Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Elite: Dangerous Najnowsze wiadomości i informacje

Elite Dangerous: Beyond - wkrótce beta-testy nowej zawartości

AlexB, 12 stycznia 2018, 16:10

Studio Frontier Developments zapowiedziało beta-testy Beyond - trzeciego sezonu aktualizacji (dodatków) do kosmicznego symulatora Elite: Dangeous. Pecetowi gracze będą mogli sprawdzać nadchodzące nowości od 25 stycznia.

Elite: Dangerous - poznaliśmy plany na 2018 rok

Góral, 9 października 2017, 10:20

Studio Frontier Developments ujawniło plany rozwoju gry Elite: Dangerous w 2018 roku. Posiadacze przepustki Horizons doczekają się m.in. ulepszonej technologi planetarnej, systemu Squadrons czy nowych statków.

Planet Coaster sprzedał się w ponad milionie egzemplarzy

Movis, 16 sierpnia 2017, 08:54

Brytyjskie studio Frontier Developments podzieliło się wynikami sprzedaży swoich największych hitów. Jak się okazuje, symulator parku rozrywki Planet Coaster cieszy się sporą popularnością. Inna gra zespołu – Elite: Dangerous – została zakupiona przez 2,75 mln osób.

Pierwsze spotkanie z obcymi w Elite: Dangerous

Entelarmer, 6 stycznia 2017, 13:39

W sieci pojawiły się doniesienia na temat spotkań graczy Elite: Dangerous z niezidentyfikowanym statkiem. Według spekulacji tajemniczy obiekt ma być dziełem rasy Thargoidów i zwiastuje rychłe przybycie tej insektoidalnej rasy.

Elite: Dangerous ukaże się na PlayStation 4 w 2017 roku

Entelarmer, 8 grudnia 2016, 18:55

Studio Frontier Developments ujawniło termin premiery gry Elite: Dangerous na konsoli PlayStation 4. Tytuł zaoferuje wsparcie dla funkcji wersji Pro i będzie dostępny wraz ze wszystkimi wydanymi dodatkami.

Elite: Dangerous zrezygnuje ze wsparcia 32-bitowych systemów i DirectX 10

Yossarian, 19 września 2016, 20:05

Twórcy Elite: Dangerous ze studia Frontier Developments poinformowali dzisiaj na oficjalnym forum gry, że za pół roku przestanie ona wspierać zarówno DirectX 10, jak i systemy Windows o 32-bitowej architekturze.

Patch 2.2 do Elite: Dangerous ukaże się w październiku - znamy zawartość łatki

luckie, 19 sierpnia 2016, 15:49

Podczas panelu na targach gamescom 2016 studio Frontier Developments omówiło zawartość aktualizacji 2.2 do gry Elite: Dangerous. Aktualizacja o nazwie Guardians wprowadzi m.in. nowy rodzaj misji, myśliwce, urozmaicone wnętrza portów kosmicznych itp. Łatka zadebiutuje w połowie października.

Elite Dangerous: Arena - tryb PvP z kosmicznego symulatora ukazał się jako samodzielna gra

Adrian Werner, 17 lutego 2016, 11:14

Do sprzedaży trafiło Elite: Dangerous - Arena. Jest to samodzielna produkcja oferująca tryb PvP z kosmicznego symulatora Elite: Dangerous. Obie produkcje są ze sobą kompatybilne, a dla osób, które kupią Arenę, przewidziana jest zniżka w wysokości pełnej ceny na grę-matkę.

Elite: Dangerous - twórcy skupiają się na wersji SteamVR, ale nie rezygnują z Oculus Rifta

Góral, 23 stycznia 2016, 15:56

Jak dobrze wiemy od jakiegoś czasu, studio Frontier Development pracuje nad wersją gry Elite: Dangerous przeznaczoną dla gogli rzeczywistości wirtualnej SteamVR. Deweloperzy zaznaczyli jednak, że nie zaprzestali współpracy z firmą Oculus VR i w przyszłości pojawi się także edycja dla Oculus Rifta.

Elite: Dangerous z 1,4 miliona sprzedanych egzemplarzy

Entelarmer, 14 stycznia 2016, 15:25

Studio Frontier Developments poinformowało o sprzedaniu ponad 1,4 miliona egzemplarzy gry Elite: Dangerous do końca 2015 roku. Jednocześnie podano przychód firmy za minione pół roku, który wyniósł 10,9 miliona funtów.

Elite: Dangerous - Horizons w pierwszej dziesiątce. Top 10 Steam (13 - 19 grudnia)

Przemysław Zamęcki, 21 grudnia 2015, 07:00

Fallout 4 znowu utracił tron, zajęty ponownie już po raz nie wiadomo który przez Grand Theft Auto V. Tymczasem w pierwszej dziesiątce hitów Steama, najpopularniejszej platformy cyfrowej dystrybucji na PC, debiutuje Horizons - dodatek do Elite: Dangerous umożliwiający m.in. lądowanie na planetach.

Dziś debiutuje Elite: Dangerous - Horizons; lądowanie na powierzchni planet staje się faktem

luckie, 15 grudnia 2015, 11:43

Elite: Dangerous - Horizons ma dziś swoją premierę. Planetary Landings, pierwsze DLC wchodzące w skład pakietu, pozwala graczom osobiście lądować na powierzchni planet i eksplorować je.

Elite: Dangerous - Horizons dostało wsparcie dla SteamVR. Wymagania sprzętowe powalają

Adrian Werner, 5 grudnia 2015, 10:44

Studio Frontier Development ujawniło, jakim sprzętem trzeba będzie dysponować, aby bawić się Elite: Dangerous - Horizons w wirtualnej rzeczywistości za pomocą SteamVR.

Elite: Dangerous wyprzedza Metal Gear Solid V. Top 10 Steam (20 - 26 września)

Przemysław Zamęcki, 28 września 2015, 07:00

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain chwilowo musi zejść na plan dalszy, bo nowym liderem listy hitów na popularnej platformie cyfrowej dystrybucji Steam zostało kosmiczne Elite: Dangerous. Zapraszamy do zapoznania się z pierwszą dziesiątką najchętniej kupowanych tytułów ubiegłego tygodnia.

Elite: Dangerous – nowe informacje o pakiecie rozszerzeń Horizons

Luc, 26 września 2015, 12:46

Pakiet rozszerzeń Horizons do Elite: Dangerous pozwoli nam lądować na wybranych planetach, ale to nie jedyne nowości, jakie nas w nim czekają. Studio Frontier Developments właśnie ujawniło kolejne modyfikacje, które planuje wprowadzić.

Elite: Dangerous - zapowiedziano pakiet rozszerzeń Horizons

Renox, 5 sierpnia 2015, 15:25

Studio Frontier Developments zapowiedziało pakiet rozszerzeń pod tytułem Horizons do swojego flagowego symulatora kosmicznego - gry Elite: Dangerous. Deweloperzy ujawnili, że pierwszy z serii dodatków upubliczniony zostanie jeszcze w tym roku i pozwoli na lądowanie na wybranych planetach.

Elite: Dangerous otrzymał potężną aktualizację

Arantasar, 7 czerwca 2015, 10:52

Kosmiczny symulator Elite: Dangerous otrzymał trzecią darmową aktualizację – Powerplay. Jest to największe rozszerzenie jak do tej pory. Twórcy wprowadzili do gry nowe statki, usprawnienia w mechanice, a także możliwość dołączenia do jednego ze stronnictw walczących o dominację w galaktyce.

Elite: Dangerous - klucze Steam otrzymają wszyscy posiadacze gry

Adrian Werner, 9 maja 2015, 14:35

Studio Frontier Developments poinformowało, że wkrótce wszyscy posiadacze Elite: Dangerous otrzymają kody pozwalające aktywować grę w usłudze Steam. Ponadto twórcy kończą pracę nad nową aktualizacją, która wprowadzi do galaktyki rywalizację między frakcjami.

Elite: Dangerous zdobywa nową galaktykę. Top 10 Steam (5 - 11 kwietnia)

Przemysław Zamęcki, 13 kwietnia 2015, 07:00

Grand Theft Auto V. Ten tytuł podgrzał emocje pecetowców do takiej temperatury, że duża część z nich ledwie może doczekać się premiery dzieła Rockstara. Tymczasem na Steama trafia Elite: Dangerous i to właśnie ten tytuł wydaje się być cichym bohaterem sprzedaży w ubiegłym tygodniu na najpopularniejszej platformie cyfrowej dystrybucji.

Elite: Dangerous ukaże się na konsoli Xbox One

Góral, 5 marca 2015, 08:46

Kosmiczny symulator Elite: Dangerous ukaże się latem bieżącego roku na konsoli Xbox One - ujawnił Phil Spencer, odpowiadający w firmie Microsoft za markę Xbox. Jednocześnie opublikowano zwiastun promujący tytuł studia Frontier Developments.

Leonard Nimoy zostanie upamiętniony w Star Trek Online oraz Elite: Dangerous

Jakub Mirowski, 1 marca 2015, 14:15

Leonard Nimoy, zmarły w ubiegły piątek aktor, znany z roli Spocka w serialu oraz filmach z uniwersum Star Treka, zostanie upamiętniony w grach Star Trek Online oraz Elite: Dangerous przy okazji najbliższych aktualizacji.

Elite: Deadly pierwszym dodatkiem dla Elite: Dangerous?

Luc, 19 lutego 2015, 09:10

Wiele wskazuje na to, że oprócz nieustannych łatek i aktualizacji, niedawno wydane Elite: Dangerous doczeka się w przyszłości także i pełnoprawnego rozszerzenia. W Europejskim Urzędzie Patentowym, pod kategorią „gry wideo” pojawił się właśnie wniosek rezerwujący tajemniczy tytuł Elite: Deadly.

Elite: Dangerous sprzedało się w nakładzie ponad 300 tys. egzemplarzy

Góral, 11 stycznia 2015, 09:55

Studio Frontier Developments ujawniło, że kosmiczny symulator Elite: Dangerous sprzedał się do tej pory w nakładzie przekraczającym 300 tys. egzemplarzy. Wynik ten przełożył się na 14,1 mln funtów przychodu.

Dziś premiera Elite: Dangerous

Entelarmer, 16 grudnia 2014, 12:52

Dziś premierę ma Elite: Dangerous, czwarta odsłona słynnej serii kosmicznych symulatorów. Choć recenzji dzieła studia Frontier Developments jak na razie brak, to dotychczasowe opinie nastrajają bardziej niż optymistycznie.

Elite: Dangerous na znakomitym zwiastunie premierowym

Góral, 11 grudnia 2014, 13:45

Kosmiczny symulator Elite: Dangerous ukaże się w pełnej wersji 16 grudnia, ale studio Frontier Developments wypuściło już znakomity zwiastun, promujący zbliżający się wielkimi krokami projekt. Przy okazji podzielono się kilkoma dodatkowymi informacjami.

Wieści ze świata (Double Fine, Take-Two, Star Citizen, Elite: Dangerous, Goat MMO Simulator) 24/11/2014

Entelarmer, 24 listopada 2014, 13:15

Dziś piszemy m.in. o zwolnieniach w studiu Double Fine, nowych informacjach na temat Star Citizen w trybie FPS oraz nietypowym easter eggu w Goat MMO Simulator. Witamy w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Elite: Dangerous – refundacja za brak trybu offline nie dla testerów [aktualizacja]

Draug, 20 listopada 2014, 18:28

Afery wokół braku obiecanego trybu offline w grze Elite: Dangerous ciąg dalszy. Studio Frontier Developments poinformowało, że na zwrot pieniędzy nie mogą liczyć osoby, które grały już w omawiany tytuł w wersji alfa lub beta. Taka decyzja wywołała kolejną falę niezadowolenia wśród fanów space-sima Davida Brabena.

Elite: Dangerous bez trybu offline - gracze chcą zwrotu pieniędzy

Draug, 17 listopada 2014, 15:10

Studio Frontier Developments (kierowane przez Davida Brabena) ogłosiło, że debiutująca w grudniu gra Elite: Dangerous zostanie pozbawiona możliwości grania offline, wbrew pierwotnym obietnicom. Decyzja ta spotkała się z ostrą krytyką części fanów, którzy zaczęli żądać zwrotu pieniędzy zainwestowanych w rozwój tytułu.

Znamy datę premiery Elite: Dangerous

Ender, 7 listopada 2014, 19:45

Poznaliśmy oficjalną datę premiery kosmicznego symulatora Elite: Dangerous. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, produkcja zadebiutuje jeszcze w tym roku, a dokładnie w połowie grudnia. Tytuł ukaże się wyłącznie na komputerach PC.

Elite: Dangerous - druga faza beta rozpoczęta; nowe informacje o konsolowej wersji

Góral, 1 października 2014, 13:57

Studio Frontier Developments rozpoczęło drugą fazę beta testów kosmicznego symulatora Elite: Dangerous. Nowa wersja gry wprowadziła szereg mniejszych i większych zmian, o których przeczytacie w dalszej części wiadomości. Jednocześnie poznaliśmy kolejne informacje o konsolowej wersji produkcji.

Elite: Dangerous - druga faza bety rozpocznie się 30 września

Góral, 20 września 2014, 18:10

30 września kosmiczny symulator Elite: Dangerous wejdzie w drugą fazę beta testów. W związku z tym studio Frontier Developments po raz kolejny zaktualizuje swoją produkcję, która ukaże się w pełnej wersji pod koniec bieżącego roku.

Elite: Dangerous zostanie wydane po polsku

luckie, 31 lipca 2014, 12:18

Elite: Dangerous w przyszłości będzie dostępne w polskiej wersji językowej. Póki co jednak w płatną betę nowego space-sima od Davida Brabena można grać jedynie po angielsku i niemiecku.

Elite: Dangerous - dostęp do bety tańszy o połowę

Sarge, 23 lipca 2014, 11:23

Wraz z zakończeniem testów Premium Beta gry Elite: Dangerous, można zagwarantować sobie dostęp do standardowej bety za połowę poprzedniej kwoty. Rozpocznie się ona 29 lipca, choć pewną część zawartości dla jednego gracza nabywcy pre-orderów sprawdzą już teraz.

Elite: Dangerous być może ukaże się na konsolach

Góral, 14 lipca 2014, 14:15

David Braben, szef studia Frontier Developments, wyjawił, że w planach firmy znajdują się konsolowe wersje space-sima Elite: Dangerous. Obecnie deweloper nie ma jednak do przekazania żadnych konkretów, gdyż na razie głównym celem jest dostarczenie znakomitej gry na PC-ty.

Elite: Dangerous - standardowa beta rozpocznie się 29 lipca

Góral, 28 czerwca 2014, 09:59

Twórcy ze studia Frontier Developments ujawnili, ze 29 lipca space-sim Elite: Dangerous wejdzie w fazę standardowych beta testów. Dostęp do nich otrzymają osoby, który wykupią pakiet za 60 euro. Jednocześnie zdradzono, że w ten sam dzień ze sprzedaży zostanie wycofany Lifetime Expansion Pack gwarantujący dostęp do nadchodzących rozszerzeń.

Elite: Dangerous - rozpoczęto wczesną fazę testów Premium Beta

Góral, 10 kwietnia 2014, 21:28

Wyczekiwany space-sim Davida Brabena i jego studia Frontier Developments - Elite: Dangerous - wszedł dziś we wczesną fazę Premium Beta. Jednocześnie ujawniono, że pełna wersja tych testów zostanie udostępniona 30 maja, a w międzyczasie rozpocznie się czwarty etap alfy.

Elite: Dangerous wchodzi w drugą fazę testów alfa. Kosmiczny symulator Davida Brabena otrzymuje multiplayer

luckie, 6 lutego 2014, 13:24

Rozpoczęła się druga faza testów alfa kosmicznego symulatora Elite: Dangerous. Gra studia Frontier Developments z Davidem Brabenem na czele oferuje obecnie cztery warianty trybu multiplayer, które umożliwiają zarówno rywalizację, jak i współpracę między graczami. Z tej okazji opublikowano nowy film prezentujący wieloosobową rozgrywkę w akcji.

Elite: Dangerous – ruszyła pierwsza faza testów alfa. Zobacz nowy zwiastun

luckie, 13 grudnia 2013, 12:17

Studio Frontier Developments udostępniło pierwszy moduł testowy gry Elite: Dangerous w wersji alfa. Osoby, które wpłaciły co najmniej 200 funtów mogą dzięki temu brać udział w singleplayerowych starciach kosmicznych. Przy tej okazji warto obejrzeć nowy zwiastun produkcji.

Elite: Dangerous w wersji alfa zadebiutuje w grudniu bieżącego roku

Sarge, 20 października 2013, 14:40

Studio Frontier Development udostępni w grudniu wersję alfa gry Elite: Dangerous. W testach wezmą udział wybrane osoby, które w trakcie zbiórki pieniędzy w serwisie Kickstarter wpłaciły przynajmniej 200 funtów.

Elite: Dangerous – nowy trailer

Ender, 13 września 2013, 19:23

Twórcy kosmicznego symulatora Elite: Dangerous, kolejnej części legendarnej serii Elite, opublikowali nowy trailer produkcji, przedstawiający walkę z potężnym krążownikiem. Film zawiera również pierwsze fragmenty ścieżki dźwiękowej, które usłyszymy podczas rozgrywki.

Elite: Dangerous na pierwszych screenach

Góral, 13 lipca 2013, 12:48

Michael Brookes, jeden z producentów gry Elite: Dangerous, opublikował pierwsze cztery screeny z nadchodzącej produkcji. Tytuł ukaże się na rynku, w wersji na komputery PC i Mac, w przyszłym roku.

Sukcesy Elite: Dangerous, Meriwether: An American Epic i Radio the Universe - Przegląd Kickstarterów (07/01/2013)

Adrian Werner, 7 stycznia 2013, 11:50

W najnowszym przeglądzie Kickstarterów omawiamy m.in. sukcesy gier Elite: Dangerous, Meriwether: An American Epic oraz Radio the Universe i przyglądamy się trwającym zbiórkom na Akaneiro: Demon Hunters, Dreadline, Neocolonialism oraz Legend of Dawn.

The Walking Dead: Survival Instinct, Retrovirus, One Piece: Pirate Warriors 2 i inne. Najciekawsze trailery 31.12 - 06.01

sathorn, 6 stycznia 2013, 15:13

Świąteczno-noworoczne szaleństwo już za nami, w związku z tym posucha w świecie zwiastunów gier wideo powoli się kończy. W tym tygodniu swoje wdzięki prezentują głównie tytuły niezależne. Zapraszam do przeglądu najlepszych trailerów 31.12 – 06.01.

Sukces Elite: Dangerous na Kickstarterze – komentarz redakcji gry-online.pl

luckie, 4 stycznia 2013, 15:24

Redaktorzy gry-online.pl komentują sukces Elite: Dangerous na Kickstarterze. Wygląda na to, że zainteresowanie tematyką symulatorów kosmicznych nie umarło, a wręcz odradza się na nowo. Zobaczcie także kolejny odcinek kulisów produkcji gry z polskimi napisami.

Flesz (3 stycznia 2013) – Tomb Raider, Sniper: Ghost Warrior 2, Elite

Hed, 3 stycznia 2013, 19:17

W dzisiejszym Fleszu mówimy krótko o trybie multiplayer z gry Tomb Raider oraz kolejnym już opóźnieniu strzelnki Sniper: Ghost Warrior 2.

Elite: Dangerous sfinansowany – do końca akcji zostało kilkadziesiąt godzin

Hed, 3 stycznia 2013, 10:59

Udało się zebrać pieniądze na grę Elite: Dangerous, która ma rozpocząć nowy rozdział w historii symulatorów kosmicznych. Na ten cel David Braben i studio Frontier Developments otrzymali od graczy ponad 1,25 miliona funtów.

Role graczy w Elite: Dangerous – film po polsku

luckie, 13 grudnia 2012, 09:14

Mamy dziś dla Was kolejny materiał wideo z kulis produkcji Elite: Dangerous z polskimi napisami. Zaprezentowany materiał pokazuje kilka minut gameplay’a, w którym toczy się kilkudziesięcioosobowa kosmiczna bitwa. Twórcy opowiadają też o rolach i zadaniach czekających na graczy.

Elite: Dangerous – dwa filmy z kulisów produkcji po polsku

luckie, 7 grudnia 2012, 11:22

Przygotowaliśmy dla was polskie napisy do dwóch filmów z dziennika dewelopera z Elite: Dangerous. Pierwszy z nich opowiada o multiplayerze i modelu zniszczeń statków. Drugi wyjaśnia, jakie przykładowe sytuacje napotkamy podróżując przez galaktykę i jak będzie się dało do nich ustosunkować.

David Braben o ewolucji galaktyki w grze Elite: Dangerous

Sarge, 3 grudnia 2012, 12:27

W sieci pojawił się kolejny film z cyklu „kulisy produkcji” gry Elite: Dangerous. Tym razem David Braben (założyciel studia Frontier Developments) opowiada o ewoluowaniu galaktyki na skutek różnych działań gracza.

Flesz (26 listopada 2012) – Elite, Baldur’s Gate, GRID 2, BioShock

Hed, 26 listopada 2012, 20:17

W dzisiejszym Fleszu pokazujemy rozgrywkę z Elite: Dangerous oraz Baldur’s Gate: Enhanced Edition i mówimy o braku trybu multiplayer w BioShock: Infinite.