Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweSwitch
Okładka Luigi's Mansion 2 HD (Switch)
OkładkaLuigi's Mansion 2 HD (Switch)

Luigi's Mansion 2 HD Switch

Zremasterowana wersja gry zręcznościowo-przygodowej pod tytułem Luigi’s Mansion: Dark Moon. W Luigi’s Mansion 2 HD wcielamy się w tytułowego Luigiego, który przemierza nawiedzone posiadłości, starając się odzyskać fragmenty tak zwanego Ciemnego Księżyca.

Zręcznościowe | elementy logiczne | na 2 osoby | Mario | reedycje/remastery/remaki | 2.5D | kooperacja | przygodowe gry akcji | podzielony/wspólny ekran | tytuły ekskluzywne Nintendo

Luigi's Mansion 2 HD Premiera Switch

27czerwca202410dni

Nintendo eShop

27czerwca2024

producent: Next Level Games wydawca: Nintendo

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Luigi’s Mansion 2 HD jest zremasterowaną wersją gry zręcznościowo-przygodowej pod tytułem Luigi’s Mansion: Dark Moon. Produkcja została wydana przez sprawującą pieczę nad marką firmę Nintendo, zaś jej opracowaniem zajął się zespół Next Level Games.

Fabuła

Głównym bohaterem Luigi’s Mansion 2 HD jest tytułowy Luigi, czyli brat słynnego Mario. Protagonista rozpoczyna współpracę z profesorem Elvinem Gaddem, który badał przyjaźnie nastawione duchy. Po tym jak Ciemny Księżyc (ang. Dark Moon) zwisający nad Doliną Evershade rozpadł się, a jego fragmenty spadły na ziemię, zjawy stały się agresywne, co uniemożliwiło naukowcowi dalszą pracę. Zadaniem Luigiego jest uporanie się z wrogimi widmami oraz zebranie fragmentów Ciemnego Księżyca i ponowne zawieszenie go na nieboskłonie.

Mechanika

W Luigi’s Mansion 2 HD akcję oglądamy z różnorodnych, „filmowych” ujęć. Przygoda wiedzie nas przez szereg nawiedzonych rezydencji. Przemierzając ponure korytarze, pokoje i inne pomieszczenia, protagonista musi nie tylko rozglądać się za fragmentami Ciemnego Księżyca, lecz także rozwiązywać zagadki środowiskowe oraz radzić sobie z atakującymi go duchami.

Luigi nie jest bezbronny; profesor wyposażył go bowiem w odkurzacz Poltergust 5000, który potrafi wchłaniać niemal wszystkie zjawy. Nim jednak dany duch trafi do jego worka, najpierw nasz podopieczny musi go ogłuszyć, robiąc użytek z lampy błyskowej. Oprócz szeregowych przeciwników, których pokonanie nie stanowi większego problemu, na drodze bohatera stają silniejsze od nich zmory, których neutralizacja wiąże się z koniecznością wykorzystywania ich indywidualnych słabości, a niekiedy również elementów otoczenia. Największe wyzwanie stanowią zaś pojedynki z potężnymi bossami.

Zabawę urozmaicają różnorodne sekrety, które poukrywano w poszczególnych posiadłościach.

Tryby gry

W Luigi’s Mansion 2 HD znajdziemy tryb fabularny dla pojedynczego gracza, a także moduł ScareScraper, czyli tryb współpracy, w którym maksymalnie cztery osoby stawiają czoła kolejnym wyzwaniom.

Kwestie techniczne

Oprawę graficzną gry Luigi’s Mansion 2 HD utrzymano w barwnej, kreskówkowej stylistyce. Na tle pierwowzoru opisywany tytuł wyróżnia się przede wszystkim za sprawą wyższej rozdzielczości.

Ostatnia modyfikacja 11 marca 2024

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / wspólny ekran   Liczba graczy: 1-4  

Wymagania wiekowe Luigi's Mansion 2 HD: Odpowiednia dla każdego wieku.