Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 29 marca 2021, 14:28

autor: Draug & PefriX

25 najlepszych gier hack’n’slash - diablo dobra lista

Wracamy do naszego zestawienia 25 najlepszych gier z podgatunku hack and slash. W 2021 roku nadszedł bowiem czas na aktualizację tej listy. A zatem siecz i rąb, zbieraj graty i nabijaj poziomy. Czego chcieć więcej?

9. Wolcen: Lords of Mayhem

Pewnie sporo osób będzie niezadowolonych z pozycji Wolcena w tym rankingu. Jedni powiedzą, że to „drewno” jakich mało, standardowy hack’n’slash, którego nie warto wyróżniać, oraz kopia Diablo III i Path of Exile. Drugi obóz zwróci uwagę, że to najlepszy przedstawiciel gatunku od lat, który poziomem graficznym zmiata konkurencję i generalnie dawno nie było tak porządnego tytułu. I wiecie co? Obie strony mają poniekąd rację.

Gra Wolcen: Lords of Mayhem wyrosła na stosie obietnic, wielkich oczekiwań oraz ogromu problemów. Ostatecznie zmieniła tytuł, jak i kilka ważnych założeń projektowych (rezygnacja z otwartego świata), a do tego miała kłopoty z mocno opóźnioną premierą. Nawet sam debiut był bardzo wyboisty, sporo rzeczy nie działało i długo trzeba było czekać na tryb sieciowy. Nie zmienia to jednak faktu, że produkcja ta okazała się niezwykle przyzwoitym przedstawicielem swego gatunku.

Nie spowodowała ona wprawdzie żadnej rewolucji, niemniej dostarczyła solidne mechaniki, momentami frustrujący poziom trudności, udane walki z bossami oraz niezwykle satysfakcjonującą możliwość budowania własnej postaci. Do tego dochodzą trzy rodzaje zasobów, specjalna forma apokaliptyczna, przyjemne drzewko umiejętności pasywnych – jest w czym wybierać!

To wszystko brzmi całkiem dobrze, ale trzeba też pamiętać, że Wolcen: Lords of Mayhem to również bardzo nierówna pozycja. Są momenty, w których poziom trudności drastycznie wzrasta tylko po to, aby zaraz spaść tak nisko, że człowiek nie dowierza, iż to ta sama gra. Mało satysfakcjonująca może być również długość kampanii oraz niezbyt rozbudowany endgame w trybie sieciowym.

Poza tym szybko okazuje się, że Wolcenowi zwyczajnie brakuje zawartości. Trzeba zatem czekać na kolejne akty oraz aktualizacje z nowościami. Widać jednak, że deweloperzy aktywnie pracują nad tym tytułem, regularnie wydając łatki naprawiające błędy oraz zapowiadając odpowiednią ilość atrakcji, by gracze mieli co robić. Czas pokaże, czy na dłuższą metę gra się rozwinie, czy zmarnuje swój potencjał – a ten jest całkiem spory!

 

TWOIM ZDANIEM

Którą z tych gier lubisz najbardziej?

42,1%
Diablo III
28,3%
Grim Dawn
19,7%
Path of Exile
9,9%
Wolcen
Zobacz inne ankiety
Path of Exile

Path of Exile

Diablo III

Diablo III

Grim Dawn

Grim Dawn

Diablo II: Pan Zniszczenia

Diablo II: Pan Zniszczenia

Titan Quest: Anniversary Edition

Titan Quest: Anniversary Edition

Torchlight II

Torchlight II

Bastion

Bastion

Dungeon Siege

Dungeon Siege

The Incredible Adventures of Van Helsing II

The Incredible Adventures of Van Helsing II

Nie tylko Diablo - 12 najlepszych nadchodzących gier hack'n'slash
Nie tylko Diablo - 12 najlepszych nadchodzących gier hack'n'slash

Miłośnicy sieczenia i rąbania monstrualnych hord dotąd zgrupowani byli głównie wokół dwóch tytułów, Diablo III oraz Path of Exile. Nadchodzący pretendenci do tronu hack’n’slash spróbują zmienić ten układ sił.