Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Before (PC)
OkładkaBefore (PC)

Before PC

Sandboksowa strategia czasu rzeczywistego z elementami survivalu, opracowana przez ekipę Facepunch Studios, znaną z takich tytułów, jak Garry’s Mod i Rust.

Strategiczne | RTS | survival | prehistoria

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Before Premiera PC

anulowana

producent: Facepunch Studios Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Before to strategia czasu rzeczywistego koncentrująca się na aspektach survivalowych. Grę opracowało znane z Gary’s Mod i Rust studio Facepunch, a głównym projektantem był Bill Lowe.

Akcja gry osadzona została w świecie przypominającym ziemską epokę kamienia łupanego. Gracz wciela się w wodza niewielkiego plemienia jaskiniowców i jego zadaniem jest przede wszystkim zagwarantowanie przeżycia swojego ludu. Nie będzie to łatwe, gdyż opracowana przez autorów kraina jest bardzo niegościnna i wręcz roi się od różnorodnych zagrożeń.

Każdego dnia musimy zadbać o znalezienie pożywienia i zagwarantowanie bezpiecznego schronienia. Kierowane przez nas plemię musi zajmować się polowaniami i zbieractwem, jak również bronić własnych dzieci. Wielkim zagrożeniem są drapieżniki, inne plemiona oraz siły natury. Gra posiada dynamiczny system pogody i zmieniające się pory roku, co w istotny sposób wpływa na przebieg rozgrywki.

Jak na RTS-a przystało, gracze muszą także zajmować się zbieraniem surowców, takich jak drewno, skóry zwierząt czy kamienie, które następnie wykorzystujemy do konstrukcji przedmiotów i budynków. Istotną rolę odgrywają także bitwy. Rozgrywane są one w małej skali i bierze w nich udział maksymalnie kilkudziesięciu jaskiniowców, co powoduje, że utrata każdego z nich jest bolesna i utrudnia przetrwanie całego plemienia.

Zabawę zaczynamy raptem z garstką jaskiniowców, ale jeśli odpowiednio się nimi zaopiekujemy, to liczebność grupy będzie regularnie rosła. W pewnym momencie przestaną być oni luźną zbieraniną ludzi i zaczną tworzyć własną kulturę, w tym system wierzeń, a w ich społeczeństwie wytworzy się wyraźna hierarchia. Porzucą również tymczasowe schronienia i rozpoczną budowę prymitywnej wioski.

Ostatnia modyfikacja 19 grudnia 2014

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Oczekiwania czytelników: 9.0 / 10 na podstawie 50 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Before: Odpowiednia dla każdego wieku.