Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 grudnia 2014, 07:06

autor: Adrian Werner

Adr1ft - pierwszy zapis rozgrywki z survivalowej gry o astronaucie próbującym przeżyć na orbicie

Studio Three One Zero i firma 505 Games wypuściły pierwszy materiał video z Adr1ft, czyli przygodowej gry akcji, w której wcielimy się w astronautę próbującego znaleźć sposób na przeżycie po katastrofie stacji kosmicznej.

Adr1ft w skrócie:
  • Twórcy: Three One Zero
  • Wydawca: 505 Games
  • Gatunek: przygodowa gra akcji
  • Platforma docelowa: PC, XONE, PS4
  • Planowana data premiery: lato 2015 r.

Na początku roku zapowiedziano projekt Adr1ft, czyli przygodową grę akcji, która w realistyczny sposób ma opowiedzieć historię astronauty próbującego przeżyć na orbicie po katastrofie stacji kosmicznej. Wtedy dowiedzieliśmy się sporo na temat fabuły i obejrzeliśmy kilka pierwszych screenów. Natomiast kilka godzin temu, podczas gali Game Awards 2014 twórcy, czyli ludzie z zespołu Three One Zero, zaprezentowali trwający ponad dwie minuty zapis rozgrywki. Materiał jest krótki, ale projekt prezentuje się na nim imponująco.

Przy okazji twórcy ujawnili, że Adr1ft ukaże się równocześnie na PC oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. Premiera zaplanowana została na lato przyszłego roku, a wydawcą gry będzie firma 505 Games. Warto dodać, że edycja na PC zaoferuje wsparcie dla okularów VR Oculus Rift.

Adr1ft - pierwszy zapis rozgrywki z survivalowej gry o astronaucie próbującym przeżyć na orbicie - ilustracja #1

Przypomnijmy, że w Adr1ft akcję obserwować będziemy z perspektywy pierwszej osoby. Kampania osadzona zostanie w resztkach zdemolowanej stacji kosmicznej, a naszym zadaniem będzie przeżycie, odnalezienie sposobu na powrót na Ziemię oraz odkrycie co doprowadziło do katastrofy. Większość fabuły poznamy odsłuchując dzienniki audio zmarłych astronautów.

W Adr1ft zabraknie sekwencji walki i cała zabawa polegać ma na eksplorowaniu świata oraz rozwiązywaniu zagadek. Oba te aspekty rozgrywki uatrakcyjni fakt, że akcja toczyć się będzie w pozbawionej grawitacji przestrzeni kosmicznej. Zwiedzanie utrudni konieczność regularnego uzupełniania zapasów tlenu oraz korzystania z linki bezpieczeństwa mającej uchronić nas przed wyrzuceniem w pustkę kosmiczną. Większość łamigłówek będzie miała postać problemów technicznych polegających na naprawianiu uszkodzonego sprzętu.

Warto na koniec przypomnieć, że głównym projektantem gry jest Adam Orth, czyli były pracownik firmy Microsoft, który okrył się niesławą przed premierą Xboksa One. Gry pojawiły się plotki, że konsola będzie wymagała stałego połączenia z Internetem stwierdził on, że opinie krytykujące takie pomysły są bezpodstawne, a wygłaszający je ludzie powinni zaakceptować nieuniknione. Adr1ft jest więc dla tego twórcy szansą na odzyskanie sympatii graczy i sądząc po zwiastunie, projekt na spore szanse to uczynić.

  1. Adr1ft – oficjalna strona gry

.