Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać Artykuły PREMIUM

Publicystyka

Publicystyka 6 stycznia 2018, 11:30

Najlepsze gry 2017 roku – wybór redakcji

Czas na najważniejsze z podsumowań 2017 roku – które gry wideo z minionych dwunastu miesięcy były najlepsze? Prezentujemy osiemnaście redakcyjnych wyborów – to te tytuły pokochaliśmy najmocniej.

Spis treści

12. Uncharted: Zaginione dziedzictwo

W Zaginionym dziedzictwie nie zagracie Nathanem Drakiem, ale nie martwcie się – duet głównych bohaterek w niczym mu nie ustępuje. - 2018-01-06
W Zaginionym dziedzictwie nie zagracie Nathanem Drakiem, ale nie martwcie się – duet głównych bohaterek w niczym mu nie ustępuje.
  1. Producent: Naughty Dog
  2. Data premiery: 22 sierpnia
  3. Platformy: PlayStation 4
  4. Gatunek: gra akcji
  5. Nasza ocena: 9,5/10

Jeśli Naughty Dog wytrwa w swoim postanowieniu i naprawdę nie wróci do serii Uncharted, Zaginione dziedzictwo jest zdecydowanie godnym pożegnaniem z tym hitowym cyklem. Pozycja, początkowo planowana jako zwyczajne rozszerzenie do świetnie ocenianej czwartej części, wkrótce rozrosła się do rozmiarów samodzielnego dodatku i w finalnej postaci jej przejście zajmuje około ośmiu godzin (czyli tyle, ile kampania w pierwszej odsłonie serii!). Choć Naughty Dog nie wprowadziło jakichś diametralnych poprawek do formuły – to nadal miks gry zręcznościowej, strzelanki oraz rozwiązywania zagadek – kompletnie zmieniło pierwszoplanową obsadę, w głównych rolach obsadzając Chloe Frazer i Nadine Ross, wyłączając natomiast z historii Nathana Drake’a i spółkę.

Ryzyko się opłaciło, bo fabularnie Zaginione dziedzictwo niczym nie ustępuje najlepszym filmom przygodowym. Tym razem deweloperzy zabierają nas do Indii, gdzie duet bohaterek poszukuje artefaktu znanego jako Kieł Ganeśi. Po drodze panie natykają się na przywódcę lokalnej rebelii i wplątują w miejscowy konflikt zbrojny – na brak atrakcji gracz nie może więc narzekać. Samodzielny dodatek posiada wszystkie najważniejsze zalety cyklu: interesującą historię, postacie z krwi i kości oraz absolutnie fenomenalny projekt lokacji, który w każdym obudzi uśpionego poszukiwacza skarbów. Rozszerzenie może dumnie stanąć obok pełnoprawnych odsłon Uncharted... i być jednym z powodów, dla których będziemy tęsknić za tą serią jeszcze przez długi czas.

  1. Uncharted: Zaginione dziedzictwo w encyklopedii gier

Jakub Mirowski

Jakub Mirowski

Z GRYOnline.pl związany od 2012 roku: zahaczył o newsy, publicystykę, felietony, dział technologiczny i tvgry, obecnie specjalizuje się w ambitnych tematach. Napisał zarówno recenzje trzech odsłon serii FIFA, jak i artykuł o afrykańskiej lodówce low-tech. Poza GRYOnline.pl jego materiały na temat uchodźców, migracji oraz zmian klimatycznych publikowane były m.in. w Krytyce Politycznej, OKO.press i Nowej Europie Wschodniej. W kwestii gier jego zakres zainteresowań jest nieco węższy i ogranicza się do wszystkiego, co wyrzuci z siebie FromSoftware, co ciekawszych indyków i tytułów typowo imprezowych.

więcej

TWOIM ZDANIEM

Jak oceniasz rok 2017 w grach w skali od 1 (słaby) do 5 (świetny)?

1
6,1%
2
8%
3
33,5%
4
39,6%
5
12,9%
Zobacz inne ankiety
Gry 2018 roku – lista najlepszych tytułów tego roku
Gry 2018 roku – lista najlepszych tytułów tego roku

W tym na bieżąco aktualizowanym artykule będziemy przedstawiać gry wydane w 2018 roku, które naszym zdaniem zasługują na wyróżnienie, oraz w szybki sposób odsyłać Was do recenzji danych tytułów.

Nie tylko RDR2 – 18 gier drugiej połowy 2018 roku, na które warto czekać
Nie tylko RDR2 – 18 gier drugiej połowy 2018 roku, na które warto czekać

Ostatnie sześć miesięcy mogło Was mile zaskoczyć lub rozczarować, ale pamiętajmy, że to dopiero półmetek 2018 roku. Do 31 grudnia na półki sklepowe trafi jeszcze sporo interesujących produkcji, dzięki którym nie będziemy narzekać na nudę.

Skyrim 2 i Borderlands 3 – na zapowiedzi tych 18 gier czekamy w tym roku
Skyrim 2 i Borderlands 3 – na zapowiedzi tych 18 gier czekamy w tym roku

W branży zdominowanej przez uznane marki i sequele wiele serii jest już na tyle wyeksploatowanych, że mamy ich serdecznie dość. Oczywiście nie tych, które wymienione są w niniejszym artykule – zapowiedzi tych kontynuacji wprost nie możemy się doczekać.