Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Mega lo Mania (PC)
OkładkaMega lo Mania (PC)

Mega lo Mania PC

Mega lo Mania to gra strategiczna rozgrywana w czasie rzeczywistym, która pozwoli Ci wcielić się w rolę przywódcy małej społeczności jaskiniowców.

Strategiczne | RTS

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Mega lo Mania Premiera PC

21września1991

producent: Sensible Software wydawca: Ubisoft

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Mega lo Mania

Sid Meier's Civilization

The Settlers (1993)

Before

Mega lo Mania to gra strategiczna rozgrywana w czasie rzeczywistym, która pozwoli Ci wcielić się w rolę przywódcy małej społeczności jaskiniowców. Opracowując nowe technologie i skupiając się na wynalezieniu broni, musisz stworzyć armię, która będzie w stanie pokonać trzech innych pretendentów do objęcia władzy nad bliżej niezidentyfikowaną planetą.

Na początku gry dokonujesz wyboru jednej z czterech postaci, co przekłada się na ogólny poziom trudności, np. Madcap jest szalenie wymagającym przeciwnikiem, dlatego też początkujący uczestnicy zabawy powinni zdecydować się właśnie na niego. Akcja programu podzielona jest na dziewięć okresów historycznych, począwszy od epoki kamienia łupanego na erze lotów kosmicznych skończywszy. W każdym etapie musisz podbić trzy wyspy, co jest równoznaczne z eliminacją wszystkich konkurentów.

Najważniejszą rzeczą w grze jest prawidłowe rozdysponowanie ludzi pomiędzy określone czynności. Twoi podwładni mogą zajmować się wydobyciem surowców (potrzebnych do produkcji broni), opracowywaniem wynalazków (im więcej zaangażowanych w ten proceder naukowców, tym szybsze wyniki) oraz walką (konieczną do podbicia okolicznych terytoriów). Na pierwszy plan zdecydowanie wysuwają się badania nad nowymi środkami zagłady, które pozwolą uzyskać Ci dostęp do lepszych technologii. Już w pierwszej krainie, ludzie wyposażeni w proce mają większe szanse na zwycięstwo, niż nawet przeważający liczebnie jaskiniowcy uzbrojeni w kamienie.

Mega lo Mania to produkt banalnie prosty w obsłudze, ale także wymagający pod względem podejmowanych działań. Jeśli marzysz o zwycięstwie (zwłaszcza w późniejszych epokach), musisz być zawsze o krok naprzód od pozostałych cywilizacji. Da się to osiągnąć tylko poprzez szczegółową analizę dostępnych środków (surowców) i umiejętne wykorzystanie ich do produkcji uzbrojenia. Mimo, że Mega lo Mania zawiera także inne wątki niż typowo militarne (jest tu nawet szczątkowa dyplomacja, pozwalająca zawierać sojusze) to właśnie umiejętność prowadzenia działań wojennych jest tu najważniejsza.

Gra posiada gustowną oprawę wizualną, charakteryzującą się ładnymi sceneriami, pieczołowicie opracowanymi jednostkami oraz zgodnymi z daną epoką historyczną budowlami. Oprócz muzyki i typowych efektów dźwiękowych, usłyszymy również od czasu do czasu mówione sample. Mega lo Mania to ciekawa propozycja dla bardziej wymagających graczy. Mimo, że sama idea gry jak i ilość dostępnych opcji rażą prostotą, w rzeczywistości stawiają uczestnika zabawy przed trudnymi i zmuszającymi do myślenia działaniami.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 8,7 / 10 na podstawie 190 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Mega lo Mania: 12+