Wiadomość gry na świecie 6 grudnia 2014, 16:50

autor: Draug

Game Awards 2014 – podsumowanie

W niniejszej wiadomości podsumowujemy galę Game Awards 2014 – przytaczamy nagrodzone gry, a także zestawiamy trailery i nowości, które zostały ujawnione minionej nocy (m.in. Wiedźmin 3, King's Quest, Bloodborne, Metal Gear Online, The Order: 1886, Until Dawn, Dying Light i No Man's Sky).

Było Video Game Awards, potem VGX, teraz Game Awards. To co, za rok kolejna nowa marka czy może jednak ostatni pomysł Geoffa Keighleya pożyje trochę dłużej? - Game Awards 2014 – podsumowanie - wiadomość - 2014-12-06
Było Video Game Awards, potem VGX, teraz Game Awards. To co, za rok kolejna nowa marka czy może jednak ostatni pomysł Geoffa Keighleya pożyje trochę dłużej?
Najciekawsze gry pokazane na Game Awards 2014:
  • Bloodborne
  • Dying Light
  • King’s Quest
  • Metal Gear Solid V: The Phantom Pain (Metal Gear Online)
  • No Man’s Sky
  • The Legend of Zelda na Wii U
  • The Order: 1886
  • Until Dawn
  • Wiedźmin 3: Dziki Gon

Jak zwykle, jednym z ważniejszych wydarzeń ostatniego miesiąca w roku było przyznanie nagród dla najlepszych gier minionych dwunastu miesięcy. W tamtym roku mieliśmy VGX, które zastąpiło Video Game Awards, jednak w końcu telewizja Spike zrezygnowała z prowadzenia gali. Na szczęście jej producent, Geoff Keighley, poniósł ideę dalej, organizując imprezę Game Awards przy wsparciu największych postaci w branży, takich jak Hideo Kojima czy Yves Guillemot. Wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 3:00 w nocy czasu polskiego i trwało ponad trzy godziny, więc jeśli nie byliście w stanie obejrzeć go na żywo, to w tej wiadomości znajdziecie praktycznie wszystko, co Was ominęło na Game Awards 2014 – przyznane nagrody, pokazane zwiastuny, ujawnione gry etc.

Pełny zapis gali Game Awards 2014 (start od 13:45).

Nagrody

Zacznijmy od tego, co najistotniejsze, czyli listy nagrodzonych gier:

Ogłoszenie gry roku.

Nowości (World Premiere)

Tematy zostały posortowane alfabetycznie, według tytułów gier:

Adr1ft

Studio Three One Zero zaprezentowało pierwszy zapis rozgrywki z gry Adr1ft – zapowiedzianej w lutym bieżącego roku przygodowej gry akcji z widokiem FPP, w której pokierujemy astronautą walczącym o przetrwanie po katastrofie jego stacji kosmicznej.

Adr1ft trailer

Adr1ft trailer [2:13]

Battlefield Hardline

Studio Visceral Games zaprezentowało nowy zwiastun gry Battlefield Hardline, skupiający się na kampanii jednoosobowej. Zdradzono przy tym, że kreśląc jej fabułę, twórcy korzystali z pomocy scenarzystów maczających palce przy takich serialach jak Justified czy House of Cards.

Battlefield Hardline zwiastun fabularny

Battlefield Hardline zwiastun fabularny [0:56]

Before

Studio Facepunch zapowiedziało grę Before autorstwa Billa Lowe – „survivalową” strategię w interesującej szacie graficznej, której akcja toczy się w świecie przypominającym do złudzenia Ziemię z ery kamienia łupanego. Tytuł powstaje wyłącznie z myślą o pecetach, a jego premiera ma nastąpić w niesprecyzowanym bliżej okresie 2015 roku. Mamy też klimatyczny trailer:

Before trailer

Before trailer [2:57]

Bloodborne

Studio From Software zaprezentowało kolejny zwiastun gry Bloodborne. Mamy tu do czynienia z trzyminutowym zapisem rozgrywki, na którym bohater zmaga się z różnymi przeciwnikami (w tym z jednym bossem) przy wsparciu łowców kierowanych przez innych graczy.

Bloodborne gameplay #2

Bloodborne gameplay #2 [3:31]

Dying Light

Przy okazji Game Awards Techland wypuścił nowy zwiastun gry Dying Light, choć podczas samej gali pokazano go ledwie kawałek, i to bez statusu „World Premiere”. Tak czy inaczej, zaprezentowano blisko trzyminutowy film, który przybliża nam fabułę produkcji i jej bohaterów.

Dying Light zwiastun fabularny (PL)

Dying Light zwiastun fabularny (PL) [2:43]

Godzilla

Firma Bandai Namco Games po raz kolejny pokazała grę Godzilla – zapowiedzianą w czerwcu bieżącego roku produkcję o jednym z najsłynniejszych potworów w dziejach. Przy okazji wyjawiono, że tytuł pojawi się nie tylko na PlayStation 3 (jak pierwotnie ogłoszono), ale także na PlayStation 4. Jego premiera nastąpi latem 2015 roku.

Godzilla trailer

Godzilla trailer [0:53]

Hazelight (studio)

Twórcy gry Brothers: A Tale of Two Sons (z Josefem Faresem na czele) za pośrednictwem firmy Electronic Arts zapowiedzieli nowy projekt, przy okazji prezentując nowo powstałe studio Hazelight, które założyli po odejściu ze Starbreeze. Niestety, mimo że mamy teaser trailer tej nowej gry, nie wiemy o niej nic poza tym, że będzie, podobnie jak poprzedni projekt, nastawiona na narrację i emocje.

Hazelight studio

Hazelight studio [2:17]

Human Element

Studio Robotoki zaprezentowało pierwszy zwiastun Human Element – gry survivalowej w realiach zombie apokalipsy, nad którą czuwa Robert Bowling, jeden z „ojców” serii Call of Duty. Trailer został przygotowany na silniku gry (CryEngine), lecz nie pokazuje gameplaya jako takiego.

Human Element zwiastun rozgrywki

Human Element zwiastun rozgrywki [1:13]

King’s Quest

Studio The Odd Gentlemen, anonsowane przez legendy branży, jakimi są Ken i Roberta Williamsowie, zaprezentowało pierwszy zwiastun gry King’s Quest – dziewiątej odsłony kultowej serii przygodówek, która w latach 80. i 90. niejako zdefiniowała gatunek i pomogła wyrosnąć firmie Sierra na potęgę. Przy okazji poinformowano, że omawiany tytuł powstaje z myślą o pecetach oraz konsolach siódmej (X360, PS3) i ósmej (XOne, PS4) generacji, a jego premiera ma nastąpić jesienią 2015 roku.

King's Quest (2015) trailer

King's Quest (2015) trailer [1:39]

Mario Maker

Firma Nintendo zaprezentowała Mario Maker, czyli aplikację na Wii U zawierającą różne odsłony serii Mario wraz z edytorem do modyfikowania i tworzenia własnych poziomów. Prezentacja Mario Maker na poniższym filmie zaczyna się od 3:28:

Metal Gear Online (Metal Gear Solid V)

Studio Kojima Productions pokazało Metal Gear Online, czyli moduł wieloosobowy w nadchodzącej grze Metal Gear Solid V: The Phantom Pain. Na czterominutowym zwiastunie możemy zobaczyć zarówno rozgrywkę, jak i opcje personalizacji postaci – co ciekawe, na multiplayerowym polu walki spotkamy nie tylko anonimowych żołnierzy, ale też znanych bohaterów, jak chociażby Snake.

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain Metal Gear Online - trailer

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain Metal Gear Online - trailer [4:01]

No Man’s Sky

Studio Hello Games zaprezentowało kolejny zwiastun gry No Man’s Sky – jednego z najbardziej oczekiwanych „indyków” przyszłego roku. Na trwającym dwie minuty zapisie rozgrywki możemy podziwiać niezwykłą faunę i krajobrazy losowo generowanych światów.

No Man's Sky zwiastun rozgrywki

No Man's Sky zwiastun rozgrywki [2:05]

Tacoma

Studio Fullbright – znane z udanego ubiegłorocznego Gone Homezapowiedziało grę Tacoma. Wiadomo o niej tyle, że będzie to pierwszoosobowa przygodówka z akcją osadzoną na pokładzie stacji kosmicznej, która służy statkom kursującym między Ziemią a Księżycem za punkt przeładunkowy. Nie znamy docelowych platform sprzętowych tego tytułu (nie licząc PC), ale wiemy, że jego premiera powinna nastąpić w 2016 roku. Mamy też krótki teaser trailer:

Tacoma trailer

Tacoma trailer [1:05]

The Banner Saga 2

Studio Stoic Games oficjalnie zapowiedziało grę The Banner Saga 2 – kontynuację udanego niezależnego cRPG-a w nordyckich klimatach, który zadebiutował w styczniu 2014 roku. Nie powiedziano nic na temat treści tej produkcji ani nie podano terminu (choćby przybliżonego) jej premiery, ale pokazano przynajmniej jej krótki zwiastun:

The Banner Saga 2 trailer

The Banner Saga 2 trailer [0:40]

The Legend of Zelda na Wii U

Firma Nintendo zaprezentowała pierwszy zapis rozgrywki z nowej, sandboksowej odsłony serii The Legend of Zelda, zapowiedzianej podczas tegorocznych targów E3 na konsolę Wii U. Gameplayowi towarzyszy komentarz ze strony deweloperów – Shigeru Miyamoto i Eiji Aonumy.

The Order: 1886

Studio Ready At Dawn pokazało kolejny zwiastun gry The Order: 1886. Nawet jeśli już znudziliście się trailerami owej produkcji, temu powinniście dać szansę, bowiem pokazuje coś, czego jeszcze nie widzieliśmy – misję polegającą na wdarciu się na pokład lecącego sterowca i cichym przejęciu go.

Until Dawn

Studio Supermassive Games pokazało kolejny zwiastun gry Until Dawn – survival horroru, który pierwotnie został zapowiedziany na PlayStation 3, lecz po pewnym czasie trafił z powrotem na deskę kreślarską i wrócił na tegorocznym gamescomie w nowej postaci, jako tytuł przeznaczony na PlayStation 4. Omawiany trailer to krótki, jednominutowy zapis rozgrywki.

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Studio CD Projekt RED pokazało kolejny zwiastun gry Wiedźmin 3: Dziki Gon, zatytułowany Elder Blood (po naszemu „Starsza Krew”). Przy okazji podzielono się bardzo ciekawą wiadomością – Geralt nie będzie jedyną grywalną postacią. Niestety, nie zdradzono nic więcej na ten temat, więc możemy jedynie gdybać, kim oprócz Białego Wilka pokierujemy.

Wiedźmin 3: Dziki Gon Elder Blood

Wiedźmin 3: Dziki Gon Elder Blood [1:34]

Komentarze Czytelników (22)

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze
06.12.2014 17:09
boojan27
83
The Hound

The Order wciąż olbrzymią niewiadomą... Równie dobrze może być absolutnym hitem, jak i totalnym niewypałem... Bardzo chciałbym zobaczyć taki (powiedzmy) godzinny fragment rozgrywki. Przebieg jednej misji, aby móc chociaż w przybliżeniu ocenić, ile tu jest interaktywnego filmu, a ile gry. Wcześniejsze materiały wskazują raczej na to pierwsze, ale kto wie. W sumie aż tak wiele nam do tej pory nie pokazali, także można tylko gdybać...

06.12.2014 17:14
odpowiedz
Bezi2598
70
Legend

Gala na pewno lepiej poprowadzona niż w tamtym roku, ale z grami cienko.

06.12.2014 17:18
odpowiedz
Ogame_fan
81
Senator

Na prawde bardzo fajna gala :)

Po wystepie Schafera balem sie powtorki z poprzedniego roku, ale na szczescie bylo dobrze.

Kilka mniejszych i wiekszych niespodzianek. Nintendo jak zawsze pozamiatalo ;)

06.12.2014 18:11
odpowiedz
Krycho108
13
Legionista

Mario kart 8 najlepszą grą wyścigową roku? Dla mnie lepiej wypada The Crew, czy Forza Horizon 2.

06.12.2014 18:36
odpowiedz
kaszanka9
76
Delbralstroperslerartor

Nic ciekawego, same nudy i ziew.

06.12.2014 18:45
odpowiedz
kęsik
66
Legend

No przynajmniej nie było takiego dramatu jak rok temu.

06.12.2014 18:51
odpowiedz
Draugnimir
47
Konsul

A ja się pytam, gdzie się podziały przemówienia bohaterów nominowanych gier? Jedno średnich lotów wystąpienie Varrika i Kasandry z DA Inkwizycji to wybitnie za mało IMHO :)

06.12.2014 19:20
odpowiedz
Draugnimir
47
Konsul

UPDATE: Jest jeszcze trailer fabularny Dying Light, który wcześniej umknął mojej uwadze (a i podczas gali nie rzucił się w oczy): http://www.gry-online.pl/gol_video.asp?ID=27823

Pardon za podwójny post.

06.12.2014 19:29
odpowiedz
grungehe123
7
Chorąży
06.12.2014 19:35
odpowiedz
Mówca Umarłych
36
Pan Milczącego Królestwa

Wygrany w tytule "Gra roku" jest dla mnie rozczarowywaniem.
Z pokazów najbardziej zainteresował mnie Adr1ft, który wskoczył na listę oczekiwanych tytułów obok Wiedźmina 3. Rozczarował mnie za to Human Element, nawet bardzo. Liczyłem na grę bliską w założeniach "The Last of Us", a na filmie wygląda to jak kolejna durna strzelanka.

06.12.2014 20:26
odpowiedz
HUtH
112
kolega truskawkowy

WYGRYWA KASA XD

06.12.2014 20:28
odpowiedz
olek2123
8
Pretorianin

No man's sky to dla mnie wielka niewiadoma. Choć i tak doceniam mniejszą grupę ludzi za to dzieło

06.12.2014 20:50
odpowiedz
grungehe123
7
Chorąży

Jestem winny sprostowanie. Podany prze zemnie wcześniej obrazek i przedstawiona na nim kepska rozdzielczość ognia jest efektem kompresji filmu. Dotarłem w sieci do podobnego obrazka z wersji nieskompresowanej i wszystko okazało być się efektem głębi ostrości (DOF- rozmycie obiektów z drugiego planu) potraktowanym badziewną kompresją z YouTube.

Oto dowód:

http://static.cdprojektred.com...

06.12.2014 21:18
odpowiedz
swist18
34
Pretorianin

Może DA:I i jest najlepszym cRPG 2014 roku? Ale śmiem twierdzić że na tytuł gry roku ta gra nie zasłużyła. W 2014 do tej pory zostały wydane tytuły dużo lepsze od tej gry. Ale to moja subiektywna opinia.

06.12.2014 21:38
odpowiedz
dj_sasek
72
Freelancer

Do Wieśka fajnie by było gdyby dodali coop. Po tym zwiastunie i tej informacji można spekulować, że takowy będzie dla dwóch osób.

07.12.2014 00:13
odpowiedz
victripius
88
Joker

Nagrody są oczywiście dość subiektywne, chociaż z częścią z nich się zgadzam. Natomiast zapowiedzi i zwiastuny nie powalają na kolana - fajnie prezentuje się Until Down.

07.12.2014 00:37
odpowiedz
FanGta
85
Generał

Mi z tego wszystkiego to MGS 5 i Human Element podoba sie
Bylem pewny ze samochodówka roku wszedzie bedzie Horizon 2,a tu Mario jako najlepsza wyscigówka...Kto głosował na to wszystko,bo chyba nie gracze tylko nędzni dziennikarze

07.12.2014 02:01
odpowiedz
Dzienciou
76
Konsul

myślałem, że Bayonetta 2 zgarnie GOTY bo tym wszystkim zachwytom w mediach nie było końca. No i Destiny jako najlepsze doświadczenie sieciowe... tjaaa..... najbardziej ekscytująca "jaskinia" roku.

07.12.2014 02:03
odpowiedz
A.l.e.X
100
Alekde

Bardzo fajna ale zabrakło mi F4 od Bethesdy, tego jakoś nie mogę przeboleć, po cichu liczyłem też na jakieś duże łupnięcie.

07.12.2014 15:49
odpowiedz
k8vt800
55
Pretorianin

Zwiastun Dying Light zrobił na mnie wrażenie, choć przypomina mi jakoś tak, nie wiem, Far Cry 3?

08.12.2014 10:14
odpowiedz
Naczelnyk
134
Witch Hunter

"Gra roku: Dragon Age: Inkwizycja (BioWare / Electronic Arts)"
----
Najlepsze doświadczenie sieciowe: Destiny (Bungie/Activision)

*************
Wybory jak najbardziej oczywiste dla każdego, kto w te gry grał.
Nagrodę dla Destiny dedykuję dla redaktora Pitali.

10.12.2014 12:36
odpowiedz
Draugnimir
47
Konsul

Naczelnyk - Nie, te wybory wcale nie są oczywiste (a przynajmniej wybór Inkwizycji, bo w Destiny nie grałem). Trzeci Dragon Age może i jest bardzo dobrą grą, ale BioWare się ta statuetka nie należy choćby za wszystko, co twórcy naobiecywali przed premierą, a czego koniec końców nie wprowadzili (możliwość odwiedzenia znacznie większej liczby zakątków Thedas niż tylko Orlais i Ferelden, destrukcja otoczenia, żywe środowisko naturalne kształtowane przez gracza, pancerze bez restrykcji klasowych czy dymki z pełnymi treściami kwestii dialogowych do wyboru). Inkwizycja naprawdę mi się podoba, ale jednocześnie nie mogę wybaczyć Kanadyjczykom tego, ile niespełnionych "obietnic wyborczych" nam sprzedali.

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze