Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać Artykuły PREMIUM

Publicystyka

Publicystyka 4 czerwca 2024, 19:12

Gry czerwca 2024 - cały miesiąc skrywa się w cieniu jednej premiery

W czerwcu pewnie wszyscy będą mówili o dodatku do Elden Ringa, ale miesiąc ten skrywa jeszcze kilka innych, interesujących produkcji. Znajdzie się coś dla posiadaczy Switcha, fanów JRPG czy nietypowych city builderów. To jeszcze nie sezon ogórkowy!

Spis treści

Czerwiec to teoretycznie spokojny miesiąc, ale w praktyce wielu z Was wyleje w nim hektolitry potu. Wszystko za sprawą rozszerzenia do Elden Ringa, które sprawi, że pady zaczną błagać o litość. To jednak niejedyna istotna produkcja, jaka zadebiutuje w tym czasie. Niemniej należy nastawić się, że wchodzimy powoli w sezon ogórkowy, więc głośnych premier będzie coraz mniej. A skoro o ogórkach mowa, sprawdźcie sobie kosmiczne Stardew Valley, czyli Little-Known Galaxy!

Songs of Silence (wczesny dostęp)

Data premiery: 4 czerwca 2024

INFORMACJE

  1. Gatunek: strategie
  2. Platformy: PC, PS5, XSX
  3. Przybliżona cena: nie znamy

Strategiczny miks gatunkowy

A jakby tak wymieszać kilka gatunków kojarzonych ze strategią? Połączyć turówkę typu 4X z RTS-em? Dodać do tego karty oraz przemycić nutkę RPG? Songs of Silence jest takim miszmaszem, który powalczy o Wasz wolny czas. Walka to zresztą główny motor napędowy zabawy, bo trafimy do fantastycznej krainy, gdzie światło rywalizuje z mrokiem. Opowiemy się po jednej ze stron i doprowadzimy ją do zwycięstwa, zanim nastanie tytułowa cisza.

Światło walczy z mrokiem

W Songs of Silence rozgrywka podzielona została na kilka etapów. Zarządzanie królestwem, eksploracja oraz rozbudowa armii odbywają się w turach. Walka z kolei ma miejsce w czasie rzeczywistym i co ciekawe, jest niezwykle szybka, bo zajmuje średnio minutę! W starciach istotne są nie tylko zagrywane przez nas karty, ale również stopień zaawansowania armii, ukształtowanie terenu czy dobór jednostek.

  1. Więcej o grze Songs of Silence

Nasze oczekiwania

Songs of Conquest wyszło już z Early Accessu i należało znaleźć nową grę, której rozwój warto śledzić. Padło na Songs of Silence, ale na pierwszy rzut oka wydaje się, że podobieństwa obu tych produkcji kończą się na nazwie. Dzieło niemieckiego studia wyróżnia się unikalnym stylem graficznym, a bitwy pomiędzy całkiem sporymi armiami wyglądają naprawdę efektownie. Osobiście nie przepadam za umieszczaniem mechaniki kart w każdej możliwej grze, ale twórcy obiecują świeże podejście. Na razie mogę dać im pewien kredyt zaufania. Zobaczymy, jak ten tytuł będzie się rozwijał.

Zbigniew „Canaton” Woźnicki

Patryk Manelski

Patryk Manelski

Chciał być informatykiem, potem policjantem, a skończyło się na „dziennikarzeniu” na UŚ. Tam odkrył, że można połączyć pasję do grania z pisaniem. Następnie bytował w kilku redakcjach, próbując przekonać wszystkich, że gry MMO są najlepsze na świecie. Tak trafił do działu publicystyki na GOL-u, gdzie niestrudzenie kontynuuje swoją misję – bez większych sukcesów. W przerwach od walenia z axa hoduje cyfrowe pomidory, bawiąc się w wirtualnego farmera. Nie mając własnego ogródka, zadowala się opieką nad drzewkiem bonsai. Kręci go też jazda na rowerze, zaś czytać lubi mangę i fantastykę. A co najważniejsze, pochodzi z Sosnowca, gdzie zresztą mieszka i z czego jest dumny!

więcej

TWOIM ZDANIEM

Która premiera czerwca zapowiada się najciekawiej?

Songs of Silence (wczesny dostęp)
5,3%
Destiny 2: The Final Shape (DLC)
2,3%
Shin Megami Tensei V: Vengeance (port)
5,8%
Monster Hunter Stories (remaster)
1,2%
Still Wakes the Deep (w końcu jakaś nowa gra w pełnej wersji)
7,6%
Elden Ring: Shadow of the Erdtree (DLC)
29,8%
ASKA (wczesny dostęp)
3,5%
Workers & Resources: Soviet Republic (wersja 1.0)
14,6%
Luigi's Mansion 2 HD (remaster)
28,1%
inna (dodaj w komentarzu)
1,8%
Zobacz inne ankiety
Oto najlepsze nadchodzące RPG-i 2024 roku - te 10 gier warto mieć na oku
Oto najlepsze nadchodzące RPG-i 2024 roku - te 10 gier warto mieć na oku

Czy w tym roku zagramy jeszcze w jakiegoś RPG-a, który przejdzie do historii i dostarczy nam masy wrażeń? Możliwe – na te gry czekamy szczególnie.

Gry maja 2024 - w maju w tramwaju pełno gier!
Gry maja 2024 - w maju w tramwaju pełno gier!

Maj to naprawdę tłoczny miesiąc! Poza tymi najgłośniejszymi tytułami pojawią się nowy Prince of Persia, Homeworld 3, a także Song of Conquest w wersji 1.0. Będzie w co grać, dlatego zadbajcie o to, aby majówkę spędzić również z rodziną lub znajomymi.

Najbardziej wyczekiwane gry 2024 roku - wybór redakcji
Najbardziej wyczekiwane gry 2024 roku - wybór redakcji

Rok 2023 za nami – pora przygotować się na nowe premiery, nowe gry i wirtualne przygody. Oto nasza wewnętrzna, redakcyjna lista dziesięciu najbardziej oczekiwanych tytułów przez pracowników i współpracowników serwisu GRYOnline.pl!