Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 grudnia 2014, 06:13

autor: Adrian Werner

Nadchodzi The Banner Saga 2

Podczas gali Game Awards studio Stoic Games ujawniło The Banner Saga 2, czyli kontynuację jednego z najlepszych RPG-ów tego roku.

Dzisiejszej nocy odbyła się pierwsza edycja imprezy Game Awards, będącej spadkobiercą Spike Video Game Awards. Organizatorzy postanowili kontynuować tradycje poprzednika i poza ujawnieniem listy zwycięzców w różnorodnych kategoriach zaprezentowali także zwiastuny licznych nadchodzących gier, z których część pokazana została po raz pierwszy. Jedną z nowo ujawnionych produkcji okazało się The Banner Saga 2, czyli kontynuacja wyśmienitego turowego cRPG, wydanego na początku tego roku na pecetach, a po kilku miesiącach przeniesionego na urządzenia mobilne.

Gwoli przyzwoitości trzeba przyznać, że twórcy, czyli ludzie ze studia Stoic Games, od dłuższego czasu nie kryli, że pracują nad kolejną osłoną serii. Teraz po prostu zapowiedzieli ją oficjalnie. Niestety, poza krótkim zwiastunem nie udostępniono żadnych innych konkretów. Autorzy obiecali jednak, że te zostaną ujawnione już wkrótce i wtedy ponownie napiszemy o tym projekcie

Sądząc po pierwszym materiale video produkcja będzie naturalnym rozwinięciem rozwiązań swojego pierwowzoru. Ponownie przeniesiemy się więc do fantastycznej krainy zainspirowanej mitologią ludów skandynawskich, gdzie obejmiemy dowództwo nad karawaną ludzi i gigantów próbujących przetrwać koniec świata. Sercem rozgrywki pozostanie zapewne toczenie turowych bitew na pokrytych siatką kwadratów mapach i dokonywanie ciężkich decyzji w sekcjach fabularnych, które w istotny sposób wpłyną na dalszy przebieg opowieści. Spodziewamy się także, że The Banner Saga 2 trafi na te same platformy, co część pierwsza, czyli w pierwszej kolejności na pecety, aby potem doczekać się konwersji na inne platformy, w tym urządzenia mobilne oraz konsole nowej generacji.

  1. Stoic Games – oficjalna strona studia

Nadchodzi The Banner Saga 2 - ilustracja #1

The Banner Saga to debiutancki projekt Stoic Games, założonego przez trzech weteranów studia BioWare. Powstanie gry umożliwiła udana zbiórka pieniędzy na Kickstarterze, gdzie w trakcie trwającej miesiąc akcji zgromadzono ponad 723 tysiące dolarów.

Poza wydanymi już wersjami na PC i urządzenia mobilne z systemem iOS oraz Android twórcy pracują obecnie także nad edycją na konsolę PlayStation 4. Warto dodać, że w celu przetestowania systemu bitewnego i uzyskania dodatkowych środków Stoic Games wypuściło na pecety również The Banner Factions: Saga, czyli sieciową strategię korzystającą z modelu darmowego z mikropłatnościami.