Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 grudnia 2015, 10:44

autor: Adrian Werner

Elite: Dangerous - Horizons dostało wsparcie dla SteamVR. Wymagania sprzętowe powalają

Studio Frontier Development ujawniło, jakim sprzętem trzeba będzie dysponować, aby bawić się Elite: Dangerous - Horizons w wirtualnej rzeczywistości za pomocą SteamVR.

Zabawa w VR będzie wymagała bardzo mocnego sprzętu. - Elite: Dangerous – Horizons dostało wsparcie dla SteamVR. Wymagania sprzętowe powalają - wiadomość - 2015-12-05
Zabawa w VR będzie wymagała bardzo mocnego sprzętu.

Już wkrótce zagramy w Horizons, czyli dodatek do kosmicznego symulatora Elite: Dangerous. Jego autorzy, czyli ludzie ze studia Frontier Development, wprowadzili właśnie do wersji beta wsparcie dla SteamVR. Twórcy przy okazji opublikowali minimalne wymagania sprzętowe, pokazujące jaka konfiguracja jest potrzebna, aby cieszyć się tym tytułem w rzeczywistości wirtualnej.

Minimalne wymagania sprzętowe dla wersji SteamVR:

 1. System operacyjny: Windows 7/8/10 wersja 64-bitowa
 2. Procesor: Intel Core i7-3770K Quad Core / AMD FX 4350 Quad Core lub lepszy
 3. Pamięć RAM: 16 GB
 4. Karta grafiki: Nvidia GTX 980 z 4 GB pamięci
 5. Miejsce na dysku: 8 GB

Przypomnijmy dla porównania minimalne wymagania sprzętowe dla Elite: Dangerous – Horizons bez VR:

Minimalne wymagania sprzętowe

 1. System operacyjny: Windows 7/8/10 64-bit
 2. Procesor: Quad Core (4 x 2 GHz)
 3. Pamięć RAM: 6 GB
 4. Karta grafiki: Nvidia GTX 470 / AMD 7240 (z pełnym wsparciem dla DirectX 11)
 5. Miejsce na dysku: 8 GB

Jak widać, skok wymagań jest gigantyczny i rozgrywka za pomocą SteamVR wymaga bardzo mocnej konfiguracji. Nie jest to oczywiście zaskoczeniem dla osób śledzących rozwój wirtualnej rzeczywistości, gdyż komfortowa zabawa wymaga tam wysokich rozdzielczości, wyświetlania obrazu w 3D plus grubo ponad 60 klatek na sekundę. Spodziewamy się, że praktycznie identycznego sprzętu będzie wymagała rozgrywka na konsumenckiej wersji Oculus Rift.

Przypomnijmy, że Elite: Dangerous – Horizons to dodatek składający się z szeregu mniejszych rozszerzeń, z których część ukaże się dopiero w przyszłym roku. W praktyce pod tym tytułem kryje się drugi sezon DLC do tej gry. Wśród nowości pojawią się takie elementy jak możliwość lądowania na planetach, statki sterowane przez kilku graczy jednocześnie oraz kreator twarzy dla naszej postaci.

Elite: Dangerous – Horizons zmierza na razie wyłącznie na pecety i ma trafić do sprzedaży 15 grudnia tego roku. Należy oczekiwać jednak, że w przyszłości opracowane zostaną także wersje konsolowe.

 1. Elite: Dangerous – oficjalna strona gry
 2. Recenzja gry Elite: Dangerous - w kosmosie nikt nie usłyszy Twojego marudzenia