Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS4PS3
Okładka Godzilla (PS4)

Godzilla

Opracowana przez doświadczone studio Natsume trzecioosobowa gra akcji, w której powraca jeden z najsłynniejszych filmowych potworów wszech czasów. Akcja gry toczy się 60 lat po wydarzeniach opisanych w kultowym filmie z lat 50.

Akcji | TPP | science fiction | filmy | beat 'em up | przygodowe gry akcji | tytuły ekskluzywne PlayStation

Okładka Godzilla (PS4)

data premiery gry:

18gru2014

PS3

14lip2015

PS4

Godzilla jest stworzoną z myślą o konsolach z rodziny PlayStation przygodową grą akcji, w której powraca jeden z najsłynniejszych filmowych potworów wszechczasów – tytułowa Godzilla, która zadebiutowała na ekranach kin w 1954 roku. Za powstanie gry odpowiada japońskie studio Natsume, a tytuł ukazał się nakładem koncernu Bandai Namco Games pierwotnie w rodzimej Japonii (wersja PS3), zaś po kilku miesiącach na całym świecie.

W pamiętnym filmie z lat 50-tych naukowcy badający Godzillę odkryli, że z pokonanego potwora pozyskać można potężną energię (nazwaną „Energią G”) i wykorzystać ją dla dobra całej ludzkości. 60 lat później odrodzona Godzilla powróciła jednak na Ziemię, a jej głównym celem stało się pozyskanie energii, niezbędnej do wzrostu i dalszej ewolucji. Paradoksalnie „Energia G”, która miała okazać się zbawieniem dla planety, przyczyniła się do ponownego przebudzenia potwora.

Godzilla na konsolach PlayStation 4 oferuje kilka trybów rozgrywki, z których podstawowym jest tzw. Destruction Mode. Polega on na przemierzeniu 20 kolejnych lokacji celem zniszczenia wszystkich znajdujących się tam generatorów energii. Niektóre z misji obarczone są dodatkowo limitem czasowym, jednak w każdej z nich możemy wcielić się w dowolnego z występujących w grze potworów, dokonując dzieła zniszczenia i walcząc z oddziałami G-Force oraz bossami, czyli innymi filmowymi potworami. W miarę absorbcji kolejnych źródeł energii, kontrolowany przez nas potwór rośnie stając się coraz silniejszy i nabywając nowe umiejętności. Ukoronowaniem gry jest starcie z finałowym bossem, którym okazuje się Legendarna Godzilla, przygotowana na wzór tej filmowej z 1954 roku.

Oprócz trybu misji w grze znajdziemy także oryginalny tryb King of the Monsters, w którym zadaniem graczy jest przebrnięcie przez sześć lokacji, walcząc z falami potworów oraz coraz silniejszymi bossami, takimi jak Mothra, Jet Jaguar, King Ghidorah, Gigan czy Kiryu. Dopełnienie rozgrywki stanowi swoisty tryb piaskownicy, nazwany Diorama Mode, w którym możemy tworzyć własne scenerie i umieszczać w nim potwory, odblokowane podczas postępów w grze.

Godzilla na konsoli PlayStation 4 odznacza się wysokiej jakości trójwymiarową oprawą graficzną, w której na szczególną uwagę zasługują zrealizowane z filmowym rozmachem animacje walk i potworów, ukazane z kilku różnych ujęć kamery. W grze nie zabrakło rzecz jasna całej masy bonusowej zawartości (takiej jak grafiki i biografie potworów), mogącej stanowić nie lada gratkę dla wszystkich fanów serii. Next-genowa wersja Godzilli, oprócz podrasowanej oprawy graficznej, większych rozmiarów map oraz wspomnianej wcześniej możliwości wcielenia się w dowolnego z występujących w grze potworów, oferuje nowy tryb Evolution Mode, w którym możemy wykorzystać dodatkowe zdolności Godzilli, odblokowane w trybie Destruction. Twórcy wprowadzili także ekskluzywny tryb wieloosobowy, w którym na jednej mapie może zmierzyć się maksymalnie 3 graczy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1 - 3  

Ocena czytelników: 5,2 / 10 na podstawie 44 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 5 / 10 na podstawie 32 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 254,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Godzilla

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Godzilla

Sony PlayStation 4

Sony PlayStation 4

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
Godzilla na PlayStation 3 i PlayStation 4 latem 2015 roku
Godzilla na PlayStation 3 i PlayStation 4 latem 2015 roku

wiadomość6 grudnia 2014

Firma Bandai Namco Games ujawniła na tegorocznej gali Game Awards kolejny zwiastun Godzilli – gry na konsole PlayStation 3 oraz PlayStation 4. W rolę jednego z najsłynniejszych wielkich potworów wszech czasów wcielimy się już w 2015 roku.

PS3
PS4