Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 grudnia 2014, 08:35

autor: Góral

Bloodborne - zobacz walkę z bossem w nowym zwiastunie

Szykowana z myślą o konsoli PlayStation 4 gra Bloodborne doczekała się kolejnego nagrania wideo, prezentującego m.in. wykorzystanie swego rodzaju miotacza ognia oraz walkę z bossem. Produkcja ukaże się w Europie 25 marca 2015 roku.

Na gali The Game Awards 2014, oprócz szeregu innych gier, zaprezentowało także kilkuminutowy materiał wideo przedstawiający wyczekiwane Bloodborne od studia From Software. Co tu dużo pisać, po raz kolejny dano nam znać, że dla fanów serii Souls, i w ogóle miłośników mrocznych RPG akcji, szykuje się obowiązkowa pozycja. Na powyższym nagraniu postawiono przede wszystkim na walkę, w tym na emocjonujące starcie z bossem, którego bohater stara się pokonać współpracując z innymi łowcami. Zdecydowanie jest na co popatrzeć, szkoda tylko, że jedynie przez nieco ponad trzy minuty. Premiera Bloodborne na konsoli PlayStation 4 odbędzie się w Europie 25 marca 2015 roku. Pierwotnie tytuł miał ukazać się miesiąc wcześniej, jednak deweloperzy potrzebują trochę więcej czasu na doszlifowanie projektu.

Bloodborne - zaprezentowano nowy zwiastun i walkę z bossem - ilustracja #1
Bloodborne w skrócie:
  • Gatunek: RPG akcji
  • Deweloper: From Software
  • Wydawca: Sony Computer Entertainment
  • Platformy sprzętowe: PlayStation 4
  • Europejska data premiery: 25 marca 2015 roku

W Bloodborne trafimy do pogrążonego w mroku miasta Yharham, które zostało opanowane przez tajemniczą zarazę, zamieniającą mieszkańców w straszne bestie. Gracze pokierują wojownikiem, który postanowił stawić czoła zagrożeniu.

Tytuł właściwie w momencie zapowiedzi został okrzyknięty mianem duchowego spadkobiercy serii Souls, jednak nie będzie to zwykły klon pod innym tytułem. Przede wszystkim zmienią się realia, a rozgrywka ma być przystępniejsza (co nie znaczy, że będzie łatwa), niż we wcześniejszych grach RPG akcji studia From Software.

Na koniec warto wspomnieć, że w pracach nad produkcją bierze udział słynny deweloper Hidetaka Miyazaki, uznawany za „ojca” Demon's Souls i Dark Souls, co bardzo dobrze wróży całemu przedsięwzięciu. Po więcej informacji odsyłam do naszej zapowiedzi.

Bloodborne - zaprezentowano nowy zwiastun i walkę z bossem - ilustracja #3From Software w ostatnim czasie zakorzeniło się w umysłach graczy, jako ekipa odpowiedzialna za serię Souls, jednak to nie wszystko, czym zajmował się ten zespół na przestrzeni wielu lat (studio powstało w 1986 roku). Deweloper ma na swoim koncie m.in. Armored Core, Ninja Blade, gry z serii Tenchu czy też King's Field.