Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 lutego 2019, 08:00

[Aktualizacja] Gracze Elite Dangerous ratują podróżnika, który utknął w przestrzeni kosmicznej

Deluvian Reyes Cruz – gracz spędzający czas przy symulatorze kosmicznym Elite: Dangerous – trzy miesiące temu utknął w przestrzeni kosmicznej. Grupa Fuel Rats podjęła próbę jego uratowania.

AKTUALIZACJA (27 lutego 2019 r.): Nieszczęsny podróżnik został uratowany. Skomplikowana akcja ratunkowa przebiegła zgodnie z planem. Moment, w którym ekipa Fuel Rats sięgnęła celu i podzieliła się swoim paliwem z komandorem Deluvianem został uwieczniony na Twitchu – możecie go zobaczyć pod tym adresem.

Deluvian Reyes Cruz – zagubiony w kosmosie. - Gracze Elite Dangerous ratują podróżnika, który utknął w przestrzeni kosmicznej - wiadomość - 2019-02-27
Deluvian Reyes Cruz – zagubiony w kosmosie.

ELITE: DANGEROUS W SKRÓCIE:

  1. Producent: Frontier Developments
  2. Wydawca: Frontier Developments
  3. Gatunek: symulator kosmiczny
  4. Platformy: PC, PS4, Xbox One
  5. Data premiery: 16 grudnia 2014 r. (PC), 6 października 2015 r. (Xbox One), 27 czerwca 2017 r. (PS4)

Niemal trzy miesiące temu jeden z graczy bawiących się w symulatorze kosmicznym Elite: Dangreous – Deluvian Reyes Cruz – postanowił pobić rekord, odbywając najdalszą podróż poza Układ Słoneczny. Swoją wyprawę zaplanował, przygotowując odpowiedni zapas paliwa. Niestety, coś poszło nie tak i po przebyciu 65 788 lat świetlnych utknął w przestrzeni kosmicznej, nie będąc w stanie wykonać skoku do któregoś ze znanych systemów.

Warto odnotować, że podróże tego typu zajmują bardzo dużo czasu (setki godzin gry), bowiem po opuszczeniu znanej przestrzeni nie ma możliwości korzystania z hipernapędu. Każdy rok świetlny trzeba pokonać w sposób konwencjonalny, nawigując swoim statkiem kosmicznym. W przypadku wspomnianego gracza próba pobicia rekordu zajęła… 42 dni.

Spędziłem 42 dni, aby dostać się tam, gdzie jestem i w ułamku sekundy podjąłem złą decyzję.... nie ma powrotu - czytamy w poście Cruza na forum.

Grupa Fuel Rats rusza na ratunek.
Grupa Fuel Rats rusza na ratunek.

Na szczęście ratunek jest już w drodze. Akcja rozpoczęła się w tym tygodniu i stoją za nią ludzie z grupy Fuel Rats, która w przeszłości wielokrotnie podejmowała podobne działania, użyczając życiodajnego paliwa podróżnikom zagubionym w przestrzeni kosmicznej (tego typu sytuacje zdarzają się w omawianym tytule dosyć często – czasem winne są błędne kalkulacje, a innym razem czynniki zewnętrzne, np. kot na klawiaturze). Ratownicy powinni dotrzeć do statku Cruza 23 lutego, a ich podróż można śledzić na żywo na Twitchu.

Elite: Dangerous to symulator kosmiczny, stanowiący czwartą odsłonę cyklu, którego korzenie sięgają 1987 r. Za produkcją stoi studio Frontier Developments i jest ona dostępna na komputerach (od 2014 roku) oraz konsolach Xbox One (2015) i PlayStation 4 (2017). Gra otrzymała u nas notę 8,5/10. Co ciekawe, recenzujący ją Sebastian Zieliński podkreślał wówczas, że tytuł wymaga sporo cierpliwości i determinacji – jak widać miał rację.

  1. Elite: Dangerous – strona oficjalna
  2. W poszukiwaniu źródeł otwartych światów – skąd pochodzą sandboxy? Część I: Teoria