Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 września 2015, 12:46

autor: Luc

Elite: Dangerous – nowe informacje o pakiecie rozszerzeń Horizons

Pakiet rozszerzeń Horizons do Elite: Dangerous pozwoli nam lądować na wybranych planetach, ale to nie jedyne nowości, jakie nas w nim czekają. Studio Frontier Developments właśnie ujawniło kolejne modyfikacje, które planuje wprowadzić.

Z kolejnym pakietem rozszerzeń odkryjemy nowe horyzonty. - Elite: Dangerous – nowe informacje o pakiecie rozszerzeń Horizons - wiadomość - 2015-09-26
Z kolejnym pakietem rozszerzeń odkryjemy nowe horyzonty.

Od ogłoszenia nowego pakietu rozszerzeń dla Elite: Dangerous minęło już kilka tygodni, pora więc najwyższa na kolejny zastrzyk informacji o tym, co konkretnie czeka na graczy w przyszłości. Do tej pory wiedzieliśmy między innymi o pierwszym dodatku wchodzącym w skład zestawu – Planetary Landings – który pozwoli nam na lądowanie na wybranych planetach. Choć już samo to czyni z Horizons bardzo interesującą opcję, ale jak się okazuje pozostałe modyfikacje również zapowiadają się niezwykle intrygująco. W opublikowanym niedawno komunikacie, twórcy ujawnili co jeszcze otrzymamy decydując się na zakup pakietu rozszerzeń. Będą to m.in.:

  • Statki wielozałogowe – gracze mogą wspólnie przebywać na jednym statku i dzielić się obowiązkami związanymi z jego obsługą. Oprócz pilota, można obsadzić również na przykład wieżyczki. Dokładna wielkość takich zespołów nie jest póki co znana.
  • Opcja przetrzymywania myśliwców w hangarze statku – dzięki temu w razie potrzeby można samemu przesiąść się za stery mniejszego pojazdu lub oddać go pod kontrolę AI, które postara się zlikwidować zagrażające nam niebezpieczeństwo.
  • Commander Creator – nowe narzędzie, dzięki któremu z dużą precyzją tworzymy twarz naszej postaci.

Dodatkowo ujawniono, że już niedługo do gry trafi kolejny ze statków – obiecywany już wcześniej Viper Mk IV. Pojazd zostanie udostępniony w ramach aktualizacji „Ships” (niezwiązanej z Horizons), a osoby które wsparły twórców odpowiednio wcześnie na Kickstarterze otrzymają go całkowicie za darmo.

Pakiet rozszerzeń można już zamawiać w przedsprzedaży. Jego cena wynosi 39,99 funtów, czyli około 240 złotych. Dodatki, które wejdą w jego skład będą stopniowo udostępniane w kolejnych miesiącach 2016 roku.