Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry na świecie 4 września 2011, 13:10

autor: Sarge

Call of Duty: Modern Warfare 3 - nowe tryby multiplayer, system killstreaków, perki i inne

Impreza Call of Duty XP przyniosła ze sobą wiele szczegółów na temat trybu multiplayer w grze Call of Duty: Modern Warfare 3. Firma Activision ujawniła nowe opcje zabawy, odmieniony system killstreaków i rozwoju broni, a także potwierdziła kilka map i perków, jakie znajdą się w końcowym produkcie.

Firma Activision na imprezie Call of Duty XP ujawniła szereg detali dotyczących trybu multiplayer w grze Call of Duty: Modern Warfare 3. Poznaliśmy nowe opcje zabawy, a także zmiany wprowadzone w systemie rozgrywki. Na miejscu jest redakcja gry-online.pl oraz tvgry.pl, zachęcamy więc do sprawdzenia materiałów, jakie dla Was przygotowaliśmy.

 1. Nowości z Call of Duty XP: Kill Confirmation, killstreaki, Elite
 2. Call of Duty XP - oprowadzamy po imprezie
 3. Call of Duty Experience - The Pit
 4. Scrapyard na Call of Duty Experience

Strike Packages

Pod powyższą nazwą kryje się nowe określenie dla systemu killstreaków, który będziemy mogli lepiej dostosować do własnego stylu gry. Przed rozpoczęciem meczu wybierzemy jeden z trzech typów killstreaków: Assault, Recon lub Specialist. Każdy z nich odpowiada innym potrzebom gracza.

W ramach Assault Strike Package odblokujemy najbardziej ofensywne nagrody, odpowiadające tym znanym z Call of Duty: Modern Warfare 2. Killstreaki nabijamy wykonując serię zabójstw i jednocześnie nie uśmiercając swojej postaci – zgon powoduje wyzerowanie tej statystyki. Potwierdzono kilka nazw nagród do odblokowania, gdy zdecydujemy się na grupę Assault Strike Package:

 1. 5 zabójstw z rzędu: I.M.S.;
 2. 9 zabójstw z rzędu: Strafe Run;
 3. 9 zabójstw z rzędu: AH-6 Overwatch;
 4. 10 zabójstw z rzędu: Assault Drone;
 5. 15 zabójstw z rzędu: Juggernaut.

Support Strike Package zawiera szereg umiejętności defensywnych, które pozwolą przede wszystkim wesprzeć drużynę, ale nie pomogą bezpośrednio w zabijaniu przeciwników. Atutem tej opcji jest fakt, że killstreaki nie resetują się w chwili naszej śmierci, co może wzbudzać pewne kontrowersje. Lista ujawnionych umiejętności prezentuje się następująco:

 1. 5 zabójstw: Ballistic Vest;
 2. 5 zabójstw: Airdrop Trap;
 3. 10 zabójstw: Recon Drone;
 4. 14 zabójstw: Stealth Bomber;
 5. 18 zabójstw: Juggernaut Recon.

Specialist Strike Package twórcy nazywają najlepszą propozycją dla doświadczonych graczy. Za utrzymanie łańcucha śmierci, w tym przypadku nie dostaniemy dodatkowych ataków. Zamiast tego odblokujemy kolejne trzy perki, co pozwoli korzystać z sześciu naraz.

System rozwoju broni

W grze znajdziemy ponad 40 broni. Dla każdej z nich odblokujemy unikalne ulepszenia w postaci dodatkowych elementów lub „zdolności” (nazwanych Weapon Proficiencies). Wśród tych ostatnich wykupimy m.in. zmniejszony odrzut i możliwość zainstalowania dwóch dodatków, takich jak tłumik czy celownik holograficzny.

Nowe perki

Twórcy potwierdzili także nowe perki, wśród których znajdziemy m.in.:

 1. Recon – użycie wybuchowych broni przez przeciwnika powoduje wyświetlenie go na mini-mapie;
 2. Blind Eye – gracz jest niewidzialny dla wsparcia lotniczego;
 3. Assassin – gracz jest niewidoczny dla jednostek UAV, przenośnych radarów i gogli wykrywających ciepło;
 4. Quickdraw – szybsze celowanie;
 5. Stalker – szybsze poruszanie się w trakcie celowania;
 6. Marksman – identyfikuje cele z dalszej odległości.
Call of Duty: Modern Warfare 3 - nowe tryby multiplayer, system killstreaków, perki i inne - ilustracja #1

Nowe tryby multiplayer

Wiele ulubionych opcji rozgrywki z poprzednich części powróci w Call of Duty: Modern Warfare 3, ale jest też kilka nowości. W rankingowych meczach będziemy mogli wziąć udział w dwóch nowych trybach:

 1. Kill Confirmed – wariacja na temat tradycyjnego Team Deathmatch. W tym przypadku każde zabójstwo musimy potwierdzić, zbierając nieśmiertelnik nieżyjącego przeciwnika. Należy się spieszyć, zanim zrobi to inny gracz;
 2. Team Defender – zbieramy flagę wrogiej drużyny i jak najdłużej utrzymujemy się przy życiu, zdobywając w ten sposób punkty.

Jeszcze więcej nowych trybów znajdziemy w prywatnych meczach (dodatkowo pojawi się możliwość modyfikowania zasad takich potyczek):

 1. Infection – zainfekowany gracz zabijając przeciwnika „rekrutuje” go do drużyny zarażonych;
 2. Drop Zone – musimy jak najdłużej utrzymać wybrany obszar;
 3. Team Juggernaut – wariacja na temat Team Deathmatch, w której drużynie pomaga opancerzony juggernaut;
 4. Juggernaut – zabijamy juggernauta, po czym sami się w niego wcielamy;
 5. Gun Game – musimy zdominować daną potyczkę każdą bronią;
 6. One in the Chamber – zdobywamy amunicję eliminując przeciwników. Wygrywa ostatnia osoba na polu bitwy.

Potwierdzone mapy i dedykowane serwery

Od jakiegoś czasu wiadomo, że Call of Duty: Modern Warfare 3 na PC zaoferuje wsparcie dla dedykowanych serwerów. Gracze będą mogli przeglądać, filtrować, dodawać do ulubionych oraz dołączać do wybranych przez siebie serwerów. Jeśli zdecydujemy się sami założyć jakąś rozgrywkę, dostaniemy pełną kontrolę nad zasadami danej potyczki i otrzymamy możliwość wyrzucania graczy.

W pełnej wersji gry znajdziemy szesnaście map, na których zagramy w wielu trybach multiplayer. Na imprezie Call of Duty XP zaprezentowano pięć aren: Resistance, Dome, Underground, Village oraz Arkaden.

Call of Duty: Modern Warfare 3 - nowe tryby multiplayer, system killstreaków, perki i inne - ilustracja #2

Call of Duty: Modern Warfare 3 zadebiutuje 8 listopada na PlayStation 3, Xboksie 360, pecetach, Wii oraz DS-ie. Wydaniem gry w naszym kraju zajmie się firma Licomp Empik Multimedia, która dostarczy pierwsze trzy wymienione edycje w angielskiej wersji językowej z polskimi napisami.

 1. Nowości z Call of Duty XP: Kill Confirmation, killstreaki, Elite
 2. Call of Duty XP - oprowadzamy po imprezie
 3. Call of Duty Experience - The Pit
 4. Scrapyard na Call of Duty Experience
 5. Zapowiedź – tryb kooperacji w Modern Warfare 3
 6. Zapowiedź – pierwsze spojrzenie
 7. Video Multiplayer Reveal