kierunku: kolejne, wydawane rok po roku gry różniły się od siebie tłem historycznym oraz średnio interesującymi głównymi bohaterami, a recenzenci do wtóru z graczami zaczęli wytykać twórcom brak istotnych zmian w rozgrywce oraz wyraźny brak szlifu podczas produkcji. Ubisoft postanowił wziąć sobie te uwagi do serca, poświęcił Origins więcej czasu... i w efekcie otrzymaliśmy jedną z najlepszych odsłon tego cyklu. Nowe Assassin’s Creed ponownie zachwyca ogromnym, otwartym światem, mnóstwem pobocznych aktywności oraz angażującą rozgrywką.

Dodatkowy rok przeznaczony na prace nad Origins widać na każdym kroku: od scenariusza, który w końcu potrafi naprawdę wciągnąć, przez dającego się lubić bohatera, aż po dziesiątki zaprojektowanych z dbałością o szczegóły i atmosferę lokacji. W równym stopniu jest to tytuł skierowany do miłośników serii (bo główne jej elementy zostały tu zachowane), jak i do tych, którzy do tej pory trzymali się od niej z daleka. Usprawnione zostały systemy walki oraz skradania, co daje większą swobodę przy wyborze sposobu zabawy, położono też dodatkowy nacisk na rozwój bohatera. Końcowy efekt to produkt zdecydowanie bardziej złożony od poprzednich części... a dzięki temu także wyjątkowo satysfakcjonujący. Od czasów kultowej już „dwójki” Assassin’s Creed nie było w tak dobrej dyspozycji.

  1. Assassin’s Creed Origins w encyklopedii gier

Jakub Mirowski

Jakub Mirowski

Z GRYOnline.pl związany od 2012 roku: zahaczył o newsy, publicystykę, felietony, dział technologiczny i tvgry, obecnie specjalizuje się w ambitnych tematach. Napisał zarówno recenzje trzech odsłon serii FIFA, jak i artykuł o afrykańskiej lodówce low-tech. Poza GRYOnline.pl jego materiały na temat uchodźców, migracji oraz zmian klimatycznych publikowane były m.in. w Krytyce Politycznej, OKO.press i Nowej Europie Wschodniej. W kwestii gier jego zakres zainteresowań jest nieco węższy i ogranicza się do wszystkiego, co wyrzuci z siebie FromSoftware, co ciekawszych indyków i tytułów typowo imprezowych.

więcej

TWOIM ZDANIEM

Jak oceniasz rok 2017 w grach w skali od 1 (słaby) do 5 (świetny)?

1
6,1%
2
8%
3
33,5%
4
39,6%
5
12,9%
Zobacz inne ankiety
Gry 2018 roku – lista najlepszych tytułów tego roku
Gry 2018 roku – lista najlepszych tytułów tego roku

W tym na bieżąco aktualizowanym artykule będziemy przedstawiać gry wydane w 2018 roku, które naszym zdaniem zasługują na wyróżnienie, oraz w szybki sposób odsyłać Was do recenzji danych tytułów.

Nie tylko RDR2 – 18 gier drugiej połowy 2018 roku, na które warto czekać
Nie tylko RDR2 – 18 gier drugiej połowy 2018 roku, na które warto czekać

Ostatnie sześć miesięcy mogło Was mile zaskoczyć lub rozczarować, ale pamiętajmy, że to dopiero półmetek 2018 roku. Do 31 grudnia na półki sklepowe trafi jeszcze sporo interesujących produkcji, dzięki którym nie będziemy narzekać na nudę.

Skyrim 2 i Borderlands 3 – na zapowiedzi tych 18 gier czekamy w tym roku
Skyrim 2 i Borderlands 3 – na zapowiedzi tych 18 gier czekamy w tym roku

W branży zdominowanej przez uznane marki i sequele wiele serii jest już na tyle wyeksploatowanych, że mamy ich serdecznie dość. Oczywiście nie tych, które wymienione są w niniejszym artykule – zapowiedzi tych kontynuacji wprost nie możemy się doczekać.