Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 grudnia 2014, 21:04

autor: Ender

Scrolls – znamy datę premiery nowej gry studia Mojang

Znamy oficjalną datę premiery gry Scrolls, stworzonej przez studio deweloperskie Mojang, które stało się sławne dzięki produkcji Minecrafta. Nowy tytuł zadebiutuje w połowie grudnia i pojawi się równocześnie na komputerach PC oraz urządzeniach mobilnych.

O grze Scrolls dowiedzieliśmy się po raz pierwszy ponad trzy lata temu. Produkcja jest strategicznym miksem planszówki oraz wirtualnej karcianki w klimatach fantasy. Z tytułowych zwojów gracze tworzą własne talie i za ich pomocą przywołują jednostki oraz rzucają zaklęcia. Scrolls zostało udostępnione w formie płatnej bety w czerwcu ubiegłego roku. Od tamtego czasu, twórcy zdecydowali się obniżyć dość znacząco cenę gry oraz usprawnić jej poszczególne systemy rozgrywki. Mojang potwierdził, że oficjalna premiera tytułu będzie miała miejsce 11 grudnia tego roku. Pojawi się on jednocześnie na komputerach PC i urządzeniach mobilnych, które korzystają z systemu Android oraz iOS. Za wszystkie wersje Scrolls zapłacimy 4.99 dolarów (ok. 15 zł).

Produkcja posiada mikropłatności, które mają jednak nie obciążać kieszeni graczy oraz nie wpływać negatywnie na przebieg zabawy. Wszystkie dodatki i przedmioty w grze możemy bowiem odblokować bez dodatkowego płacenia. Główny nacisk w Scrolls położony został na tryb multiplayer. Twórcy regularnie wypuszczają nowe zestawy zwojów, wymuszając tym samym ciągłe modyfikacje stosowanych przez nas taktyk. W ulepszaniu zagrań i strategii pomoże nam natomiast rozbudowany system statystyk. Na oficjalnej stronie Scrolls możemy pobrać demo gry i przekonać się samemu czy odpowiada nam proponowany przez Mojang model rozgrywki.

  1. Oficjalna strona Scrolls
  2. Zapowiedź gry Scrolls