Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać Artykuły PREMIUM

Publicystyka

Publicystyka 1 września 2015, 15:43

autor: Damian Pawlikowski

Gry września 2015 - najciekawsze premiery i konkurs

Choć według kalendarza lata trwa w najlepsze, wrzesień od niepamiętnych czasów kojarzony z rozpoczęciem jesiennego sezonu wydawniczego. Widać to doskonale na naszej liście, gdzie królują gry z segmentu AAA. Wysyp hiciorów zaczął się zresztą już dziś.

Spis treści

Wrzesień to prawdopodobnie najbardziej nierówny i wywołujący mieszane uczucia miesiąc w całym roku. Z jednej strony jego nadejście oznacza koniec wakacji oraz słonecznego lata, z drugiej zaś wydawcy gier za wszelką cenę starają się osłodzić nam ten czas wysypem premier ambitnych tytułów, których od teraz aż do Świąt Bożego Narodzenia będzie tylko przybywać. Początek atrakcyjnego sezonu żniw wygląda doprawdy doskonale. Od progu witają nas dwa pewniaki – wychwalane pod niebiosa przez recenzentów Metal Gear Solid V: The Phantom Pain oraz interaktywne rozwinięcie uniwersum znanego z najlepszego filmu akcji ostatnich lat, czyli Mad Max. Ale na tym nie koniec niespodzianek. Posiadacze PlayStation z zazdrością spoglądają na pretendującą do tytułu wyścigówki roku Forzę Motorsport 6, wkrótce dostępną na konsoli Xbox One, zaś fani piłki nożnej będą mogli na nowo wykłócać się, czy lepiej zainwestować w FIF-ę 16, czy Pro Evolution Soccera 2016. Jeśli lubicie się bać, druga połowa miesiąca przyniesie Wam horror science-fiction SOMA, z kolei osoby stęsknione za wirtualnymi przygodami w Dungeons & Dragons powinny zainteresować się opartym na piątym systemie serii Sword Coast Legends. Wrzesień to także dobry czas dla projektów zaliczających poślizg wydawniczy, wśród których znalazły się militarny RTS Act of Aggression oraz plastelinowy Armikrog. Na koniec pozostaje jeszcze Might & Magic: Heroes VII, z którym fani kultowej strategii wiążą ogromne nadzieje.

KONKURS! Wygraj najbardziej oczekiwaną przez siebie premierę miesiąca

Zapraszamy Was do wzięcia udziału w konkursie, w którym do wygrania będzie wskazana w komentarzu premiera września na wybraną platformę. Użytkownik, którego post zostanie nagrodzony, otrzyma grę, która jest najbardziej przez niego oczekiwana, a nie jak dotychczas, tytuł który zwyciężył w ankiecie.

Aby wygrać, do 29 września 2015 roku trzeba podać najbardziej oczekiwany przez siebie tytuł, który ma premierę w tym właśnie miesiącu, i krótko uzasadnić wybór. Swoją opinię należy umieścić w komentarzu pod tym artykułem. Przed wzięciem udziału koniecznie przeczytajcie regulamin konkursu „Gra miesiąca”, jego akceptacja jest warunkiem koniecznym do wzięcia udziału w konkursie.

W sierpniowej edycji konkursu wygrał komentarz użytkownika the_matrix.

TWOIM ZDANIEM

We wrześniu najbardziej interesuje mnie premiera...

Mad Max
32,3%
Metal Gear Solid V: Phantom Pain
28,6%
Armikrog
3,1%
FIFA 16
13,3%
Pro Evolution Soccer 2016
4,2%
Might & Magic: Heroes VII
7,5%
SOMA
3,9%
Act of Aggression
1,6%
Forza Motorsport 6
2,6%
Sword Coast Legends
2,7%
Zobacz inne ankiety